Pojištění kola do ciziny (i doma)

55 nepřečtených
  • Tomalda

    Nevíte někdo o pojištění kola v tuzemsku i do ciziny? Díky

    0 0
    • maxtor  

      Ty jo, zrovna jsem chtěl thrread s tímto tématem založit!!! Snad se najde někdo, kdo s tím má zkušenosti.

      0 0
      • Tomalda  

        tak sem tě předběhl, nechci nechat nic náhodě, ale standardně se kola nepojišťujou. Tak nevím, zda je vůbec nějaká možnost.

        0 0
        • maxtor  

          Já jsem jel všera po cyklostesce na silničce a proti mě nějaký magor na kolečkových bruslích, který hleděl do země a měl walkmana a ještě k tomu kličkoval od jedné strany k druhé. Řval jsem na něj jak pominutý, ale on nic všiml si mě na poslední chvíli a jen tak tak jsme se minuli. Kdyby jsme se srazili a já pominul to, že jsem si mohl pěkně natlouct, tak nevím, kdo by mi zaplatil případnou škodu na kole. Do soudního sporu bych asi nešel a nevěřím, že by mi někdo uhradil škodu jen tak dobrovolně. Tak si chci kolo pojistit. Zajímalo by mě, kolik to stojí a na co všechno se pojištění vztahuje.

          0 0
          • Tomalda  

            No to je, ono, auto ti pojistí, motorku taktéž, ale jedeš-li na kola a seš tím pádem účastníkem silničního provozu jako auto i motorka, tak ti to kolo nikdo nepojistí.

            0 0
            • maxtor  

              Já myslím že jo. Kamarád má pojistěné i hodinky. Já myslím že se to nějakým druhem pojištění pojistit dá. Když se tady nikdo neozve, tak to určitě zjisjím a dám sem informace.

              0 0
              • Vrci  

                už sem o tom psal myslim Kotěnočkin – pojištění na odpovědnost za tebou způsobené škody je možné a nabízí ho v podstatě všechny pojišťovny (je to ta tzv. pojistka na blbost). Ovšem obdoba havarijního pojištění neexistuje, šlo by aplikovat jeden produkt ČP, ale pojistné je tak vysoké a krytí tak omezeno, že je lepší, zvlášť pro více kol, jako pojistný produk stavební spoření.

                0 0
                • maxtor  

                  Nejde mi o havarijní pojištění. Spíš pojištění proti krádeži a poškození. To by snad mělo jít, ne??

                  0 0
                  • Vrci  

                    to je součástí havarijního (bouračka, krádež, živel, vandalismus) a ani proti jednotu ti kolo nikdo mimo domácnost nepojistí. Když kolo stojí doma tak v rámci pojištění domácnosti, ale jinak ne.

                    0 0
                    • maxtor  

                      Do háje, to je dneska den. Zase jsem o iluzi lehčí… Kdyžtak řeknu, že jsem se vysekal v obýváku:-)

                      0 0
                    • elbi  

                      Mě moje pojišťovačka tvrdila, že kolo je pojištěno i když mi ho ukradnou i mimo domácnost, jen nesmí stát u hospody. Před obchodem ano, ale před putykou nesmí, zdůraznila. Jen výše plnění je v rámci pojištění domácnosti do částky 15.000,–

                      0 0
                      • Vrci  

                        to ti řekla pojišťovačka nebo jsi to vyčetl v pojistné smlouvě a všeobecných pojistných podmínkách. Doporučuju pročíst.

                        0 0
                        • Vrci  

                          dosud to funguje u starších pojistek domácnosti, ale v nových už to neni.

                          15 000,–- hm to je pěkný, za to bych ve výprodeji možná pořídil zapletený kola

                          0 0
                      • Tomalda  

                        Ty ti toho nakecaj, jen aby uzavřeli kšft, trošku přeháním, ale to co ti řekla, tak to bych jí moc nevěřil

                        0 0
                  • cíca  

                    Ve Velu je článek o pojištění domácnosti + kola proti krádeži. Jěště jsem to ale celé nečetl, tak nevím ni bližšího.

                    0 0
              • ivaneck  

                Je to myslím součástí pojištění domácnosti.

