• sharkcom

    Jaké máte zkušenosti v delším provozu v zimním období? Já musím konstatovat, že nad očekávání to nevypadá až tak špatně, co se týče hliníku. Připadá mi, že nejvíc trpí niklované povrchy, naštěstí těch na biku není mnoho. A co vy? Udržba a konzervace namáhaných částí?

    0 0
    • Žanek  

      Já jedu na bajku po silnici, jenom než se dostanu do lesa a nebo když musím. Myslím, že sůl kolu rozhodně škodí, docela trpí mj. i pláště. A údržba u mě spočívá v umytí a namazání. No a co se hliníku týká tak dnešní slitiny vydrží rozhodně víc(taky to asi bude tím, že je všechno lakovaný, eloxovaný…) než klasický Al blatníky, který se prostě rozpadly…

      0 0
    • jecnak  

      Nejhorci je jsou asi rafky, ktery ac eloxovany vypadaj casem docela hnusne – takovy divne volezly. Jinak je to v pohode – v zime pouzivam jen zimaka a zavodaka jen do lesa, takze mi to nejak nevadi.

      0 0
    • RUMcajs  

      Před a po jízdě prostříknu všechny čepy a nohy vidle GT 85, řetěz řádně namažu. Že je na klikách a rámu sůl, to mě nevadí, alespoň nevypadá tak nově a neláká tolik zloděje :-) Rámu sůl nevadí – hliník není železo.

      0 0
      • JD  

        Ha ha ha… ha ha Tak si zjisti, co je to mezikrystalická koroze hliníkových slitin. Pak si zajdi za někým, kdo jezdil na moři windsurf a řekni mu, že hliník nekoroduje. Kámošovi to po 5ti letech rozežralo trubky…

        0 0
    • Staenly  

      Po kazdy vyjizdcce kolo utru. Dobry by asi bylo oplachnout rafky a plaste, ale to uz nedelam, proste jenom utru. Po silnici jedu dycky max. 1 km (dohromady tam i zpatky) nez se dostanu do (z) lesa…

      0 0
    • Siddha  

      ocelovej silnicni zimak (ram Bauer, blatniky, sh300, rx100 a dalsi…) z druhe ruky pocatecni investice do 5tisic

      udrzba: zadna vzhled: odpudivy, spinavy funkce: obcas neco umre ale vpoho za par kacek jezdim dal

      0 0
      • marhi  

        Mě to pravidelně ožere vodítko u přehazky. Jsou v ní pak malé důlky. Jinak to nějak přežije. Zrovinka včera jsem potkal pár bratrů ve zbrani a museli si myslet že jsem magor. Můj zimní stroj je prostě plečka.

        0 0
    • Vision  

      no hliník taky ale hlavně nohÿ vidle docela zsoxidovaly , po jedné vyjíždce …jinak sul je svinstvo

      0 0
    • gallardo  

      uskodi nejak kolu zhruba 400metru po osoleny asfaltce? nutna vzdalenost k vjeti do lesa…

      0 0
      • gallardo  

        jen jestli se vyplati tech 400 metru to nest na ramnou nebo je to zbytecny…jedna se o novy kolo…

        0 0
        • JSt  

          jednoznacne vyplati. jeste bych ho zabalil do igelitu, aby ho nahodou nenahodilo kolem projizdejici auto.

          0 0
        • Smazaný účet  

          Radši bych ho nesl i v lese. Jeden nikdy neví co se může stát:-)

          0 0
        • gallardo  

          dobra vy dva ironici, pojedu, stejne se mi stim nechce trapcit po vesnici :D

          0 0
      • hribik A1  

        aj 400 stačí na zajebanie, aj 40 až sú tam také sratschky ako teraz. až je to iba suché alebo vlhké tak je to jedno. až po takých cestách ako teraz, raz prejdem 100 metrov, potom už po nich v ten deň jazdím neobmedzene, lebo je to jedno

        0 0
    • pustipav  

      problem vidím spíš v tom, že to zateče dovnitř rámu a z tama se to už těžko dostává…

      0 0
    • HROOLI  

      Já normálně jezdím, zimák mi je malý . Ale začal jsem jezdit až po oblevě, kdy ještě navíc pršelo, takže to tu sůl aspon spláchlo z cesty . Ve sněhu jezdím po vedlejších asfaltkách, kde se nesolí. Po vyjíždce vysuším celé kolo,namažu řetěz, naberu konkor na hadr a přetřu s ním celý rám i ráfky.

      Zatím v těhle podmínkách ca 900 km ( 100% asfalt) a v pohodě.

      0 0
    • Volf  

      Pokud to vezmu z pohldu toho, že kolo není primárně stavěno na zimní provoz, tak asi škodit bude celkem dost. Možná nepůjde ani tak o vnější poškození, jako spíš o to, co ta sůl udělá v trubkách a dalších skrytých místech, kde ji nedostaneš ven, ale stále nabírá vlhkost, což je jedna z hlavních vlastností chloridu sodného.

      0 0
    • martin_bakov  

      Bike nad zlato !

      0 0
    • lens  

      přijedu ze švihu a kolo umyji,když je potřeba tak klidně každý den,sůl je sviňa.

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.