Bikezone Brno - servis ořechu za 500

39 nepřečtených
  • Vladimír

    dnes jsem mel v Bikezone na servisu orech, rozdelani, smontovani, zadny material, cena 470 – take se vam to zda trochu premrstene?

    0 0
    • petebike  

      vubec ne, vim co s tim je za praci, zalezi v jakym stavu je naba jinak radsi menim rovnou orech…

      0 0
    • Jane  

      No včera jsem si tam byla nechat seřídit řazení (špatně řadil přesmyk i šaltr) s tím, že by to bylo nejlepší, kdyby to bylo hned. Tak to mechanik udělal a navíc přišel na to, že mi u klik XT Hollowtech II chybí jedna podložka – tak ještě ty sundával, aby tam tu podložku dodal – výměnu No name klik za XT jsem nechávala dělat u Kočaře za 250 Kč… Dělal na tom asi tak 15 min a 220 Kč… Taky mi v bikezone závitníkem projížděli závit pro šroub držící nejmenší převodník – to třeba nikde v servisech nebyli schopni udělat, protože žádný závitník neměli. To bylo za 30 Kč. No jinak kvalitou práce na mě bikezone působí dobře, ale ty ceny. Kola si budu nechávat vyplítat v RK Cyklos (zhruba 200 Kč), stejně jako výměnu prům. ložisek u náb, výměnu bovdenů či rozborku ořechu DT Hugi a Sida…

      0 0
    • MartinXC  

      Záleží jaký ořech … jestli Shimano, tak se ani nedivím. Lepší vyhodit.

      0 0
    • jecnak  

      Orech je vubec to nehorsi co se na kole da servisovat, takze se ani nedivim.

      0 0
    • easyrider  

      No je to docela luxusní sazba 500 tak za 1/2 hodiny… Jak náká šlapka :) .Já si na kole dělam vše sám, takže přehled nemam…

      0 0
    • kycis  

      No me orech desne rachtal, tak jsem v byl v sevisu a za rozebrani a vymenu pruzinky jsem platil asi 300 Kc

      0 0
    • slou  

      No asi takhle,

      roku 2001 jse mi z ořechu na Sh chvílemi dělal furtošlap. Tož jsem to dal do servisu, kde mi to rozdělali, vyčistili, dali novej praporek, namazali. složili a naúčtovali 760kč. Práce byla odvedená dobře, ale cenu jsem čekal kolem 400.

      Tenkráte jsem lehce polknul a smířil se s tím že to bylo poprvé a naposled co jsem nechal rozdělat ořech v servisu.

      V současnosti rozdělám radši sám a nebo bych kupil nový.

      0 0
      • Vašur  

        Zvlášť, když je to v podstatě cena nového. To mě jednou na dovolený rovnou řekli, že dají nový, tak jsem na to kejvnul a bylo to i na počkání.

        0 0
    • Vladimír  

      naboj je CODA Expert. Nejlepsi na tom je, ze asi pred mesicem to meli take rozdelane a platil jsem za to a ted si nauctovali cenu znovu. Navic jsou naby v zaruce, ale pry se to na provoz nevztahuje. Mel jsem je vzdy za solidni obchod, ale ted uz k nim vickrat neprijdu.

      0 0
      • pegas  

        mel ses zeptat na cenu predem..a nebo so zkus sam rozebrat..je to drbacka:-)

        0 0
      • Karaya  

        Cody Expert z Bikezonu mám i já…Mám čekat problémy? Ani netuším, jestli se k nim dá vůbec ořech sehnat..

        0 0
        • Vladimír  

          stacilo kazetu postrikat cyklostarem a vazelina byla pryc

          0 0
          • JSt  

            a proc to delas? ;)

            0 0
            • Vladimír  

              a jak cistis kazetu?

              0 0
              • JSt  

                suchou hadrou bez jakehokoliv pripravku. pekne mezi pastorkama protahnout.

                0 0
                • Vladimír  

                  suchou hadrou nemuzu ten bordel a smir z toho dostat

                  0 0
                  • JSt  

                    cim to mazes? nejakym lepivym sajrajtem? ja mazu motorovym nebo prevodovkovym olejem. po vycisteni se kazeta leskne jak psi kulky ;). kdyz nic, tak uz vis, ze pred pouzitim nejakyho rozpoustedla kazetu sundat…

                    0 0
                  • pepek  

                    Stačí dřívko od nanuku, šikovně seříznuté. Točíš pastorky dozadu a špína padá sama dolů.Stačí mít dvě děti a máš dříveček habaděj.

                    0 0
                  • Loner  

                    Nerez páska ze stírátka osobáku – přesně se vejde naplocho mezi pastorky. Neváhej a mysli.

