• Markos

    Ahoj, asi jako každý druhý zvažuju výměnu vidle, Axel Platinum Air 2006 s LO zatím vede (za 4,5 jak by taky ne). Proč vám ta vidle přijde tak špatná? Jezdím cca 1000km ročně, zatím na Suntouru XCP75 :-(. Vím, že lepši volba je sehnat výprodejového Scareba, MX Compku, či novou TORU 318. Je v tom opravdu takový rozdíl?

    0 0
    • smallbrother  

      tak s tisíci kilometrama ročně si kup klidně i exela. :)

      0 0
    • jecnak  

      Je.

      0 0
    • wroum  

      tak minimalne ten axel vazi asi 2,5 kg, coz je trochu dost. a IMHO si moc nepolepsis :-)

      0 0
    • mawerick  

      je… ale to ti nikdo nevysvětlí dokud si to nezkusíš:)

      0 0
    • Andrysska  

      Přesně-souhlas. Tu suntourku jsem měla taky a pořídídila jsem si RS Duke a nedá se to srovnat!!! prostě to musíš vyzkoušet…

      0 0
    • wroum  

      vyser se na LO a podobny ptakoviny a kup si funkcni vidlici, napriklad ta Tora neni o moc drazsi.

      0 0
      • Martyss  

        Ono dost záleží, kde jezdíš. Na silnici je aspoň pro mě celkem znatelná výpomoc. Ale všechno je to o penězích. Pokud je máš, tak se to vyplatí, pokud ne, tak se dá bez něj žít. Navíc se dá přikoupit.

        0 0
        • wroum  

          kdyz budu kupovat vidli za 4 a pul litru, tak budu koukat na to, aby ta vidle fungovala co nejlip a bude mi fuk, jestli jde skoro nefunkcni vidle jeste zavrit. az si budu kupovat foxe, tak se budu rozhodovat jestli si koupim verzi R nebo RLC. jinak obcas pouziju ETU a to jenom proto., protoze mam dost vysoko rodla a obcas to proste nejde jinak. Na silnici, ze sedla… nevidim jedinej duvod proc LO. je to jen o slapani a zvyku. s pevnou nebo zamcenou vidlou neumim jezdit, kolo se chova uplne jinak a nemuzu rict ze lip. tech par milimetru pohybu mi pri jizde vubec neva.

          0 0
          • kubajs mtb  

            moje řeč, tayk bych lo nechtěl, to kolo je pak takový hrozně vratký :o)

            0 0
          • Páník  

            presne tak,mel jsem LO na svoji prvni vidli a za rok a pul jsem ho pouzil jen dvakrat, abych zjistil „jaky to je“.Navic je to dalsi udelatko,co se muze pokakat

            0 0
            • smallbrother  

              já bych teda bez Lockoutu jezdit nemoh, ale každý ať si pořídí co chce… :)

              0 0
          • dafe  

            Na asfaltu a do kopce jsem za lockout rad a v zivote uz nevezmu vidli bez LO. Proste kazdy to ma jinak…

            0 0
          • Marcinka  

            LO taky nemusím…jinak mám MX Comp 05 bez Ety a dobrý, hodně dobrý.

            0 0
          • TheIF  

            No u vidle ten lock nejde zase tak poznat jako na tlumiči, ale stejně ji taky na asfaltě zamykám, přece ten LO nenechám zahálet :-) Zato regulace z 95 na 130 mi přijde zbytečná kdybych chtěl chrtí vidlu tak si ji koupím na ještě bych ušetřil váhu.

            0 0
    • pegal  

      skoro fsechno ..

      0 0
    • revish  

      axela mam, sice 04, ale i tak podruhe bych ho nekoupil.

      0 0
    • Marcinka  

      Mně se na něm (a taky na Splice) nelíbí, že je to mazané vazelínovými maznicemi (třeba otevřená olejová lázeň – jak u Marz., Pace… – je podle mě mnohem lepší). Hodně se na to lepí nečistoty (hlavně v prašném terénu). Po každé vyjížďce to musíš otřít hadříkem (od benzínu nebo WD-40 nejlépe). Ale mamka je z tou vidlí spokojená. Je fakt, že chod to má docela hladký.

