• Veeteck

    Mám teď chvilku Crossmaxy XL, kupoval jsem je sice jetý, ale už na začátku mě překvapilo, jaký má ořech odpor. Rozebral jsem to, namazal, trochu se to zlepšilo, ale pořád nic moc. Ložisko u ořechu se zdá OK, fakt nevim. Na mavic.com teď nejsou dostupný manuály a na první pohled tam prostě žádný problém nevidim.

    Jestli někdo víte jak na to, sem s tim, díky!

    0 0
    • Bulda  

      je to normální, jestli ti to vadí, tak pořád šlapej jelikož kde se ořech neotáčí oproti kolu, tam ani odpor nebere :)))

      0 0
    • Manas  

      Darkson umi takovou vec spravit. Ale pak se to toci i dopredu na volnobeh :-)

      0 0
    • Daf  

      Je to normalni. Chce to mazat olejem, ne vazelinou. Ale zase ti v tom orechu nema co vyreznout :)

      0 0
    • Veeteck  

      Tak vyreseneo, narval jsem tam prevodovkovyho oleje co se tam veslo. System je to podle me genialni, Cmaxy si trochu polepsily, zacal jsem je pomalu zatracovat.

      0 0
      • kubad  

        Zkoušel sem několik olejů, Ale originál je asi nejlepší stojí kolem 200Kč výrobce doporučuje mazat 1–2 x za sezonu.

        0 0
        • Veeteck  

          Zatim jsem dal obyc, uvidim. Jinak diky moc za manual…

          0 0
          • kubad  

            Loni sem hodně zkoušel,s jiným olejem to začne asi po měsíci zase tahat.Ale funguje. Nevím co je ten origoš zač, ale ten je pul sezony v pohodě.

            0 0
            • Bulda  

              mozna je to tak, ze ten origos je inertni vuci tomu plastu, co je z nej to kluzny lozisko, nejakej jinej treba s lithiem by ti ho moh lehce naleptat a pak by se to tocilo sakra ztuha :))

              0 0
        • Bulda  

          on totiz ten olej maze i loziska (no, spis v nich redi napln vazeliny), asi to sice nebylo zamerem vyrobce, ale funguje to, taky odzkouseno :)) proto taky u zadniho kola kdyz si otocis osickou, tak to jde vic zlehka, nez vpredu, kde v lozisku zustava vezelina nezredena …jen moc nechapu, proc ma to levy zadni lozisko vnejsi prachovku klasickou s gumovym lemem a vnitrni (smerem do tela naboje) jen obyc plechovou …ze by prave proto, aby se tam ten olej zevnitr lip dostal :))?? nebo kvuli uspore par korun z ceny 23000 :))?? jinak neco o loziskach a jejich tesneni zde www.bike-forum.cz/…7/forum.html#…

          0 0
          • Veeteck  

            Muzu jednu takovou vlezlou otazku – proc se jich uz takovou dobu snazis zbavit?

            0 0
    • BH  

      to unaseni zpusobuje hlavne ten plastovy tesnici krouzek mezi nabojem a orechem. ten je nutno namazat.k tomu je take urcen ten origos olej. No lit ho do orechu ci naboju, to nebude asi to prave ORECHOVE. tam by mela byt vazelina.

      0 0
      • kubad  

        Přečti si návod – píšou namazat 10–20 kapek oleje dovnitř volnoběžného tělesa. 1–2× do roka.

        0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.