• laba

    Ahoj, chystám se s kamarády do oblasti Bormia a plánujeme vyjet na průsmyky okolo (passo stelvio atd). Chtěl bych se zeptat jestli někdo nevíte o cestách, či necestách, které by stálo za to sjet? Jde mi především o zábavnější sjezd z toho kopce než je po silnici. Nějaký lehký freeride a tak. Poznámka:3metrové dropy nedávám :-)

    0 0
    • climber  

      Omlouvám se za to, že můj popis nebude úplně košer, ale všechny místní názvy si už nepamatuji. Takže, když pojedeš po silnici z Passo Stelvio dolů na Bormio, tak zanedlouho narazíš na barák v zatáčce. U tohohle baráku se dej na pěšinu co jde po vrstevnici a vede na sedlo (zapoměl jsem jméno). Každopádně na tomhle sedle jsou ještě zbytky palebného postavení z první války. Za sedlem se dejte doleva takovou dolinkou. Když se dostanete na další předěl (z toho sedla s palebným postavením budete nejdříve klesat a pak stoupat), tak se dostanete na starou cestu z 1. sv. války a po ní začíná sjezd. Ten je ze začátku docela v pohodě, ale ke konci už je to docela zábava. Když jsme to popisovali Italovi v bike shopu tak to zhodnotil jako: Ultimate biking. Po téhle pěšině sjedete k takovejm přehradám a pak už se zorientujete. Tady je i bike půjčovna tak vám tam budou moct poradit.

      0 0
      • climber  

        Jo a zapoměl jsem z Bormia se dá udělat i okruh Passo Zebru. Další docela výživná jízda.

        0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.