      0 0
      • Pekáček  

        Hlavně tou WD-40tkou nešetři, je to snad to nejhorší na vidle.

        0 0
        • Marcinka  

          Když mám na kluzákách jemný prach nebo píseček…otřu je hadříkem od WD-40 = tak 1 za 14 dní (platí v létě, když je sucho a prašno). Lepší než mít vnitřní nohy a stíráky zbytečně zašpiněné, myslím. Vidli mám od prosince 04 a pořád v poho.

          0 0
        • Marcinka  

          Možná pro jiné vidle, ale MXku nevadí vůbec nic.

          0 0
      • peky  

        Hele já teda nevim školy nemám ale debil nejsem…benzín vysušuje ne? Nebo když votřeš řetěz benzínem tak je i namazanej? :) Já jen že tu chcete votírat kluzáky bezínem aby se promazaly a vyčistily.

        0 0
        • sportovni_biker  

          Presne tak, tohle je dost divny. Jednak jestli se dostane do styku s tou vazelinou, tak asi o ni prijdes a je taky docela riziko, ze by mohl rozezrat ten Nitridovany povrch.

          0 0
        • Marcinka  

          Ne promazaly (promazané jsou právě až moc) pouze vyčistit vnitřní nohy od přebytečné mastnoty a prachu.

          0 0
          • Pekáček  

            Na to ti stačí suchej hadr, neplejtvej hořlavinama :o)

            0 0
          • Twister  

            Já teda myslel, že se stíráky mažou, aby měla vidle hladkej chod, a když je to špinavý tak se to utře A namaže. A ne, že se to odmastí, aby to nebylo špinavý… Jsem zvědavej, jak ti ještě dlouho vydržej.

            0 0
      • pegal  

        hmmmm ..

        0 0
    • MrtweyUbrus  

      Mno proti Axelu mám to že má 28mm nohy, takže tuhost stojí celkem za hovno, ještě když na to dáč véčka tak to tu vidli roztahuje od sebe, taky to chodí/nechodí, chod fakt nestojí za nic, L.O. na týhle vidli nevyužiješ, radši si litr připlat a kup si MX COMP nebo TORU, prověřený, spolehlivý, tuhý a funkční vidle

      0 0
    • jirkag  

      Mel sem Axela pruzinovyho 2004 a byl moc mekkej na 90kg. Mel sem Splice 2005 ale byla moc mekka na mejch 90kg. Ted mam MX comp 2006 a spokojenost. Ted uz jen lituju, ze sem si ji nekoupil hned. (Presto ze mi to na B-F vsichni radili :-) Jinak Lock nepotrebuju. Naucil sem se jezdit bez nej. Kdyz si pucim od nekoho kolo s Lockoutem, tak ho vetsinou zamknu abych videl rozdil a hned nato vlitnu do nejaky diry :-) Takze su rad, ze ho nemam.

      0 0
      • sportovni_biker  

        No moje Splice je měkká i na mojich 73 kg :-D Tak jsem kontaktoval Progress pro tužší pružina, ale další zásilku dostanou až v polovině září. To je fakt super, nevím co může být horší než jezdit závody s měkkou vidlicí :-(

        0 0
        • -Alan-  

          jezdit je s píchlým kolem (to je jen pomalej defekt, to ještě vydrží…)

          0 0
    • BikerM  

      Jestli sezeneš někde skareba, tak to je o proti Axelu hodně velkej rozdíl.Já vozím Skareba comp a jsem s ním na 100% spokojenej.Axel je hodně těžkej a podle mého názoru moc nevydrží, znam kluka co ho má a zrezly mu nohy i když je mazal (starší model) a teď se mu i rozbil..

      0 0
    • tachmude  

      Jak jsem psal v jiném threadu AXEL nikdy v životě.

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.