Pořádné [cyklo]turistické mapy na PC?

80 nepřečtených
  • -lukas-1

    Existují nějaké pořádné cykloturistické (nebo klidně obyč turistické) mapy na PC? Při plánování tras na kolo používám papírové turistické mapy od Klubu českých turistů a VKÚ Hramanec. No a řekl bych, že už by mohla být doba aby něco takového bylo i na PC. Co jsem zatim videl, tak to bylo vzdycky na urovni map co jsou treba na mapy.cz apod. To je ale na planovani tras nepouzitelne. Na mape musi byt i lesní cesty a hlavne vrstevnice. Meritko bych cekal tak 1:50000.

    0 0
    • james11  

      Vrstevnice tam nesjou ale používám toto: www.cyklotrasy.info a spokojenost.

      0 0
      • -lukas-1  

        To nevypadá špatně – zvlášť vzhledem k té ceně bych to koupil i jen tak na vyzkoušení, ale nemaj tam oblast na jih od Prahy, což je oblast, kde se vyskytuju nejvíc… :-( [Všimnul jsem si, že se dá spolupracovat na dotvoření tras – coz by me mozna bavilo – , ale nemam na to cas.]

        0 0
        • dafe  

          Jih od Prahy tam JE a jmenuje se „Okoli Prahy, Slapy“ a mimochodem je ta oblast udelana velmi kvalitne.

          0 0
      • mab  

        to je prave ta chyba ze nejsou vrstevnice, profil trati mezi dvema body muze byt a je znazornen jako mirne klesani i kdyz mezi nimi je veliky kopec.

        polni/lesni cesty tam taky chybi, takze se to hodi opravdu jen na naplanovani trasy po cyklostezkach a silnicich takze onicem.

        0 0
        • kolombo  

          Pokud je ta trasa udělaná zodpovědně, tak v profilu cyklotras ten kopec neschází. Editovat se dá jak stranově, tak i do výšky :-)

          Z dražších produktů se dá použít Touratech Quo Vadis, dají se pro něj koupit nakalibrované mapy a nebo si nakalibrovat sám nascanované dle potřeby, ale není to nejlevnější :-( Ale umí to i výškové profily :-) www.ttqv.de/main.php?… www.navigacegps.cz/…ratech/info/

          0 0
          • -lukas-1  

            Koukal jsem na to – používáte to někdo? Nevypadá to vůbec špatně a dají se do toho i dokoupit za <100Kč jednotlivé mapy (moje oblíbené od KČT a VKÚ Harmanec), aby se s tim člověk nemusel scanovat. Maj tam trial ke stažení + jednu mapu zdarma na vyzkoušení, ale nějak se mi tu ukázkovou mapu nepodařilo rozchodit – nějak jsem ten program všeobecně nepochopil :-( Když se to otevře, tak tam je akorát mapa světa, pak nějaký databáze… Je to první program v mym životě, ke kterýmu bych potřeboval návod 8-/ Ale jinak ten program vypadá hodně schopně…

            0 0
            • kolombo  

              Zkoušel jsem to, ale nechce se mi to platit a tak jsem to zase smáznul :-( Na webu se k tomu dá stahnout český návod k použití. Ale základ je, že všechno se ukládá do do „databáze“, takže nejdřív si musíš otevřít tu, teprve pak se dá něco stahnout z GPS a podobně. Už jsem to rok neviděl, tak Ti moc neporadím :-(

              0 0
        • dafe  

          zkus oblast Okoli Prahy, Slapy nebo Hostynske vrchy nebo Jizerske hory a uvidis ze je tam lesnich i polnich cest tri ******, ono se to totiz lisi oblast od oblasti…takze dvakrat mer a teprv pak rikej ze o nicem.

          0 0
          • mab  

            ok unahlil jsem se, mel jsem rict ze se to vztahuje na me okoli, ktere samozrejme znam nejlip

            Chybejici vrstevnice budou problem vsude

            0 0
    • JJ  

      Zneuziju thread. Nemate nekdo cyklomapy Polska? Staci cast do 50 km od hranic Cech

      0 0
    • palkac  

      tady jsou vrstevnice i po 5 metrech arwen.ceu.cz/web­site/dmu/viewer­.htm

      0 0
      • Palo TT  

        Dobry link. Su tam dokonca aj turisticke znacky, treba si zapnut vrstvu „Turisticke znacky“ v sekcii „Doprava, komunikace“

        0 0
        • kolombo  

          Jo, jenže ty turistické značky odpovídají stavu tak 5 let zpátky :-(

          0 0
    • mm  

      mam v digitalizovane podobe Turisticky atlas CR 1:50 000. byl-li by zajem, mohl bych ho nekam upnout (cca 600 jpg souboru o celkove velikosti 500MB)

      0 0
    • atrex  

      na DCčku jsou ke stažení turistické mapy celé ČR, rozdělené do složek dle místa (Krkonose, Plzensko,..), vevnitř je .zip a tam v .pdf ta mapa, vcelku dobrý, ale má to skoro 2GB

      0 0
      • McBlacky  

        to by se šiklo, zkusím zaúkolovat někoho at mi to sosne

        0 0
      • kryspin  

        docela bych se na to rad kouknul, kde ze to je?

