• black.horse

    Ahoj, tak budu objednávat nový rám, ale mám malinko dilema co se týče vhodné velikosti… I když se nakonec rozhodnu sám, tak si přeci jen rád vyslechnu co nejvíc názorů k posouzení:-) Můj stávající rám RB CRX: efektivní délka horní trubky 600mm, výška sedlové trubky 520mm, zadní stavba 420mm… A nyní se u fulla rozhoduju mezi: XL: efektivní délka horní trubky 633mm, výška sedlové trubky 521mm, zadní stavba 435mm… L: efektivní délka horní trubky 592mm, výška sedlové trubky 483mm, zadní stavba 435mm…

    Se současným rámem jsem spokojen a sedí mi. Mám na něm 100mm představec, delší už bych nerozdejchal, to je max. délka, která mi ještě sedí na ovládání. Sedlovku mám 350mm vysunutou nadoraz:-( Obratnost mi vyhovuje, jediný „háček“ je, že se do kopce okamžitě staví na zadní…

    Pokud bych použil velikost XL, tak bych délku kompenzoval 70mm představcem, jen se bojím, aby ty 3cm v délce rámu navíc už nebyly moc „neobratný“… U kratší velikosti se bojím, aby to na mě už nebylo přece jen „malé“… ale víc jak 100m předtavec bych na to dávat nechtěl… Využití bude takové ježdění pro radost, turistika a enduro… nehodlám na tom chrtit, ale ani jezdit vyloženě FR… výlety od 30–100km a čím víc terénu, tím líp… Předem děkuji za názory…

    Anketa: Jakej rám by ste zvolili?

    XL
    3x
    43%
    L
    4x
    57%
    0 0
    • kesu  

      no a co to bude?

      0 0
    • lubos  

      neni taky rozdil uhlu hlavove trubky mezi L a XL ?

      0 0
    • Martinson  

      Ještě můžeš dolaďovat naklopením vlaštovek a rovnou nebo zahnutou sedlovkou. Si nevybereš buď lešení nebo malej rám. :-)

      0 0
      • black.horse  

        jasný, zatím je největší favorit XL velikost, rovná sedlovka a 70mm představec… ale víš co, čím víc názorů, típ lépe se člověk rozhoduje:-)

        0 0
    • black.horse  

      ještě dodatek: normálně bych šel do tý větší velikosti bez váhání(kvůli mojí výšce 192–4cm odhaduju), ale před časem sem udělal přechod u RB z XXL na XL a ta změna prospěla… XXL bylo:efektivní délka horní trubky 615mm, výška sedlové trubky 550mm, zadní stavba 435mm…

      0 0
      • lubos  

        Ja jsem zas zamenil ram s 58cm na 60cm, a je to mnohem lepsi.

        0 0
    • JMT  

      volil bych xl, pride mi ze na fullu se jezdi trochu jinak a ten vetsi ram podle me nebude prekazkou, spis naopak

      0 0
    • BB  

      mrkni na: www.santacruzbicycles.co.uk/…lergeom.html jsi jasný XL s představcem 110 nebo 120. Vozim BLT, ktere ma obdobnou geometrii jako Heckler, mam 182 cm a velikost L a je to hodne kratke. Ty by ses na Lko neposkladal. Jestli si chces na to sednout a jsi z Prahy, tak se muzeme domluvit a muzes to ozkouset.

      0 0
      • black.horse  

        díky, nabídku zvážím a kdyžtak Ti písnu na mejl:-) jinak na geo Hecklera sem koukal, odtamtud mám ty čísla přepočítané na milimetry co píšu nahoře…s tou jednoznačností na XL + ten šílenej představec bych to tak jasně neviděl:-) představec delší jak 100mm rozhodně použít nechci, teďka mám 100mm a mám občas počit jak když zaáčí autobus:-) navíc jak sem psal, přešel sem u RB z velikosti XXL na XL a ta změna byla výborná, nechápu, jak sem mohl na těch XXL štaflích vůbec jezdit:-) tady je ta geo: racebike.cz/ge­ometry_crx.php a když ji porovnáš s geo (teda hlavně délky horní rámovky s SC) tak to SC vypadá strašidelně dlouuuuhhýýýýý:-)

        ačkoliv musím uznat, že zatím je favorit XL s rovnou sedlovkou a 70mm představec:-)

        0 0
    • lubos  

      No, jelikoz pises, ze 400mm je nadoraz, tak vzhledem k tmu, ze jde o fulla, tak pokud by ses nebal o sedlovou trubku, tak jedine asi s nejakou tlustsi karbonovou nebo uplne tlustou hlinikovou :) Ale jinak .. nechtel bych tohle dilema resit :(

      0 0
    • Peslezedirou  

      Hele L je tak akorát na mě 184 céem. Rám je vysoký oukej, ale je poměrně krátký. Na super…vozím 130 představec. Bych vzal to XL.....rozhodně. Nerozhodně L a pak bych litoval.

      0 0
    • Phoebe  

      V Nicku se mrkni na foto Canyona. Měřím 193cm, mám velikost 22, představec 13cm a padne mi parádně. Je fakt, že to není zas tak hravé, ale na pohodové ježdění parádní a ve sjezdu se neutrhne, perfektně drží stopu.

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.