• te-pe

    Docela mě láká zkusit několikadenní putování nalehko podél řek, jak popisují ve Velu. Nezkoušel jste to někdo, nějaké zkušenosti, hlavně co se týká ubytování, mám docela obavy jet někam bez zajištěného noclehu. Zajímá mě hlavně Sázava. Taky nevím, kolik se dá ujet za den, na kolik úseků trasu rozložit, chci jet s přítelkyní, tak aby ji to nezabilo(mě tedy taky). Nikdy jsem nejezdil delší celodenní trasy, jezdím max. do 4–5 hodin na maratonech, tohle bych chtěl pojmout jako takovou rychlejší turistiku.

    0 0
    • Kohout  

      Čau, teda članek ve velo jsme nečetl, tak nevím o čem tam psali. Ale mám zkušenost s dolním tokem Sázavy (cca úsek Stříbrná Skalice-soutok s Vltavou). Nevím, co od podobného výletu čekáš, ale musím tě upozornit, že tato ohlast je jedna velká chatová osada ze vším, co k tomu patří. Myslím, že podél řeky vede červená značka. Úsek Stříbrná Skalice-Čerčany: je to asfaltová/hniněná cesta, rovinka, samé chaty. Nic moc zajímavéto tam není (možná pár zřícenin hradů). Úsek Čerčany-Týnec: je dost podobný jako předchozí, na pár místech značka „opustí řeku“ Úsek Týnec-Kamenný přívoz: Podél řeky snad vede nějaká pěšina, ale asi jen pro pěší.Dá se to objet přes Hornopožárský les. Tam jsou už docela dobré terény, najdeš tam i několik technických sjezdů (do Prosečnice atd.). Úsek Kamenný přívoz-Pikovice: V Přívoze se přejede most na levý břeh. Tam začíná tzv. Posázavská stezka, hojně využívaná turisty (=víkend-davy lidí). Je to docela pěkné cesta, místy kamenitá. Doporučuji to objet přes Medník po modré (vyhneš se lidem a na závěr je pěkný sjezd). Úsek Pikovice-Davle: v Pikovicích zase přejedeš most na pravý břeh. Cesta vede po náplavce, dost to drncá po šutrech. Z Davle už je několik možností jak jet dál. Dá se pokračovat po červené až do Praha-Zbraslav. Co se týče ubytovýní, moc neporadím, jsem místní. V Týnci je vodácké centrum (půjčovna lodí, snad i ubytování). Kolu zdar PK.

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.