                0 0
    • Pablo  

      Já si chtěl kolo nechat pojistit asi před 3ma rokama proti krádeži (cesta do ciziny). Prej jenom když mi ho ukradnou ze zamčený místnosti v hotelu, jinak smůla, bouračka smůla a pojištění do 15kkč, takže nanic. Na drahý kolo je 15 málo a plečku za 5 z marketu si nikdo pojistit nepůjde, takže nechápu na co ten produkt je. Jestli už se něco v tomhle směru hnulo, přivítám info.

      0 0
      • cíca  

        Musí pojišťovat jen věci, který se nekradou.Přeci je lepší brát, než dávat.

        0 0
      • maxtor  

        Jak už jsem psal výše: Kámoš má hodinky Omega v ceně tak 100 000 a nechal si je pojistit proti krádeži i poškození, tak jsem si myslel, že alalogicky to půjde i u kol. Asi jsem se spletl.

        0 0
        • cíca  

          To ti ,ale neřekl ,že je musí mít v trezoru. Kdyby je náhodou nosil na ruce tak by porušil smlouvu a nemá nárok.

          0 0
        • Kotěnočkin  

          To zase pojišťovák chytil hejla…Tak ať se mu s nima hlavně nic nestane.

          0 0
    • Tomalda  

      Tak česká pojišťovna od 1.7.2006 zavedla novinku vycházející z exoty 79 – Pojištění movitých věcí – pojištění až do výše 200 000,–, uvidíme, vyřizování cca 14 dní, s tím, že ti to nemusí dát, výši neznám, přijde mi nabídka, tak uvidíme, zatím jen na ČR, a jen na krádež.

      0 0
      • Kotěnočkin  

        To ti řekli „A“, tak si ještě přečti nebo nech říct B-Z.Tady nejde ani tak o pojistnou částku, ale o rizika, které pojistka kryje a speciálně o riziko krádeže.A na 200.000 Kč ti ho venku nepojistí ani u Lloydů, nebo jo, ale za 10%.

        0 0
      • georgio  

        Uz Ti prisla ta nabidka a co v ni presne stoji???Docela by me to zajimalo…

        0 0
    • Kotěnočkin  

      Hoši, hoši, já se vám píšu do Vela s článkem a vy to vůbec nečtete:-) Tak hlavně nedejte na rady dědy porady, co vám budou říkat v pojišťovně, ale pěkně pročíst VPP.

      0 0
      • pop  

        …oni to totiž v pojišťovnách sami moc neznají…podle mých zkušeností. Ještě je potřeba přečíst i smluvní PP.

        0 0
        • miky123  

          od 1.9. bude nabízet pojištění kola česká podnikatelská pojištovna.Jedná se o havarii,krá­dež,poškození a ztrátu mobility kdekoliv na území ČR.

          0 0
          • macomb  

            To by bylo fajn, ale ještě by chtělo vědět, že v případě pojistné události ty peníze někdo uvidí, přece jenom nemá moc valnou pověst. :O)

            0 0
            • miky123  

              ja tam náhodou dělám likvidátora a o valné pověsti nic nevím :-)

              0 0
              • georgio  

                nemuzes prosim podat o tom pojisteni nejake podrobnejsi informace? Nebo nejakej link…

                0 0
                • miky123  

                  jedná se o pojištění bud na havárie, poškození, zničení, ztráta mobility nebo na odcizení, loupež a nebo jde jako balíček obojí. při kole za 15 000 první a druhé stojí 750 kč, na ten balíšek 950 na rok.pokud chceš vědět víc napiš na email

                  0 0
                  • Vrci  

                    a co třeba maximální pojistná částka, rozsah pojištění (území)

                    0 0
                    • miky123  

                      pojištění je na území čr, maximální částka není nikde uvedena, třeba u kola za 80000, pojištěné na 80000 je ročně u toho prvního a druhého 2880,–, u toho balíčku je to 4000,–. Je potřeba mít ale kolo opatřeno bud mikročipem,nebo mikrotečkami s PIN kodem, nebo výstražnou etiketou a zároveň ho mít v policejním registru.V případě havarie,zničení a nebo odcizení se hradí do výše nové hodnoty jízdního kola stejného druhu a parametrů za v místě obvyklé ceny. Spoluúčast je 500 kč, u kol nad 50000 je spoluučast 10%.

