• cvrcek164

    Zdar Bikeři,

    uvažuji o nákupu nového Biku s koly 26" a zaujala mě firma COZABIKES, která má v nabídce toto carbonové kolo COZA bikes CARBON XC 26 : http://www.cozabikes.cz/…carbon-xc-26

    Tak by mě zajímal Váš názor na věc, je sposta stavitelů kol, ale jak se zorientovat aby si člověk nenaběhl. Děkuji předem za vaše názory

    0 0
    • Vilém  

      To je pokus o reklamu, nebo opravdu muze nekdo nad timto premyslet?

      0 0
    • KOLOMECH  

      Je to moc levné, to bude šrot.

      0 0
    • raw 4  

      vidlice Reba a na obrázku je Foxina…řadící sada z roku 2011? Vtip…?

      0 0
      • Lada,s  

        A stejně to ve finále bude mít 10 kg :-D

        0 0
    • Evilcleaner  

      rám evidentně seriovka čína, navíc tak pět roků starý model, jinak spousta peněz za málo muziky.

      0 0
    • cvrcek164  

      Řikal jsem si že obrázek nesedí, ale komponenty se dají měnit i na 2013. Tak mi prosím Vás poraďte na koho se mám obratit, chtel bych to vše v XT, ne všeho chuť. Ještě jednou díky. A váha by se mi líbyla 9,5 kg ±

      0 0
    • nox159  

      ten kalkulator je zajimavy 60mm predtavec vazi stejne jako 130mm, no tube kit vazi 0g, nobby nic 227g par… :D

      0 0
    • cvrcek164  

      Tak prvni variantu zavrhuji a co MAXBIKE…pokud tam nemají chybu tak s pedálama by to mohlo být do 10 kg a je to vybavené sadou XT

      http://www.maxbike.cz/…-kamet-27–5/

      0 0
      • nitraq  

        Maxbike za 55? Za ty prachy bych už bral spíš něco značkovějšího.

        0 0
    • cvrcek164  

      nechám si poradit zatím jsem nic lepšího nenašel, aby to mělo váhu 10 kg a bylo to vybavené sadou XT..

      0 0
      • nitraq  

        Takže tvoje jediné požadavky jsou váha 10 kg, 26" kola a sada XT?

        0 0
    • cvrcek164  

      ted máma kolo co váží 13,2 kg to nechám manželce parkrát jsem ji ho půjčil a je sním spokojená. Tak si budu pořizovat nové, chtěl bych odpruženou přední vydlici a myslel jsem si že bych u 26" kol zůstal, ale netrvám na tom, měřím 180 a 85 kg a kdyby bylo kolo lehčí tak by mi to nevadilo..

      0 0
      • raw 4  

        Tak nejdřív vidlice a ne vydlice…podívej se na třeba na Cube..sehnal jsem Cuba Gtc pro 29 má 11 kg. Mají tam i vyšší řady okolo 10 kg…vyměň kola a jsi pod 10 kg…jen nevím jestli ho seženeš. ..ale proč tak gramaříš? Důležitější jsou nohy a dech…:-)

        0 0
      • lalajda  

        S váhou bych byl opatrný, záleží kdo a jak kolo váží a na informace od prodejců bych moc nedával, pokud tam není uvedeno převáženo na závěsné váze.

        Jinak s 26tkou a s rozpočtem do 60tis. by ses k 10–10,5kg měl dostat i u značkových kol. Jestli 10,5 nebo 9,5kg je dle mého názoru jedno, pak už hodně záleží na geometrii kola a to jestli pojede nebo ne.

        0 0
        • cvrcek164  

          porovnával jsem to s MAXBIKEM

          http://www.maxbike.cz/…-kamet-27–5/ a tam to asi úlet bude.

          Budu si muset pár biku vyzkoušet, bude u nás předváděcí akce biku Merida, Cannondale a Specialized tak to prubnu, vyzkouším kola 27,5 i 29 a potom se rozhodnu.

          Jinak jak prudím pořád s tou váhou, myslel jsem si že by za ty prachy bike mohl být lehčí, ale narazil jsem na realitu :-). Jak už jsem se zmínil v garáži mám kolo Maxbike a má 13,2 kg.

          0 0
          • Dejv94  

            Jak bylo napsáno, záleží kde tu váhu máš, 300g na rámu je zanedbatelné, 300g na kolech hodně poznáš. Řešil bych geo a pak material, zbytek se dá lehko potunit. Klidně základní karbon na SLX a pak tam lupnout lehká kola.

            0 0
    • Mysee  

      Radši bych pořídil něco podobného a upravil k obrazu svému. Dvakrát vyšší cena kvuli kilu mi přijde šílenost. Zapletená kola jsou většinou minusem sériovek.

      0 0
    • cvrcek164  

      na radu raw4 jsem se podíval na kola Cube a zalíbilo se mi tam jeden bike REACTION GTC SL 27.5

      http://www.cube-bikes.cz/…

      Ještě se budu muset rozhodnout jestli vzít 27,5, nebo 29 velikost kol 27,5 mně příjde jako dobrý kompromis

      0 0
    • Bretek  

      Tak pokud by ti nevadila 29, tak se podívej na canyon. Grand Canyon CF SL 7.9 SE. Karbonový rám a váha 10.58. Časem bys vymenil kola za lepší a dostaneš se pod 10 kg.

      www.canyon.com.

      0 0
      • Ruprt2  

        To jako že ty DéTéčka na tom Canyonu za ŠEDESÁT mají 3 kila?

        0 0
      • Mysee  

        Kola maj 1855g, kde by si chtěl na 29er sebrat těch půl kila ještě?. Navíc Canyon váží bez pedálů. U mého udávaná 12,3, naměřena 12,25.

        0 0
        • Azmir  

          Tak to si na tom lépe než udávaná ne? :o)

          0 0
          • Mysee  

            Asi brali L nebo zaokrouhlili nahoru :) S hmotností jsem spokojen.

            0 0
            • Azmir  

              Máš to super, já bych tam jenom chtěl teda shimana brzdy, dvoupřevodník a teleskop a byl bych s tím tvým potom klidně taky spokojen :o))))

              0 0
              • Mysee  

                Elixiry jsou zatím pro moji osobní zkušenost. Chod páky a brzdná síla je ok, jen kotouče se kroutěj. Odvzdušnění bude taky problém. Půjdou možná pak na druhé kolo. XT jsem vozil, to je bez kompromisů. Dvoupřevodník jsem vozil, tady mi ten troj ale zatím sednul. Teleskop třeba do budoucna :)

                0 0
Téma bylo zamknuto, nelze přidávat další reakce