        0 0
        • MiKa1  

          Jo je to na DC, ja je stahoval asi měsíc:-(…pomalý připojení. Jinak jsou to naskenovaný turistický mapy 1:50000. z roku 1992. Je to 92 map dle částí ČR. Velikost jednotlivých map je od 16–70MB. Až tak tomu nerozumim, ale jestli kalibrace znamená, že když se spojej dva vytisklý listy, tak by se souřadnice a body měly shodovat, tak tydle nakalibrovaný nejsou.(pro mě se prostě neshodujou a nejde z toho poslepovat celá mapa). Ale zase se v PDF-ku daj zvětšit a je to přehlednější!

          0 0
    • rock  

      Mapy na Centrumu supermapy.cen­trum.cz/ jsou v nejpodrobnějším měřítku téměř stejný jako padesátky od SHOCartu; chybí akorát turistické značky.

      0 0
      • kolombo  

        Hm, ale namátkou jsem vybral kus mapy a autobusové zastávky tak o 300 – 500 metrů vedle :-(

        0 0
    • kafac  

      Mam doma turistický atlas ČR od ShoCartu z roku 2004 1:50000 pokud ma nekdo zajem a misto (nejlepe ftp) tak mu to upnu

      0 0
    • orca  

      jinak na P2P jsou mapy turistické i cyklomapy , sosl jsem komplet , a dotyčnej má celkem rychlé připojení takže to není vopruz sosat . nick „nanana“

      0 0
    • mm  

      B-F user Bono me pozadal o uploadovani Turistickeho atlasu, o kterem jsem psal o kousek vys, pokud ma nekdo dalsi zajem, muze sosat odsud:

      prvni cast listy 1–200 www.megaupload.com/?…

      druha cast listy 201–400 www.megaupload.com/?…

      posledni cast listy 401–632 www.megaupload.com/?…

      0 0
      • mm  

        klad listu 1

        0 0
      • mm  

        klad listu 2

        0 0
      • mm  

        priklad mapy

        0 0
        • Miky  

          Díkec, za ten atlas, uvažoval jsem že ho koupím, ale v kompu je to super.

          0 0
      • dort  

        BTW – nedalo by se mapy uploadnout i na RAPID? ten MegaUpload je stale plny :-( vim, ze to znamena predelat jednotlive soubory, neb RAPID kousne jen 100MB, ale kdyby to slo, tak diky moc

        0 0
        • mm  

          musis driv vstavat:) v takovych 8 rano jeste neni problem. k rapidovi mam jako uzivatel sdilene IP veliky odpor…

          0 0
          • dort  

            cože? v 8 rano, chceš me zababít :-)), dobrá, nařídím si budíka, ale doufám, že už tam od 7:59 nebude fronta ostatních „chrtů“ ;-)

            0 0
          • Charlie_R  

            Tak jsem v 7.00 sosnul prvni balik. Jinak na DC je to same, ale 1:100

            0 0
            • Staenly  

              1:100? tak to je ta mapa asi rozdelena do hodne oblasti po 50km, ne? Protoze jinak bych si na ni asi musel vzit kufr…:)

              0 0
        • Dusab  

          Ještě bu se by to mohl někdo sosnout (třeba já :-)) a případným zájemcům to věnovat na CD (tře zase já :-) )

          0 0
    • sun7dots  

      Taky se trochu prizivim na tomhle threadu. Nevite nekdo o nejakych mapach, ktere by se daly legalne pouzit na webu? Nemusi byt extra presne, muze na nich byt vodotisk spolecnosti, ktera je vydava, vicemene cokoliv. Jde o to, ze obcas chci na webu pospat nejakou peknou trasu kudy jsme jeli a bez mapy to jaksi neni uplne ono. Takze bych potreboval neco, kde by si clovek mohl udelat predstavu kudy vlastne jet.

      0 0
    • riku  

      A není lepší použít něco podrobnějšího? Ja si vždy vysosám a pospojuju mapky v 1:15 000 z www.cykloatlas.cz

      0 0
      • Jirik123  

        delam to podobne, jen jako zdroj pouzivam www.shocart.cz/…a-online.php na cykloatlasu mi slo jen meritko 1:50000 na shocartu je i 1:25000 kdyz si date rozlisko 1600*1200 a v prohlizeci fullscreen(F11) tak se ta mapa zobrazuje dost velka a uz to neni takovej voser to pak skladat.

        0 0
    • bif  

      Můžu poslat mapu Jeseníků od Šumperka po Glucholazy v jpg (cca 6500×6500 bodů)

      0 0
    • koňák  

      Pridam si sem dotazecek. Mam stazeny >Turisticke_ma­py_CZ1_50_Sho­cart<, mam s tim jen jedinej problemek a to ten, ze tam zrovna nejsou listy, ktery potrebuju, tj. okoli Brna. Tusi nekdo, proc to tam chybi? Nebo nema nekdo tyto listy? Stahoval sem to pred DC++.

      0 0
    • Luke  

      a co treba slovenske mapy? mel by nekdo? nebo da se to sosnout odnekud? (myslim DC a podobne nesmysly, v tom se nevyznam)

      0 0
    • mar_tin1  

      nemate niekto mapu c 130 (povazsky inovec – piestany) od vku hlohovec?

      0 0
    • kryspin  

      Kdyz uz je rec o mapach, nevite, jestli neni nekde ke stazeni Rakousko a Dolomity?

      0 0
    • děd (ek)  

      pro volbu tras v terénu používám tohle, volba vrstevnic po 5 m: arwen.ceu.cz/web­site/dmu/viewer­.htm

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.