• hhoonnzzaa

    Ahoj, mohl byste mi prosím poradit, jaký 29 hardtail do 20000 koupit? Měřím 195 cm a váha 87 kg. Co tu tak pročítám ta fóra, tak mám pocit, že na mojí váhu mají všechna kola pod 20000 měkké vidlice, je to pravda? A taky bych rád měl osazení alespoň deore či něco jiného ekvivalentní kvality. Chtěl bych to hlavně do terénu, tak aby to něco vydrželo. Nevadilo by mi ani něco z bazaru, ale zatím jsem nic na svojí postavu nenašel. Díky

    0 0
    • tomekusti  

      třeba tohle nebo i něco jiného a třeba si nechat postavit.

      0 0
      • Bafoon  

        XCR vidle na kole za 20tis?! pane jo…

        to si může koupit můj bazar http://www.cyklobazar.cz/…apache-hawk/

        jinak… k tomu dokoupit recona z kupkola a bylo by

        0 0
        • tomekusti  

          Může, co by nemohl … Pěkně sis přihřál polívčičku. Nikde sem nepsal, že je to jediná správná volba, ale že je to jedna z možností. A asi i lepší jak ten tvůj bazar

          0 0
          • hhoonnzzaa  

            S tím složením by to možná nebyl špatný nápad, ale já bych to určitě nedokázal. Ten MTB MRX 29" ALU ELITE X.7 by asi nebyl špatnej, ale já jsem z Prahy, a co koukám na net, tak ten model je všude kromě toho jednoho obchodu mnohem dražší.

            0 0
          • Bafoon  

            no… jo i ne, osobně by mě museli upadnout ruce u klávesnice abych i jen hodil odkaz na něco takového, XCR na 87kg… :-)

            bazar byl po ruce :-)

            0 0
          • Necris  

            XCR vidle na kole za 20 tisíc už je fakt diskreditace zákazníka, v tom má tak nějak pravdu ;)

            0 0
        • Kosta  

          :D slušný pokus, z emeriksa prodá XCR novou sundanou z kola, nahodí třeba toho rekona a sice bude mít kolo o něco dražší v porovnáním s tvým, ale zato nové, se zárukou, a (čistě subjektivně) víc vyvážené a pěknější ;)

          0 0
          • Bafoon  

            o něco? cca 5tis bych nenazval v téhle kategorii „o něco“ :-)

            nechal bych toho, tu cenu tam mám proto, že vidím CO prodávají za 20K, prodávat nemusím ale kolo je u mě plonkové, když se prodá-jedině dobře. Víc bych k tomu nepsal

            vyvážené nevím, subjektivně rozhodně

            0 0
            • Kosta  

              5 tis. mínus cena sundané XCR (na kupkolu cena nové 2 a půl), jinak prodávej si za kolik chceš, mi je to úplně jedno, necháme toho :)

              2honza: podle mě je to MRX na pěkném záhadu a ta cena mu odpovídá, mínusem je ta vidle, což neznamená, že by měla tobě nějak vadit, ale to se už řešilo.. asi tak

              0 0
              • Bafoon  

                mi přijde XCR na bazaru neprodejná, je to fakt jen držák předního kola – nová sundaná z kola možná tak 900–1000kč pro váhu do 70kg možná. Vůbec by mě zajímalo proč se bavím o XCR když to tomekusti mrxko má vzduchového raidona :-) a to bych vsadil ninera že když jsem na to klikal bylo tam napsané XCR

                no nic… out

                honzo prosím tě mě tu vyblokuj :-)

                0 0
                • tomekusti  

                  Vidíš, my se nějak dohodneme … ;-)

                  0 0
                  • hhoonnzzaa  

                    A mohli byste prosím doporučit ještě nějaký jiný model než to MRX? Do Třince z Prahy pro něj fakt nepojedu, a ať hledám jak hledám jinde ho za tu cenu nemaj..

                    0 0
                    • alinceb  

                      Existuje taková vymoženost, které se říká pošta…;)

                      0 0
                    • Polka  

                      Doprava je v tom e-shopu u toho kola zdarma ;-)

                      0 0
                      • hhoonnzzaa  

                        ok, faktem je, že to můžu vrátit, když mi to nebude sedět. A ta vidlice je špatná proč? moc měkká..?

                        0 0
                        • Polka  

                          Nevim, borci tady pisou o XCR, ale u kola je v popisu Suntour RAIDON RL 29, coz je vzduchovka. Koupil bych klidne tak jak to je, casem pripadne vymenit za jinou.

