• marapara

    Zdravím. Tak se nám přiblížil další ročník bikového maratonu na území jižní moravy – horňácka, karpatský bikemaraton ve Velké nad Veličkou, který se jede 19.8. Jede se 60 km, 1350 m převýšení. Jedete někdo? V neděli jsem projížděl trať, je už částečně značená a suchá.

    0 0
    • kubad  

      Tak sem hoď změny proti loňsku, ať vím co mě čeká.

      0 0
      • marapara  

        Proti loňsku se jede jen jedna trať 60 km společná pro všechny. Minulý rok se jely tratě 45 a 80 km, tahle je něco mezi. Z dlouhé trati odpadla zajížka kolem Strání, oproti krátné trati přibyl výjezd až na vrchol Velké Javořiny a výjezd z Vápenek údolím Veličky ke Kamenné búdě a sjezd zpátky do Vápenek. Trať jsem úplně suchá, i když dnes v noci asi trochu popršelo, ale nebude to blátivé. Celý výjezd na Kubíkův vrch byl v neděli suchý, ze začátku tam bylo prá kopřiv a bodláků, výjezd na Šibenický vrch a Dibrovův pomník byl po několika centimetrové vrstvě prachu, což už asi teď neplatí. Durdu jsem vyšlápl na kašpárka za povzbuzování pěších :). Sjezd do Vápenek je velmi rychlý, oproti loňsku lesáci rozšířili a vyčistili cestu od kamení co bylo v horní části ve sjezdu od zabitého žida. Z Vápenek prudce doprava, asi 500 za odbočkou je první bufet a následu poměrně dlouhý výjezd zpět na cestu Velká Jevořina – Kamenná búda. Je to téměř celé výjezdné, až na několikaset metrový úsek. Je to ještě prudší než Durda, jsou tam kameny, rigoly, sem tam nějaký strom přes cestu, prostě vyjet se to nedá. Další celkem technický úsek je sjezd po žluté do Vápenek. První rychlejší úsek, ale po vjezdu do lesa se cesta klikatí mezi kořeny, rigoly, dokonce kousek pře sjezdem se musí kolo přetáhnout přes asi půlmetrový příčný rigol (následek fungování lesáků) a pak ještě přes rigol u silnice. Další poměrně nepříjemný úsek je sjezd nad Vápenkama k Fojtickým mlýnům. Cesta je ze začátku dostz rozjetá, ale to by ještě nevadilo, potom konec toho sjezdu je ve vysoké trávě, jsou tam dobře schované cihly a různé jamy, které jdou v trávě dost špatně vidět. Následuje brodek a jízda po silnici až na Suchov, kde bude u hřiště druhý bufet. Od něj je táhlé a celkem nepříjemné stoupání na kopec Háj, na to že jede člověk už z posledního je to pěkný kopec, z Háje sjezd po šotolině a pak levá 90 stupňů a po lesní cestě téměř k silnici a zase výjezd po zpevněné šotolinové cestě nad Javorník. Odsud se jede už jen z kopce. Chtěl bych ještě upozornit na louku, jsou tam poměrně dost velké jamy, ale dají se objet. Pak je trochu technický pás lesa a zase louka a sjezd do Javorníku. Tady bych chtěl upozornit, že pokaždé, letos po třetí co jsem tam jel, u cesty ležel německý ovčák a 2× vyjel po mě. Sice měl náhubek, ale nebyl přivázaný. Naštěstí jsem jel dostatečně rychle, takže jsem mu ujel. No a pak už zbývá třešnička na dortíčku v podobě brodu 6 metrů dlouhého s půl metru vody. Teď tam bylo tak 35 cm, ale stejně, když do toho člověk vlítne ve čtyřicítce, tak jecelý mokrý :). V tom parnu mě to příjemně osvěžilo.

        0 0
    • pop  

      60km-tomu říkáš maraton? :)

      0 0
    • Pazi  

      Z rozpisu na webe som mal dojem, ze sa da prihlasit len do 30.7. (bolo tam startovne 300 Kc do tohto terminu, ale ine nie). Ako to je? Bude sa dat prist rano a prihlasit sa?

      0 0
      • P.L.  

        Určitě, každý rok se dá přihlásit před startem.

        0 0
      • marapara  

        Dá se přihlásit i na startu za 400 bez trička. Do 30.7. bylo za 400 s tričkem nebo 300 bez trička.

        0 0
    • P.L.  