                    0 0
    • MARIN  

      tolik snad skoro stoji novy orech ne?

      0 0
      • petebike  

        no tak XTr orech prijde na 3,5 a jinej na tu nabu nedas, takze petikilo je jeste dobry…

        0 0
        • MARIN  

          Pokud tam jde nasadit XTR tak snad pujde i treba Deore, ktery stoji tusim kolem 600,–

          0 0
          • petebike  

            no to prave nejde, ani XT orech nejde na XTR nabu, XTR je proste ve vnitr neco jinyho :-(

            0 0
            • MARIN  

              no tak tohle budu muset nejdriv vyzkouset nez tomu uverim. Kdyz sundam XTR orech z naby, tak zavit a snad i to „ozubeni“ na nabe je stejny jako treba na nabe Deore nebo se pletu

              0 0
              • petebike  

                ja uz to mel rozebrany nekolikrat, vcetne vnitrnosti orechu a je to jiny…

                0 0
    • enrico  

      tak to je síla… asi bych se nabuduce na ich servis za takúto ceny vyprdnul

      0 0
    • kovar  

      nezdá se mi to přemrštěné. prostě jsou tři možnosti

      1. servisuješ sám (není to žádný problém)
      2. pokud nedokážeš, zaplatíš práci penězi nebo protislužbou nebo koupíš novou věc
      3. pokud se ti nechce platit, budeš muset sehnat troubu, který ti to udělá pod cenou nebo zadarmo

      když se tak dívám na některé ceny práce cykloservisů, tak se mi to zdá nedoceněné, třeba vypletení kola za 200,–, no kdybych byl servisákem, tak za dvě stovky bych se na to mohl …

      0 0
      • Vrci  

        Přesně tak. Každý má možnost volby a pokud má h..u, tak se má zeptat.

        0 0
    • Lister  

      přijde mi to přemrštěné, ale nepřijde mi to jako vyjímečná cena. Když jsem se ptal tak mi většinou říkali podobné cifry, ale nakonec jsem sehnal servis, kdy mi to udělali asi za kilo – přesně si nepamatuju, možná to bylo i míň.

      0 0
    • Tominec  

      Podobný šok sem tam taky zažil, dotažení kónusu na zadním středu cca 140 Kč a práce na 3 minuty… Nebudu se vyjadřovat k ostatním servisům , ale za tuto maličkost chtěl pán, co měl obchůdek s koly Superior (dole v Žabinách na ulici Královopolské) předloni 20 Kč a jindy v Letovicích sem zas v servise neplatil za podobnou „dotahovačku“ na 5 minut vůbec nic…takže to je sakra propastný rozdíl a se servisem v bikezone sem skončil.

      0 0
      • JJ  

        Ceny se zdaji premrsteny, jenomze si propocitej, kolik zaplatis z hodinovy sazby na danich, platu mechanika, vybaveni dilny, elektrice a dalsich vecech. A navic prace na 5 minut zpravidla znamena, ze se o tom nejdriv 5 minut se zakaznikem bavis a dalsich skoro 5 minut mu to vydavas

        0 0
        • Tominec  

          Ne! Je zajmavy, ze nekde to de (kdyz se chce) a jinde ne. Zadny vybavovani nebylo a behem tech 3 minut sem si vybral veci na nakup za petikilo… je to o lidech si myslim, aspon vim, kam priste jit a kde si to naopak rozmyslet.

          0 0
          • kafac  

            Ano, to co jinde stoji kilo pade jsi koupil za petikilo, a servis jsi mel zdarma.. jak hovori cinsky prodejce – sleva na slevu...... Nevim jestli jste zkouseli nekdo tech orech vycistit, ale ja bych to za 5 set asi nedelal. za tu dobu co bych se rejpal ve spine se ty prachy daj vydelat jednoduseji…

            0 0
          • JJ  

            Taky jde o to, jestli ty penize co za to das sou uvedeny v ucetnictvi, platis najem a nekoho kdo to dela, nebo si to jako majitel delas sam. Ja proste vidim duvody, proc nekde stoji hodina prace 80 korun a jinde 500. Nicmene 140 za konusy je dost

            0 0
            • Tominec  

              A to ještě nepíšu, že sem platil + 60% za dělání na počkání, i když sem to nechtěl (asi si mysleli, že na to čekám, když sem si vybíral věci na bika) a to, že ze 4 věcí, které sem si našel u nich na webu měli na prodejně jen jedinou…

              0 0
    • Gatier  

      vacsinou to byva tak, ze pokial zacne orech haprovat, nepolati sa to davat opravit. pomoze to tak max na par mesiacov. ked tak streknut nieco dobre pod tesnenie z vnutornej strany

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.