• ...

    zdravim vas, zaujima ma vas nazor na softailove ramy. zatial som vlastne jazdil len na pevnom ocelovom (amulet cromoly 1997), minimalne na hliniku. mate niekto skusenosti s KHS Team softail 02? bol celoocelovy este. po nete som si co to uz precital, skor keby ste vlastne nazory. len dovysvetlim, ze radsej by som ram ocelovy a zrejme uz aspon mierne odpruzeny, tak preto ten softail. na palky ako scalpel nepomyslam… ram by mal byt na vidlu so zdvihom 10cm (momentalne marzocchi mx comp 105) a mat navarky na kotucovu brzdu. pod ocelou mam samozrejme na mysli nieco novodobejsie, aby ram mal okolo 2kg (mozno raynolds). pacia sa mi jamis ht, ale uz by som nieco makksie. alebo myslite, ze by mi niekto z tych co robia ramy (sr, cr) nieco take zvaril, za rozumnu cenu do 10k sk? napr ten khs za 6–7k sk som videl nedavno, ale ci este zozeniem a ci vobec zhanat… jazdim po kopcoch, lukach, cestach – pre potesenie dik marian

    0 0
    • MlokCZ  

      Softail, to mi přijde jako těžký a málo tuhý HT :-) Do toho bych nešel, pokud máš prachy, tak fulla, pokud ne, kup si větší balóny pneumatiky na stávající kolo.

      0 0
    • BB  

      me to pripada jako mrtva kategorie, radeji bych sel do bezneho HT, dal na to bezdusaky, velkoobjemove plaste foukat 30 PSI a mas z toho softtail jak vino.

      0 0
      • poiko  

        30 psi?? pláště maj být huštěný na 40–65, ne? nebo teda aspon ty moje, takže počítam, že ostatná budou podobný. už když tam mam těch 40 psi, tak citim, že to moc nejede

        0 0
        • MlokCZ  

          2,25 vozim trvale na 35/30 psi (zadní/přední) a to jsou normální dušovky.

          A nevím, co jezdíš za terény, ale ono neplatí, že čím větší tlak, tím lépe to jede, to platí jen pro silnici a tvrdý povrch. Na měkčím povrchu (už třeba jen louka) jede rychleji méně nahuštěný plášť (samozřejmě to platí jen do určité hodnoty, třeba při 10 psi to už pravda nebude).

          0 0
          • poiko  

            a jo, no já mam 1,95/2,1 (přední/zadní)s tla­kem 55/55 psi a jezdim takovou tu směs silnice+teren.

            0 0
            • Vilém  

              Tak to je nafoukany nasutr:)osobne vozim na 2,1/2,4 30/35 PSI a to jsou klasicky dusovy rafky a mam pres 80kg.

              0 0
    • K2  

      Softail ti ztlumí největší rány, asi to je dobrá volba pro závodníky, ale pohodlí bych za tím moc nehledal.

      • Pokud chceš pevný rám nebo něco ntradičního, tak asi jo
      • Pokud chceš pohodlí tak spíš fula. Levné jsou např. Meridy
      0 0
    • tim  

      Viz recenze, rámy-odpružené.

      0 0
    • Siddha  

      me se tohle reseni moc libi ale nejel jsem na tom. chtel bych to vyzkouset. bohuzel khs to uz letos prestalo delat…

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.

Podobné diskuse