29" SILVERBACK 2019 Superspeed 2.0

21 nepřečtených
  • jarda.lhotak

    ahoj,

    procital jsem to zde a zatim nevypadala neznama znacka Silverblack uplne spatne, tak prosim co rikate na toto?

    https://www.tsbohemia.cz/…d300215.html?…

    Rozpocet mam do 40k, rad bych zkusil jednoprevodnik, urcite ale karbon. Tohle kolo mi prijde za tu cenu super, plus jiny sedlo (miluju SMP selle) a SPDcka, roky a jsem skoro na 40.

    V komponentech se uplne nevyznam, ty Shimano bych rekl OK, ale zbytek mi mi moc nerika.

    Jezdim do 5k za rok, lehci tereny, nekdy vic jen asfalt, ale zadny tezky tereny nebo sjezdy. Ocekavam od kola agilitu (co jsem mel ted na Trek 26"), pohodlnou jizdu (byt z HT to neni uplne nekdy ono), hlavne se bojim geometrie – slysel jsem ze nektere 29" maji tendenci se prekroutit. Nikdy jsem teda na 29" nejel ;)

    Kolo jsem si teda uz nechal poslat na vyzkouseni do Hradce Kralove, ale mam stale cas. Jel bych tam koncem pristiho tydne zkusit a pripadne odvezt.

    Merim 182cm, vazim 86kg.

    Dekuji za kazdy nazor, pripadne kdybyste vedeli o jinem zajimavem modelu, budu moc rad.

    Krasny den vsem a hodne bezpecnych km :)

    Jarda

    0 0
    • tomo_111  

      Ahoj,

      znacku neznam ale zda se mi, ze to treba nema zamykani vidle?

      co treba:

      http://www.mojekolo.cz/…carbon-comp/

      http://www.mojekolo.cz/…lver-orange/

      (maji L i XL)

      pokud netrvas na 1X pohonu ale muze byt i 2×11 tak mozna cube?

      https://www.bike-life.cz/…n-red/d33050

      0 0
    • palo7  

      Všechny výše uvedený kola mají slabé, některý hodně slabé brzdy. To chce vyměnit jako první věc.

      0 0
      • jarda.lhotak  

        dekuji :) Kazdopadne ten SIlverblack jsem vyradil – nema zamek na vidlici – jako whaaat?

        0 0
        • palo7  

          Zámek na vidlicí vůbec, nebo jen nemá dálkový? Já bych dálkový nechtěl, dobrou vidlici vlastně nnibtreba zavírat.

          0 0
        • team_daddy  

          Pokud myslíš dálkové zamykání vidlice, tak to já naopak vnímám jako mínus. Na moje hobby ježdění je zamykání jen na vidlici mnohem lepší.

          0 0
          • tomo_111  

            jake vyhody ma zamykani jen na vidlici oproti dalkovemu?

            to m prijde jako rict ze je vyhodnejsi si vzdy zastavit a dat nic sedacku misto teleskopu na riditkach :)

            0 0
            • team_daddy  

              Tak „lepší“. Jak jsem dvakrát zmínil, jde o můj pohled na věc. A můj pohled na věc je ten, že už teď mám vepředu 4 „dráty“. Pátej bych si tam nechtěl přidat ani za svět. Prostě jen subjektivní pocit. No a trošku objektivněji: kdo má zapotřebí při hobby ježdění (jak jsem zmínil v původním příspěvku) zapotřebí nějak často zamykat vidlici? Já si koupil odpruženou vidli proto, aby pružila. Nezamykám ani na asfaltu, nevidím důvod. Tebou uváděný příklad na teleskopce je o trailovém ježdění. Tazatel se ptá na 29" HT.

              0 0
              • doubleingram  

                Já mám na rodlech 4 „dráty“ i se zamykáním vidle :)

                0 0
              • tomo_111  

                jo to beru, ja mam oybecjnej cube 29'' HT (ma 5–6 let, jeste 3 prevodnik :) ) a predni vidlu (myslim rockshox reba) treba do kopce na asfaltu zamykam a tesi me, ze kvoli tomu nemusim zastavovat, ani pak kdyz odbocim nekam do lesa a z kopce odomykat :) Urcite to ale nedelam kazdych 10 minut.

                jestli mam draty 4 nebo 5 mi je jinak docela jedno:)

                0 0
                • team_daddy  

                  No jasne, ale prece nezastavujes. Kdyz chci, tak natahnu ruku a zamknu za jizdy.

                  0 0
                • MlokCZ  

                  Lock na řídítkách je nutný jen pro toho, co zamyká opravdu velmi často. Tzn. pro toho, kdo jezdí opravdu extrémně hodně ze sedla a musí to mít zamčené i na každých pár metrů.

                  Pokud nezamykáš ani každý 10 minut (časté zamykání je vícekrát během těch 10 minut), tak dálkáč netřeba.

                  Zamčení/odemčení je samozřejmě mnohem rychlejší a snažší než vyndat bidon.

                  Jediná sem tam využitelná výhoda dálkáče je v tom, že můžeš odemknout/zamknout i když už stojíš v pedálech. Tedy v případě, že vyjde páčka tak, aby na ni dosáhnul, což ne vždy musí.

                  Dálkáč není jen o tom drátu navíc, ale také o tom, že je to častý zdroj poruch. A ještě když je to pak u RS ve variantě nefunguje = trvale zamčená vidlice…

                  A pak v některých případech lock na korunce může znamenat i mezi polohy navíc, které s dálkáčem nemáš.

                  0 0
            • Tina  

              Aby si otočil lockoutom na korunke vidlice nepotrebuješ predsa zastaviť. Alebo nevieš jazdiť iba s jednou rukou na riaditkách? Ako vyberáš bidon?

              0 0
            • Mildee  

              Já jsem „zvoneček“ Oneloc pojal jako důvod pro upgrade vidlice za lepší model bez zvonečku. Téměř jsem ho nepoužíval, sem tam se mi to zamklo samo, případně jsem zapomněl odemknout :-D

              0 0
            • TeryPV  

              jako jestli neumíš za jízdy zamknout vidlici na korunce, tak na to kolo raději nelez :)

              Výhody ty, že máš o kurvítko méně

              0 0
        • jezura  

          Slušná vidlice zámek nepotřebuje.

          0 0
    • Tina  

      Mám, jazdím už druhú sezónu. Síce lepšiu výbavu, ale ten rám je proste super.

      0 0
    • rosnaj  

      Před týdnem jsem koupil verzi 1.0 a jsem z toho kola nadšený.Co ten rám všechno v terénu pobral tak nepobrala moje hlava, jak to dokáže :-)Doporučuji připlatit a vzít vyšší model s lepší výbavou.

      https://www.bike-forum.cz/…speed-1-2019

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.