                      0 0
    • sorak  

      cau, byl o tom docela vycerpavajici clanek ve velu – snad 5/2006 nebo 6/2006, ve zkratce:

      • jako samostatnou vec ti to u nas pojisti jen Ceska sporitelna v ramci tzv. Exotu – 79 – Pojisteni movitych veci, ma to ale ten hacek, ze to nepojisti kazdemu, musis splnovat nejake jejich podminky (asi byt klientem)…
      • jinak se to da u nas pojistit jen jako soucast pojisteni domacnosti s tim, ze max. vyse pojistneho je uvedena v procentech z pojistne castky domacnosti – napr. domacnost pojistena na 400 000,– a pojisteni kola je 5%, tak ti pri ukradeni vyplati max. 20 000,–; s tim, ze kolo musi byt odcizeno z prostor, kam zlodej vnikl pouzitim nasili (kdyz ukradnou z kulny, kterou nezamykate mas smulu) nebo z mista urceneho (pokud je pred obchodem stojan na kola a ty to zamknes vedle k zabradli tak mas taky smulu) – na tyhle mista je dobre se informovat; nektere pojistovny ti pojisti kolo jen kdyz ti ho ukradnou primo z bytu/domu, jine i z tech ostatnich mist, vetsinou se ale pojisteni nevztahuje na prevoz a na zahranici bych rekl, ze taky ne..

      presnejsi informace jsou v tom Velu, kazdopadne zaver toho jejich clanku je asi takovy, ze v CR si kolo efektivne nepojistis – zaplatis prilis mnoho a kdyz prijde na vec zaplati ti minimum

      0 0
      • vlty  

        Pozor, jako součást pojištění domácnosti je kolo pojištěné u Kooperativy ale NE u České pojišťovny (byl jsem tuto konkrétní věc zjišťovat před pár měsíci) Jinak maš asi ve všem pravdu.

        0 0
        • vlty  

          Dopytle špatně sem to zformuloval, kolo pojištěný u ČP je taky ale jenom v rámci domácnosti. Když ti ho ukradnou jinde, byť na místě určeném k jeho úschově, tak máš smůlu.

          0 0
        • pop  

          U Koop se nedá taky pojistit kolo v poj.domácnosti, jen v byt. a nebyt.prostorech. Navíc u Koop říkaj polopravdy u přepážek-nevěřit a přečíst si podmínky!

          0 0
          • Kotěnočkin  

            Pope, pokud by jsi se choval, jak sám doporučuješ ostatním, tak by jsi se dočetl v článku III, odstavec 2 VPP 500 Kooperativy, že pojištění se vztahuje i na události na jiném místě atd.

            0 0
            • pop  

              O.K., a jiným místem mají na mysli co? Pokud ti ukradnou kolo uzamčený ke stojanu na kola zabudovaným do země, tak ti stejně neplněj…a na přepážkách lidem říkají,že se toto plní…aspoň u té co jsem se ptal. Neboj pojistný podmínky jsem četl u více pojišťoven…víceméně stejný.

              0 0
            • pop  

              Tak jsem je vyhledal.

              1. Není to ve VPP, ale ve zvláštních PP (M-500/05 KOOP), článek 3.
              2. Není to odstavec 2 ale 3.

              A píše se tam, cituji: Pojištění se vztahuje i na pojistné události, při nichž škoda na pojištěné věci vznikla jinde než v místě pojištění. Podmínkou vzniku práva na pojistné plnění je skutečnost,že pojištěný v době vzniku škody pojištěnou věc odložil na místě k tomu určeném nebo obvyklém (jde o krátkodobé a účelné přerušení užívání věci-např.po dobu návštěvy nákupního,stra­vovacího,ubyto­vacího,sportov­ního nebo zdravotnického zařízení).Z po­jištění jsou vyloučeny cennosti,věci zvláštní hodnoty a věci,které byly v době vzniku škody odloženy v dopravním prostředku.

              0 0
              • vlty  

                Jo v tomhle máš pravdu a s tou českou pojišťovnou taky. Já mám osobní (bohužel) zkušnost s vyplácením plnění při odcizeném kole. Popisoval sem to tady před dvě léty dost podrobně, tak se mrkni do historie.

                0 0
                • pop  

                  Jo mrknu,dík.Celkem mě to zajímá.Já těch zkušeností s náhradou škod mám několik a tak už trošku vím,jak v tom chodit,aby mě moc neokrkali :))).

                  0 0
        • pop  

          U České pojišťovny je jako u ostatních pojišťoven kolo pojištěno ve standartu poj.domácnosti,ale jen v bytě nebo nebyt.prostorech…

          0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.