• Ivoch

    Vylomil se mi zub u prostředního talíře. Viz.foto. Je to na výměnu? Pokud ano, tak vyměnit všechny 3? Za jaký? Mám tam teď origoš XT.

    0 0
    • raceman  

      jak se ti to povedlo??? jinak libi se mi tyto bicy.cz/katalog/?kat1=3&­hledat=TA%20SPE­CIALITES&odes­lat=true mam v planu si je taky kupit na moje lx Hollowtech II až je sjedu

      0 0
    • Veeteck  

      Jeden chybejici zub nepoznas. Na plackach, ktery nemely nabehy, jsem zuby piloval, aby to lip radilo.

      0 0
      • Ivoch  

        Nebude to vadit někde při záběru? Při řazení?

        0 0
        • maxtor  

          Já jsem jezdil hodně dlouho s jedním zubem pryč. Vlastně jsem na to přišel náhodou a taky nevím, kdy se mi to stalo. A to, jestli ti to vadí, nejlépe zjistíš sám.

          0 0
          • Ivoch  

            Ok. Nebudu to řešit. třeba to vydrží :-D Sjedu tyhle převodníky a uvidíme. Když už jsme u toho – jak dlouho asi vydrží XT převodníky? Nejezdím bláto, pravidelně čistím. žádný hardcore.

            0 0
            • maxtor  

              To se nedá říct takhle obecně. Ti, co je mají, si ale ztěžují na malou výdrž menších dvou placek. Prostě jezdi a až už se nebude mít řetěz za co chytit, teprve potom ti začni měnit:-)

              0 0
              • Ivoch  

                :-D Mám už na nich natočených 2700km a zdají se docela v poho. Hodně dělá asi bláto a humus.

                0 0
                • maxtor  

                  Podle té fotky jsou ty zuby skoro netklé. Fakt se tím nestresuj. Spíš se věnuj tomu, abys v pravý čas vyměnil řetěz.

                  0 0
                  • Ivoch  

                    Měním jej po ujetí 1300km. Takže teď budu dávat třetí. Asi je to moc často, ale aspoň vydrží. Teď už budu točit ty 3 a po 1300km je prohazovat.

                    0 0
                    • maxtor  

                      Záleži na tom, co máš za řetěz a jak jezdíš. Hodně dostává řetěz zabrat, pokud špatně řadíš – myslím tím, že řadíš prevody, u kteržch dochází k velkému křížení řeťezu. Takže je to hodně individuální. Já mám na biku Deore a dělám to tak, že tam řetěz nechám tak 3 000 km a pak jej vyměním i se zničenou kazetou. Na silnici, kde mám Dura Ace, měním poctivě. Záleží na tobě. Podik máš kazetu XT, tak bych volil druhý postup.

                      0 0
    • kubad  

      Velice dobré převodníky dělá Middleburn www.middleburn.net/…ings_mtb.php V nejlepší verzi mají ještě nějaký tvrzený teflonový povlak. Precizně udělané nábehy, super výdrž. Cena nic moc, ale vyplatí se. 4– sezony na kole cca 15 tis. a naprosto v pohodě a to mám jen 2 talíře :-))

      0 0
      • Motyll  

        Na velke placce jsem ulomil zub kdyz jsem mel kolo dva dny stary. Dost jsem zuril. Mam ho tam furt, najeto cca 13 tis km. Jezdim v bahne i ve snehu. A je to taky Sh XT. Dokud ti to bere retez, tak to neres.

        0 0
    • Ivoch  

      Takže to tak nechám. Ok. Díky za rady. Uvidíme časem.

      0 0
      • kohic  

        Ahoj, včera mi začal při velkém zaběru na prostředním převodníku jakoby „prokluzovat“ řetěz. něco podobného jako když je špatně seřízena přehazovačka a řetěz má tendeci se přehazovat na jiné bližší zadní kolečko. Vše je ale správně seřízené.

        Myslíte si, že to už značí opotřebovaný převodník? Dnes ještě chci zkusit jej o 1/4 pootočit, aby byly jiné zaběry, tak jsem zvědav co to udělá. Ve stávajícím stavu je to ale zcela nepoužitelné, protože do kopce se nedá zabrat…

        Kohič

        0 0
        • Ivoch  

          Těžko radit. Kolik má najeto řetěž a převodníky?

          0 0
        • maxtor  

          Nechce se mi věřit, že může „prokluzovat“ řetěz na převodníku, který obepíná v ůhlu téměř 180 stupňů. Není chyba někde jinde – pokud ne v seřízení přesmyku nebo přezazovačky, což jsi vyloučil, tak třeba v poškozeném praporku v ořechu?? To je taková neviditelná závada, která dokáže pěkně potrápit.

          0 0
          • blue  

            věřit nemusíš, ale může

            0 0
            • maxtor  

              Mě mate to „prokluzování“ Nicméně Kohiči, máš to v podstatě před očima a není problém opticky zkontrolovat, co ten řetěz dělá. Pootočení placky ale podle mě není řešení. Vždy máš na převodníku vyznačené (alespoň u Shimana), jak přesně má být upevněný (značkou, která musí být na úrovni kliky)

              0 0
    • EpO  

      to je toho…mam na velký vylomený dva a nevadí to ničemu

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.