      Já jedu za každého počasí, už mám zaplaceno.

      0 0
      • kubad  

        Jels i loni – za každého počasí??? Byla to chuťovka :-))

        0 0
        • P.L.  

          Jo jel, ale kratší trať.

          0 0
          • Marcinka  

            Já to měl minulý rok zaplacené předem…jinak bych v tom hnusu dlouhou samozřejmě nejel.

            0 0
      • marapara  

        No já bych za toho loňského počasí – deště nejel. Měl jsem škoda na bajku cca 3–4 tisíce. Destičky, ložiska v nábách, řetěz, kazeta a prdeli. Blato mi nevadí, ale déšť do toho jo.

        0 0
      • james11  

        za každého počasí určitě nejedu, nestojí mi to za to

        0 0
    • james11  

      jinak informace hledejte zde: www.bikemaraton.wz.cz

      0 0
    • james11  

      už by mohlo přestat chcat

      0 0
      • P.L.  

        Teprv začalo, myslím že to bude podobné jak loni a ten přesun na srpen nebyl dobrý tah. Takže pojedou jen silní jedinci a pošuci.A my dva patříme mezi tu druhou skupinu.

        0 0
      • Marcinka  

        Jo, to by teda mohlo.

        0 0
    • Marcinka  

      Jo…suchá…byla. Teď po deštích to musí být hrůza. Doufám, že to za těch 14 dnů vyschne a nebude už moc pršet. Minulý ročník byla bída děs!

      0 0
    • Balrog  

      Zdar lidi. Dnes jsem projížděl část trasy maratonu, a toho bahna moc nebylo. Nechcete si to v sobotu nebo neděli někdo projet? Jestli jo, dejte vědět sem, nebo na ICQ a domluvíme se.

      0 0
    • Mofo  

      zdarec, tak pokud nebude podobný hnus jako loni, tak určitě jedu, startovné je už zaplacené, ale v případě opakování loňského martyria ty tři kila klidně oželím… Jinak trať sem si taky projížděl, je to cca 14 dní, ještě za sucha, jel sem ju poprvé a docela se mně líbila, to 24% stoupání je fakt výživné… :-)

      0 0
    • Mofo  

      Mám jeden dotaz, bude to můj první maraton, tak se chci zeptat, kolik vozíte pití. Jestli má význam dávat do hydrapaku třeba 1,5 l… Je možnost doplnit zásoby do hydrapaku na těch dvou občerstvovačkách?

      0 0
      • Balrog  

        protože tento rok je podle mě první občerstvovačka udělaná dost blbě a to až na cca. 31 km, tak si to určitě naplň celé, já beru flašku 1 litr a 0,7 litru

        0 0
      • james11  

        vem si větší vak, nebo i ten 1,5 litru ale ještě flašku k tomu, včera jsem to projížděl a došlo mi pití na Suchově, takže docela potom pakec.

        0 0
        • Mofo  

          ok, myslím, že na těch 31 kiláků mně bude 1,5 l stačit, spíš mně de o to, jestli na těch občerstvovačkách bude možnost ten Hydrapak nějakým větším množstvím doplnit nebo jestli tam budou jen nějaké mini kelímky apod.

          0 0
          • marapara  

            Pro první tam většinou bývají nachystané flašky, ale do hydrapacku to bzudeš asi muset přelívat. Já beru 2 litry a musím s tím s občerstvovačkama vydržet. Mělo by to stačit, pokud nebude extra pařák. Jinak počasí hlásí na příští týden celkem dobré, tak by to mohlo celkem proschnout. Snad nebude v sobotu chcat.

            0 0
            • james11  

              no pařák určitě nebude :-)

              0 0
            • Mofo  

              tak to asi udělám podobně, jak sou na tom na občerstvovačkách s jídlem? Co bývá konkrétně v Karpatech?

              0 0
              • james11  

                chleba s máslem :-)

                0 0
              • Balrog  

                chleba se solí :-)

                0 0
              • kubad  

                radi bych vzal Hydrapak plný – to doplnění síce není problém, ale zdržuje to. Jinak tady jsou občerstvovačky velmi dobře zásobené, mají to klici dobře zmáklé.

                0 0
                • marapara  

                  Tak tak hydrapack plný. Na občerstvovačkách jsou většinou krom pití, banány, melouny, nakrájený salám, sůl, koláčky, půlené tatranky a musli tyčinky, sýr … prostě taková klasika :)

                  0 0
    • Mofo  

      Tak co, projížděl jste někdo v posledních dnech trať? Bahna tam bude asi fest, co?

