WILD EUROPE: 1600KM MTB BIKEPACKINGOVÝ ZÁVOD BŘECLAV-SPLIT

1 nepřečtený
 • cizanecek15

  Ahoj, v polovině září pořádám skromný, ale nádherný závod (nebo vyjížďku, záleží na vás, jak to kdo pojme) bez zabezpečení na cca 1600km z Břeclavi do Splitu.

  Cílem trasy je zavést účastníky do zapadlých koutů rakouských a slovinských hor a do divokých oblastí chorvatského pohoří Velebit. Trasa vyjížďky je pevně daná a střídá úseky po vyasfaltovaných silnicích nižší třídy s úseky po makadamových cestách. Hlavní trasa měří cca 1600 km, účastníci, kteří již nebudou chtít absolvovat zajížďku na Sveti Jure, ji mohou ukončit po cca 1300 km.

  Trasa zavede účastníky postupně mj. do centra Vídně, do pohoří Raxalpe v oblasti okolo Semmeringu, k vodopádům Myrafälle, do kopců Štýrska – Schockl, Stuleck a především na strmý Grosse Speikkogel, řídce osídlenými horskými oblastmi Julských alp (Logarská dolina, přejezd sedla Lesniksattel a výšlap na Zvoh), centrem Lublaně a poté už zavítají do Chorvatska, kde postupně projedou oblast Bílých a Soumarských stěn, severního Velebitu, přes sedlo Veliki Alan, po Jadranské magistrále, podél kaňonů řek Zrmanja a Krupa, skrz NP Krka do Splitu, kde budou moci účastníci ukončit krátkou variantu trasy, a nebo pokračovat dále. Hlavní trasa totiž zahrnuje ještě dvě třešničky na dortu – vyhlídku na ústí řeky Cetina u Omiše, a především výšlap na legendární vrchol Sveti Jure. Součásti zajížďky je také průjezd letoviskem Makarska.

  Celková délka a převýšení: cca 1600km/28000m+

  Nejvyšší bod: hora Grosse Speikkogel (2120m)

  Start závodu s hromadným startem v neděli 13.9. v 7.00 z Bře­clavi. Vyjížďku je ale možné podniknout i jako sólo výzvu v libovolném termínu. Cíl ve Splitu, limit pro dojezd do cíle není stanoven. Předstartovní setkání účastníků v sobotu večer v břecalvském klubu Cyklosféra.

  Maximální počet účastníků 50. Průběh vyjížďky, své dojmy a počínání všech účastníků bude možné sdílet, sledovat a znovu prožívat prostřednictvím skupiny v aplikaci WhatsApp, přes kterou budou účastníci povinni průběžně informovat ostatní o své aktuální poloze, resp. po dosažení pořadatelem stanovených bodů trasy.

  Startovné: 500 Kč za závod s hromadným startem, 200 Kč za poskytnutí trasy k sólo výzvě.

  Více informací na:

  http://ultra-bike.cz/…eclav-split/

  Nástřel trasy poskytnu bezplatně po vyplnění registračního formuláře:

  http://ultra-bike.cz/…ne-vyjizdky/

  FB stránka:

  https://www.facebook.com/…45539172949/

  0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.