                          0 0
    • aquilas  

      Koukni ke mě na kolo. I když by ti asi bylo velký. Možná bude na prodej :)

      0 0
      • hhoonnzzaa  

        ještě by mě zajímalo, jakou velikost rámu byste takhle od oka zvolili na mojí výšku 195 cm? 21,5 palce nebo 23?díky

        0 0
        • Polka  

          Tady mas geometriim je to na rozmezi.

          0 0
          • hhoonnzzaa  

            jo, na to jsem už koukal. Právě se nemůžu rozhodnout, radší asi ten menší, ne? délku nohou mám 98 cm.

            0 0
          • Pac029  

            Ta geo je vic jak divna, skok v sedlovce mezi 19/21.5/23 a ETT pro 23 605mm???? Neco je IMHO spatne, vybiral bych mezi SUPem a Apache. K MRX je tu ted v jinym vlakne jeste jina geo, ta vypada O.K., kazdopadne diky tomu, ze jsou po netu ruzne jine verze, tak bych to bez zkuseni nebo zmereni nebral.

            0 0
        • aquilas  

          To nevim, je to asi mezi. Já mám o 10 cenťáků víc. Ale délku nohou změřenou nemám. Asi to chce zkusit :)

          0 0
        • WEGO  

          Měřím o centák méně než ty – čili 194cm a mám 21,5 (taky 29 palcový bike) a je to akorát. 23 je imho zbytečně velká – ovšem je to individuální (pocit z jízdy).

          0 0
          • hhoonnzzaa  

            a nenapadá vás ještě nějaké jiné rozumné kolo v té cenové relaci do 20000? čím víc nad tím MRX přemýšlím, tím víc mi vadí, že nemám jinou možnost si to v Praze vyzkoušet než si to nechat poslat poštou, jenže pak se na tom už nemůžu projet, pokud chci mít v záloze možnost, že bych jim to vrátil.

            0 0
            • WEGO  

              Kup po netu je vždy risk (pokud si to kolo před koupí neprojedeš někde v krámě / či půjčíš od kamaráda). Můj názor je – vem 20K a běž někde kde skládaj kola a postav něco na tom rámu MRX Elite 29 – vybereš si svou barvu a všechny komponenty a co je podle mě velký plus – po určitých ujetých kilometrech (cca 300, 400 km) – zdarma garanční prohlídka a seřízení brzd, hazky, utažení všech šroubů apod.

              0 0
              • hhoonnzzaa  

                to už někdo navrhoval, ale já tomu bohužel nerozumím natolik, abych si dokázal rozumně vybrat každý komponent toho kola. A není to potom o hodně dražší než kupovat už sestavený kolo?

                0 0
                • WEGO  

                  Pokud nekupuješ kolo s mega slevou tak ne. Když porovnáš to kolo hotové / to co bys skládal (obě naprosto stejné) vyjde to zhruba na stejno (možná to skládané +/- o kapříka levněji). Klidně kup to kolo z netu… rám je dost slušný a komponenty také.

                  0 0
                  • hhoonnzzaa  

                    mně se taky takhle podle popisu docela líbí, jenže se bojím, že mi nebude sedět, v Praze myslím žádnej obchod s tím MRX není (aspoň o žádným nevím). A přijde mi jako docela velkej risk na něm potom ujet 1 km a zjistit, že mi nesedí stavba rámu…

                    0 0
                    • hony007  

                      Myslet znamená hovno vědět. http://www.mrxbike.com/…-mxr-silence

                      0 0
                      • hhoonnzzaa  

                        to jsem samozřejmě už dávno našel, ale když se podíváš na webový stránky těch dvou obchodů, tak MRX nenabízí. Takže nevím co je na tomhle odkazu pravdy, zejtra do těch obchodů zavolám.

                        0 0
                        • Krejč  

                          Nechci zakládat další zybtečné téma tak se poptám zde. Chci si kupovat MRX Elite 29 a jsem našťastně na rozhraní velikostí rámu 19 a 21,5(mám 189cm a nyní jezdím crose 21,5).

                          Nenašla by se dobrá duše(z Kolína, Boleslavi, max Prahy), která vlastní MRX 29 ve velikosti 21,5 a byla by ochotna půjčit na krátké svezení a vyzkoušení? Případně nevíte někdo o možnosti půjčovny nebo obchodu v těchto městech? Obchody z tohoto seznamu MRX prodejců nemají kola MRX ve svých nabídkách, tak tam asi není šance… http://www.mrxbike.com/…-mxr-silence

                          Díky

                          0 0
                          • Polka  

                            S tvou vyskou neni co resit, urcite 21.5.

                            0 0
                            • myval  

                              Určitě je co řešit! Kámoš má 193cm a brali jsme 19". Má krátké nohy, já měřím taktéž a bral bych 21,5". Oba jsme na těch kolech seděli. Takže pokud to jenom trochu jde, tak vyzkoušet.

