• rigby

    Už mě přestalo bavit jezdit v obyčejných brýlích, tak jsem investoval nemalý peníz do sportovních brýlí Adidas s dioptrickým klipem. Nechal jsem si udělat skla stejná jako u brýlí, které nosím normálně. Při první jízdě mě čekalo zklamání – na dálku jsem viděl, ale na blízko mi to zkreslovalo tak, že v terénu jsem nebyl schopen bezpečně jet. Nechal jsem je přeměřit, objevila se závada, o víkendu jsem zkusil nová skla. Trochu se to zlepšilo, ale na blízko to stále zkresluje (přibližuje, nedokážu odhadnout vzdálenost, z malého kamene je skála, z díry hrbol atd.). Optička mi řekla, ať vytrvám, že je to běžné, a že za to může zkosení dioptrického klipu oproti rovným brýlím. Budu rád za každé Vaše zkušenosti, než budu chtít vrátit peníze za brýle.

    0 0
    • munro  

      Já jezdím s brýlema s klipem asi 2 roky (mám Bolle) a jediné, co se mi vybavuje, že mě určité krátké období trvalo, než jsem si zvyknul na trošku jiný tvar a umístění dioptrických skel. Ale že bych měl až takové problémy, jak popisuješ, to ne. Na tvém místě bych jim dal ještě trochu času.

      0 0
    • black.horse  

      vozím brýle Rudy Project Rydon a taky s dioptrickým klipem a při prvním nasazení sem taky měl pocitzkrslení, ale po pěti minutách zmizel a už se nikdy nevrátil(kam asi šel?:-) ) a teďka chrochtám blahem a nosím je i na civil… no a předtím sem měl brýle RPJ (levná kolekce Rudy Project) a tam sem pocit zkreslení snad ani neměl…

      0 0
    • kámen úrazu1  

      Tak s tímhle má problém spousta lidí vozící brýle s dioptrickým klipem. Záleží spíš na individuální citlivosti než na ceně brýlí, někomu to dělávají i brýle za X tisíc, druhýmu brýle do tisícovky ne. Ještě jsem neviděla na trhu klip bez zkosení, rozdíly mezi klipy jsou sice velký, ale pořád hlavní roli hraje citlivost. Určitou roli podle mě může hrát i astigmatismus. Někdo na BF psal, že si musí zvykat každou vyjížďku. Já s tím měla taky potíže, ale jen na začátku prvních dvou jízd s cyklobrejličkmai. Po nasazení jsem se pomalu bála jít ze schodů, nedokázala jsem odhadnout hloubku. Na kole jsem měla zase pocit, že sedím těsně nad silnicí a že si při šlapání škrtnu pedálem o asfalt. Za asi dvacet minut to přešlo a při třetím vyzkoušení brýlí bylo už vše v pohodě. Teď můžu střídat brýle na civil a na kolo aniž bych vnímala rozdíl ve zkreslení.

      0 0
      • Thidney  

        Mám Rudy Project Kerosene a nezvykl jsem si. Jezdím v nich, ale není to ono – mám dříve unavený oči a zkreslení si pořád uvědomuju. Možná astigmatismus má opravdu určitou roli. Domluvil jsem se s optikem a příští týden mi vymění skla v CEBE Crux /viz obr/ za dioptrický asi 50 % krytí šedivý. Maj velmi malé zakřivení a skvěle kryjou. Dříve jsem mělCebe s klipem, ale ty mi rozkousal pes a už se nedělaj. Občas jsem vozil normální brýle, ale jednou mi z nich na kokořínsku vypadlo sklo u oka na který vidím a při následném poletu jsem si zlámal zápěstí.

        0 0
    • Garyk  

      Vozím asi 2 roky Rudy Project Kerosene a ani si nevzpomínám, že bych si musel na dioptrický klip nějak zvykat. T brýle opravdu stojí za ty peníze, skvěle sedí a skla jsou stále bez jediného škrábance.

      0 0
      • Martin  

        to máš kliku, mě spadl jednou jeden filtr na zem, přímo na ostrej kamínek a škrábanec jako něco :-(

        0 0
    • Martin  

      já druhym rokem vozim nějaký Bollé s plastovýma čočkama a docela v pohodě. na začátku, asi 14 dní, jsem si na ně taky musel zvykat, bolela mě z nich hlava (očařka mě do nich napsala o chloupek silnější skla než do „civilních“) ale jinak spokojenost. odhad vzdálenosti dobrej, nezkreslují, pohoda. nosím je i když jedu někam autem.

      mě teda v optice řekli, že na brýle s velkým zaoblením klipu si mám dát pozor, že čím rovnější, tím lepší. no ty moje bollé mají klip skoro rovný. možná to bude tím.

      jenom na okraj, na těch „cyklo“ brýlích mám i antireflexní úpravu skel a parádní věc… na civilních antireflex nemám a je to rozdil jak sviň

      0 0
    • sraldo lattrinny  

      Briko KlipKit cca 4 roky, No Problemo.

      0 0
    • lenochod  

      Jezdím brýle s klipem od BBB a v pohodě.

