• Mofo

    zdravím, chtěl bych si udělat pořádek v druzích bovdenů a lanek, vím, že sou různé na řazení a brzdy, ale to je tak asi vše. Mohli byste někdo osvětlit, jaké se na co používají a proč? Díky…

    0 0
    • Maara  

      Brzdový bowden je vinutý a řadicí je splétaný. Poznáš to když se podíváš na konec bowdenu, eventuelně když kousek bowdenu podélně rozřízneš. Co se lanek týče, řadicí je tenčí a má jinou (menší) hlavičku než brzdový

      0 0
    • Mofo  

      tak jak to je? o moc chytřejší nejsu…

      0 0
      • yetti  

        Radici bovden musi bejt spletanej, aby nepruzil. A u brzd je to celkem jedno.

        0 0
    • Mofo  

      no vidím, že každý říká úplně něco jiného, pak si mám vybrat… :-)

      0 0
      • Lister  

        doporučení je jedna věc a jak si to uděláš je druhá, jinak tak jak psali víše to platí, ale stejně mi to nezabránilo v tom používat na řazení vynutý bovden :o)

        0 0
    • Hnoj  

      Všechny bowdeny maj jen jedinou funkci, lapání bahna a zadírání se a jsou tudíž úplně na hovno…

      0 0
      • pepek  

        A proč jsou černý? A když jsou černý, tak jsou lepčí, než stříbrný ? A můžou být i bílý?

        0 0
      • Loner  

        Jasně, já namísto bowdenu používám vodovodní trubku zatěsněnou guferem.

        0 0
    • ddd - andy  

      No a pak jsou taky treba bovdeny od NOKONu a ty nemaj zadny vinuti, ani splejtani a na rozdil od vsech „tuhych“ bovdenu (Jagwire atd. – cimz nerikam ze jsou spatny) fakt nepruzej… :-)

      0 0
    • Mofo  

      hodně přínosná diskuze, jj, jak typická pro toto „forum“…

      0 0
      • skipXC  

        no občas to je o hovně, ale tohodle se to zrovna netýká – slušnejch odpovědí tady máš dost… neni něco jasný?

        0 0
      • JMT  

        co jako chces slyset ? proste je to jenom bowden a nikdy to nebude nic jinyho… delaj se tenky urceny pro razeni a tlustsi pro brzdu, na vyrobci a barve nezalezi, potazmo i na cene… neco jinyho je nokon

        0 0
    • Veeteck  

      Tak jsem nandal Alligator Ilink, podobny system jako Nokon, ktery jsem mel doted. Musim ale rict, ze Ilink je jeste o neco tuzsi a chod je hladsi. Mozna je to i teflonovyma lankama, nevim. Ty prachy za to stoji :)

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.