                              0 0
                              • Polka  

                                Delku nohou nenapsal, takze vychazim z vysky postavy. Pokud ma nekdo pri 193cm tak kratky nohy, no nevim, to musi byt disproporce jako prase.

                                0 0
                              • Krejč  

                                S nutností vyzkoušet naplno souhlasím. To byl také můj hlavní směr v příspěvku – možnost vyzkoušení (ochotný biker nebo použitelný obchod…)! Jinak kompletní parametry mám: jezdím cross 21,5 velikost 28, výška 189cm, hmotnost 80kg, trup 155cm, rozkrok 85cm, rameno-zápěstí 60cm.

                                0 0
                                • Polka  

                                  To mas cca o 3cm kratsi parametry (nohy/ruce) jak ja a to mam 192cm a 21.5". Delku ramu kdyztak doladis predstavcem.

                                  0 0
                                  • Krejč  

                                    Tak myslíš, že se většího rámu nemám bát jo? :)

                                    0 0
                                    • Polka  

                                      Asi takhle, ja mam nyni napr. 21" letnaka a je mi o neco mensi mi prijde, ale za to obratnejsi. Zaroven mi uz ruply 2 ramy kvuli sedlovce, takze uz neriskuju vysunutou sedlovku, tudiz mensi ram je trosku riziko, ale je to samozrejme individualni. Navic pokud maji letosni 21" a ne 21.5" tak to je bliz tobe, takze bych volil toto. I tato jejich tabulka to naznacuje.

                                      0 0
                                      • Krejč  

                                        Porovnání celkové geometrie rámu MRX Elite 29 rok 2012 a 2013 mi přijde po čertech velký rozdíl a to nejen velikostně. Obě geometrie jsou značně rozdílné, některé parametry jsou dokonce protichůdné. Nevím zda se u rozvoru modelu 2013 upsali nebo jsou ty délky vážně takto…

                                        http://shop.adroit.cz/…-black-white

                                        http://shop.adroit.cz/…sc-black/red

                                        0 0
                                        • Vilém  

                                          Kdyz koukam na ty starsi, tak to je kratky jako prase. Dat na 21" ram delku 595mm, to nechapu, zvlast kdyz ma 17,5ka ma 600mm.

                                          0 0
                                        • scalar  

                                          Ta první tabulka jej plná nesmyslů :-)

                                          0 0
                                          • Krejč  

                                            No přišlo mi to divný, ale tak čekal jsem, že tomu jde věřit no… :)

                                            0 0
                                        • Polka  

                                          Pokud nesezenes nikoho k vyzkouseni, tak neni nic jednodussiho nez napsat/zavolat primo do MRX a budes mit zcela jasno.

                                          0 0
                                • scalar  

                                  Njdřív se ještě rozhodni mezi rámem 2012 a 2013, mám dojem, že jsem Ti posílal info o rámech 2013. je tam rozdíl ve velikostech, rámy 2012 jsou 19" a 21,5" a rámy 2013 jsou 19,5" a 21"

                                  0 0
                          • DaSnail  

                            určitě řešit.

                            ked ti vzhladom na vysunutie sedlovky vyhovuje 19 aji 21,5 tak mrknút na standover

                            ked ti vzhladom na standover vyhovuje 19 aji 21,5 tak mrknút na efektívnu dåžku a vybrat to, kde ti vychádza forbec preferovanej dåžky.

                            0 0
                    • jeffino  

                      mám skoro stejný proporce jako ty – 195cm, 85kg, delka nohou 96cm, mám 21" x-cala s 400mm sedlovkou(20mm offset).

                      MRX je dobrý, ale krátký alespoň na mě, preferuju kratší forbec.

                      0 0
                      • hhoonnzzaa  

                        prosím tě, co to znamená ten forbec? a MRX je ti nějak výrazně krátký?

                        0 0
    • scalar  

      Tady je správná geometrie 2012:

      http://www.mrxbike.com/…ELITE_X7.jpg

      0 0
    • scret  

      Ozivim tohle vlakno – potrebuju sehnat pro kamarada nejakou 29ku do ± 20tKc… vel.M (na vysku cca 170cm)

      Rad bych vybral neco s nejlepsim pomerem cena/vykon, muze byt klidne i ze zahranici…

      Predpokladam, ze to bude mit alu ram, vzduch.vidli (nechci zadnej shit), spotrebak klidne na urovni deore, max. SLX – coz se nejspis nevlezeme do ceny…

      Ma nekdo neco podobnyho sjety? slevy, vyprodeje, akcni ceny apod.?

      Diky.

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.