      0 0
    • wroum  

      Johnson&Johnson One daily + slunecni bryle Oakley a bez problemu :-). Pokud neni vylozene slunicko, tak jezdim v civilnich brylich

      0 0
    • rock  

      Hlásím prachobyčejný Axony; zvykání trvalo asi 5 minut. Pak už naprosto v pohodě …

      0 0
    • Komi  

      A jaký brýle s klipem byste doporučili jako nejlepší v poměru CENA/VÝKON ?? Respektive jaký nejlepší do max. 1kKč?

      0 0
    • chupas  

      nula, nic. zadny zvykani nebylo. nasadil jsem a vyrazil. zadna zmena pohledu, zkresleni a podobne. tot moje zkusenost s cratoni chalenger. staly hodne, ale jsou f pohode. sice se opticka vykrucovala, ze to asi nezvladne osadit mejma 4ma diptriema, ale zvladla.

      0 0
    • Honzzyx  

      Mam Relaxy s dioptrickym klipem a mel sem uplne stejny problemy. Zkousel sem si zvykat, ale marna snaha. Ty bryle nebyly tak velka investice a tak sem zkusil kontaktni cocky. Od te doby je vse v pohode…

      0 0
    • Radek Broz  

      Uz se to tu resilo – viz historie.

      Myslel jsem, ze bryle s klipem jsou celkem fajn, pak jsem zkusil cocky – je to jak presednout z Madisona na Intense;-)

      0 0
    • Volf  

      S brejlema je potíž a čočky nemůžu mít. Nakonec jsem to vyřešil brejlema Ahead, který se daj kompletně celý rozdělat na jednotlivý části a ty díly jdou taky koupit a jsem spokojenej. www.bike-forum.cz/…0/forum.html#…

      0 0
    • Yann  

      Ja jsem nejdrive zkusil Axony s klipem a nejakymi obycejnymi plastovymi cockami – byl to bes a hruza, delo se mi presne to co rikas (mam taky astigmatismus). Nakonec jsem koupil bryle Bolle Vigilante s klipem. Do nich jsem si nechal udelat stejna skla jako mam civilni bryle (CarlZeiss) a je to v pohode. Dokonce je pouzivam i pri rizeni. Na hlave sedi dobre, netlaci a nepadaji.

      0 0
    • -lukas-1  

      Tim „nemaly peniz“ myslis tech cca 8000Kč? Ja dys jsem videl tu cenu tak jsem se na to vykaslal… Jsou nektere z tech, co tady jmenujete levnejsi? Predstavoval bych si tak 5000Kč maximálně…

      0 0
      • rigby  

        Adidas Evil Eye Pro. Stály mě dohromady 5500 Kč (brýle+klip+skla­+práce). Jiný kromě Rudy Project mi nešly kvůli mému širokému nosu (měl jsem je vždycky na až na čele).

        0 0
    • -lukas-1  

      Můžete doporučit mějakou optiku v Praze, kde bych si mohl vybrat brýle Bolle nebo Rudy Project i s dioptrickým klipem? Někde kde to nemaj jenom jako exotický zboží na objednávku, ale opravdu tomu rozumej? [Když jsem se na brýle s klipem ptal v optice na Chodově, tak na mě chvíli koukala optička divně a pak mi nabídla Adidasy za cca 8000Kč :-( .]

      0 0
      • muff  

        Rudy Proj. – Fokus v pasáži Práce /nebo jak se to dneska jmenuje/ na václaváku

        0 0
    • zdenek  

      Koupil jsem taky Adidas s klipem. Optička mě ujistila, že to ani s mým astigmatismem nebude problém, ale byl. Viděl jsem jen rovně před sebe, cokoliv trochu nahoru nebo dolu bylo zkreslené. Po hodině mi bylo na zvracení. Na kolo jsem si ani netroufl. Klip jsem vrátil. Brýle mám teď spíš na turistiku a lyže. Filtr LST je dobrej, ale mají širokou obrubu a špatně vidím za sebe. Vyřešil to až laser…

      0 0
    • Krutohlav  

      Moje (značku neviem, cca 1000 Sk) tiež strašne skreslujú. S dioptrickými klipmy si na bajku subjektívne pripadám strašne nízko nad zemou..stále mám nutkanie si vyťahovať vyššie sedlovku. A tiež mám pocit, že idem strašne pomaly. A naopak keď dlhšiu dobu idem s dioptr. klipmy a potom ich dam dole tak sa mi zdá že som na bajku tak vysoko nad zemou, že sa mi až zatočí hlava… :0

      0 0
    • yanca  

      Koupil jsem Rudy Project Perception na palačáku asi za 4500 Kč, nechal si do nich ve Fokus optice udělat asi za 600 plastový skla podle starých brýlí (nutili mi antireflex, ale podle mě je pod sluneční kryt zbytečnej – na normálních brýlích to mám) asi za 600 Kč a naprostá spokojenost. Jen vypadám jak blázen, když jsem ve stínu a zvednu tu sluneční část nahoru. :-)

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.