      0 0
      • james11  

        bahna se neboj, hlavně ať nešťí

        0 0
      • Balrog  

        jo, v sobotu, ale od té doby zapršelo, o bahno v některých úsecích nebude nouze, ale myslím, že to bude v pohodě

        0 0
      • marapara  

        Já myslím, že to nebude taká divočina. Ještě se zeptám Hynčice, jak to vypadá, dnes to projížděl. Ale říkal, že tam bahna moc není. Trať je celkem suchá. Sem tam nějaký kus blata nevadí. Uvažuju o rychlých Nanoraptorech. Ale mám je dost sjeté, tak uvidím. Když ne Nanoraptor, tak Mutanoraptor to jistí :). Ten je taky rychlý, i když ne tak jako Nanoraptor. Ale zase líp drží.

        0 0
    • Mofo  

      Tak by to mohl ještě někdo do soboty projet, ať vím, do čeho půjdu…

      0 0
    • Balrog  

      Už to pořadatel na stadioně chystá

      0 0
    • james11  

      A JE TO TU! DEN „D“ NASTAL!!! :-)

      0 0
    • james11  

      Jak jste dojeli?? Můj první maraton a hned 114 místo, jsem spokojen. Jen kámoš Balrog a má cosi zlomené, prý ho vezla sanita :-(

      0 0
      • Bully  

        Chudak Balrog :( kde se tam proboha tak zrakvil? Jinak uz jsem ti psal i NaKole, myslim 74., 3:17, ale co uz. Kdo jel jeste? Nikdy jsem v tom kraji na biku nejezdil, je to tam moc krasny!

        0 0
        • marapara  

          Já jsem skočil na 22. místo, hecl jsem se a sjel to pod 3 hodiny. To jsem nečekal, čas 2:46:20. Bohužel, někdo si tam zlomil ruku při sjezdu od Kamenné búdy a někdo si tam zlomil klíční kost a narazil ledvinu.

          0 0
        • marapara  

          A tady je jedna fotečka z brodu :)

          0 0
          • james11  

            Maro máš těch fotek víc?? Mohl by si to hodit někam na net?? To je supr!

            0 0
            • marapara  

              Jo, mám jich asi 40. Ale můžu poslat max. zmenšeniny na mail, web nemám. Škoda toho pádu, Balrogu, držím palce, ať ti to dobře dopadne. Tříštivá zlomenina, nic dobrého. Sjezd k prvnímu brodu si zmán moc dobře. Jsou tam schované celkem velké šutry ve vysoké trávě. Když jsem 2× projížděl trať, tak jsem jeden také trefil a přední kolo mi ustřelilo do strany, ale ustál jsem to naštěstí. Hynčica, když to projížděl a značil trať, tak tam sebou dokonce řízl, ale bez vážnějších následků.

              0 0
        • james11  

          Balrog mi volal, má tříštivou zlomeninu klíční kosti, budou ho operovat, držte mu palce ať mu to dobře sroste. Zapichl to někde před prvním brodem…

          0 0
        • james11  

          to si jel moc pěkně, gratuluji!

          0 0
      • Mofo  

        zdarec, já su na tom podobně, taky můj první maraton v životě… :-) Nakonec z toho bylo tuším 91. místo a čas cca 3:27.

        0 0
        • marapara  

          Karpatský maraton, první ročník byl také můj první v životě. Ještě s matně vzpomínám, jak jsem ten hodně blátivý maraton 65 km, 1500 m převýšení sjel za 3:37 … na 52. místě. Večer na mě přišla nádherná euforie, že jsem to zvládl a ještě tak dobře, na to že to bylo poprvé v životě. Teď už to beru jako rutinu, i když samozřejmě mám z toho radost :)

          0 0
      • Mofo  

        jj, s tím Balrogem je to škoda, striko ho odvážel z Vápenek (nebo kde přesně se mu to stalo) do Velké na stadion k sanitě…

        0 0
    • marapara  

      Tak jak jste dopadli? Já 22, místo, čas 2:46:20

      0 0
    • james11  

      máte někdo zajímavé fotky? pokud mi je pošlete na můj mail, hodím to na net.

      0 0
    • james11  

      pár hezkých fotek z maratonu je zde:karpatsky­bikemaraton.wz­.cz DÍKY maraparo!

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.