Kazeta X01 Sram XG-1295 Eagle - dotaz k montáži, pak to smažu

9 nepřečtených
  • Wolf7

Koupil jsem svou úplně první novou X01 kazetu Sram XG-1295 Eangle 10–52, kterou jsem chtěl nahradit starší GX kazetu. V rámci kontroly po vybalení z krabice jsem zjistil, že rukou s pomocí stahováku nedokážu otočit vnitřním šroubením kazety, kterým se kazeta našroubovává na XD ořech. Tím šroubením šlo otočit teprve až s pomocí páky klíče s odporem tak asi 10 Nm.

Otázka na zkušenější borce – je to u nové X01 kazety normální a nebo je to zmetek a mám ji vrátit prodejci? Bude mít odpor při protáčení šroubení vliv na míru dotažení kazety?

Osobně mám zatím zkušenost, že u nové GX kazety se při montáži dá šroubením otáčet lehce jen rukou, takže si lze krásně chytit začátek závitu na XD ořechu a teprve pak použít na dotažení kazety klíč. X01 kazety zatím neznám, takl se ptám.

Nenašel jsem téma, kam to zařadit, jakmile budu mít jasno, tak ho smažu. Předem díky za rady od zkušenějších.

0 0
    • bathed  

Jakoze takovy fyzikalni rebus?

Nikdy jsem nad necim takovym nepremyslel… Na kazete – ja ted daval Garbaruk, jest uvedeno 45Nm. To je “odpor” matice /sroub a podle meho nazoru se ty momenty nescitaji. Takze bych to dotahnul na 45Nm… Mimochodem: ani ten garbaruk nesel otacet prsty…

0 0
      • Wolf7  

Mě jen zarazil ten rozdíl oproti GX kazetě, která šla otáčet prsty. Navíc si právě myslím, že ten odpor ovlivní míru dotažení kazety na ořechu – momenťák vyhodnotí jen celkový odpor, nepozná kolik z toho dělá dotažení na ořechu a kolik odpor při protáčení v kazetě.

Každopádně děkuji za názor.

Montoval někdo v nedávné době tu X01 kazetu s rozpětím zubů 10–52, abych měl srovnání se stejným typem?

0 0
        • milan.v  

Hlavně tam klidně přidej další měděnou pastu, ať ti pak jde někdy také dobře dolů…

0 0
          • novas752  

Přesně tak, na nějaký přesný momenty bych se vykašlal, podstatné je XD dobře namazat měděnou.

0 0
        • depresy  

Prostě namaž dosedací plochy vazelínou, pořádně dotáhni a neřeš.

0 0
          • Wolf7  

Z výroby tam mám na závitu poměrně dost té šedé vazelíny. Ta měděná pasta je lepší než ta origo? Má smysl tu šedou otřít a komplet nahradit tou měděnou?

0 0
    • kubad  

Po par otočeních se to uvolní. Neřešit nesmysly.

0 0
      • Wolf7  

OK pochopil jsem. Nebádat, montovat.

Díky všem za reakce a rady.

0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.