• bradek

    Doporucte mi nekdo na kolo vhodne momentove klice za rozumne ceny. Diky.

    0 0
    • preacher  

      http://www.aj-albrecht.cz/mklice.htm ale co ten špás stojí to teda nevím.

      0 0
    • Daf  

      Chlape neblbni na co momentovy klic? No ja kdyz je nekde napsano 40Nm tak dotahuji na krev jinak s citem a mam to zadarmo :)

      0 0
      • homat  

        jak dotahuješ třeba 80 Nm když 40 je na krev? Třeba setrvačník u auta ja 260 Nm a pak o 60 stupňů. Momentový klíč není k ničemu ale pro domácí dílnu zcela nedostupný, ceny za momentové klíče s malým rozsahem se pohybují okolo 10.000 +/- 4000 podle kvality.

        0 0
        • Daf  

          Momentove klice samozrejme maji sve opodstatneni, ale na kolo to nikdo ani v cykloservisech nepouziva. Nedovedu si predstavit ze bych utahoval treba lanko k brzde momentakem podle navodu :)

          0 0
          • homat  

            to je pravda, kutilové by si měli uvědomit , že čím menší moment tím jsou vystaveni většímu riziku, že strhnou závit a jsou v pr…, v servisu je to jejich věc.

            0 0
      • MartinXC  

        Podle mě je momen?ák dobrý nejen proto, že to máš namontované podle konstrukčních podmínek, ale proto, že je to rozebiratelné častěji bez poškození zůčastněných součástí. Ze zkušenosti – hliníkové šrouby v klikách utáhneš na krev jen jednou, pak se ti při povolování rozlomí. Kdežto momen?ákem – klidně 10×. Nebo utažení představce a rodel v představci – tady bych viděl momen?ák jako přínos – pak by neměly praskat. Nebo objímku smyku na sedlové trubce u tenkostěnných rámů. Atd… Takže – kdo je montér a často rozebírá a skládá – momen?ák zvýší mu montážní životnost dílů a ušetří nervy se sháněním při montáži rozbitých věcí večer před závodem :-) Kdo jezdí, dokud se kolo nerozpadne – nech? utáhne vše na krev… Nejlevnější mechanický mom.klíč s rozsahem 1–5NM jsem viděl v Bauhausu za 1.100 Kč, pak 5–20NM cca 1.500. Dělá to nějaká česká firma, nevzpomínám si na jméno (Tona?). Elektrické stojí od 5.000 výš u značkových výrobců nářadí.

        0 0
        • Zdyn  

          No je fakt,ze hromada lidi by momentak potrebovala,kdyz vidim,jakym zpusobem utahujou. Ja teda samo momentak taky nemam a dle meho na kolo nejni vubec treba,ale musi se utahovat s rozumem (citem).Na krev by se nemelo utahovat skoro nic.Problem s opetovnou demontazi nemam a nic mi taky skrz to nepraska.

          0 0
        • MARIN  

          „hliníkové šrouby v klikách“ – to jsem nejak nepochopil. Nebo jsi se jen prepsal?

          0 0
          • MartinXC  

            Ne, používám je (šrouby na dotažení kliky ke středu). Dříve FSA (praskají), teď Truvativ (lepší).

            0 0
    • MARIN  

      Nevim ci znamena ta rozumna cena. Ale jestli je to ten rozsah 1500–2500,– za ty klice jak nekdo psal z Bauhausu a podobnych obchodu rozhodne nepocitej s velkou zivotnosti a uz vubec s kvalitou. Monentak je na kolo zbytecny vsechno dotahuju s citem (krome klik-ty nakrev:)a za 10? let jsem jeste utahovanim nic nepodelal (no vlastne prdla mi duta osa XT v zavitu ale kdo vi jestli to bylo tim utahovanim nakrev :)

      0 0
    • Volf  

      Pokud chceš radu tak tady ji máš. Na kole si dělám všechno včetně vyplétání a nikdy jsem neměl žádný problém z jednoho jediného důvodu. Nikdy nesmí docházet k vítězství hmoty nad duchem. Jinak řečeno používej hlavu a ne svaly a rozhodně se obejdeš bez momen?áku.

      0 0
    •  

      Máme rádi zvířata!

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.