• james11

    Zdravím bajkery, mám dilema mezi dvěma helmami, zkusíte mi poradit kterou si z těchto dvou vybrat? Prosím zejména ty lidi co je vozí. Požadavek, cena do 1600,–Kč

    za 1/ Limar 610 Race Carbon viz zde: kupkolo.cz/pro­duct_info.php?cPat­h=53_127&produc­ts_id=1540

    za 2/ UVEX Boss Compact viz zde: www.mojekolo.cz/index.php?…

    jinou a proč..

    děkuji za reakce

    Anketa: Kterou by jte si vybrali helmu?

    3x
    19%
    0 0
    • Maara  

      Helmu si musíš vybrat sám, to jak ti helma sedí víš jenom ty, nikdo jinej. Doporučuju oběhnout pár krámů, abys zjistil která značka přileb ti sedí nejlíp a pak v rámci tý značky si vybrat mezi jednotlivejma modelama podle poměru finanční možnosti vs. odvětrání , způsob zapínání, design apod.

      0 0
    • kolombo  

      Stanov si požadavky co chceš aby měla a pak zkoušej všechny možné typy, až najdeš tu, která bude sedět. Třeba já vím o jediném typu helmy, který mi opravdu sedne na hlavu, takže co vybírat?

      0 0
      • Vašur  

        Absolutní souhlas s Kolombem. Kdybys měl stejnou hlavu jako já, tak ti poradím Giro Indicator, perfektně ti bude sedět :-) Ale vážně: je dost rozdíl když v helmě pózuješ v krámě před zrcadlem a když jedeš na kole v terénu. Tak jsem zaujímal pozice jako na kole a třásl hlavou a sklápěl ji jako když se za jízdy díváš na přehazovačku. A to na několikrát a taky jsem si nastavoval řemínky na mojí hlavu, takže jsem u toho strávil dost času. Vyplatilo se to.

        0 0
        • Lister  

          pokud jde o Gira, tak u vyšších modelů mám tu zkušenost, že pokud víš co jak a kde nastavit tak sedne prakticky každýmu, ale jinak samozřejmě souhlas, musí zkoušet, zkoušet a zkoušet.......

          0 0
    • Komi  

      Hezký jsou obě .. jak už bylo řečeno .. musí se zkusit. Co já vím, tak sedí dobře třeba Giro a Bell :-) .. ale každej mám jinej kokos

      0 0
    • gobike  

      Enjoy ti poradi, ma s prilbama hodne zkusenosti:)))

      0 0
      • enjoy  

        co mu mam rict?:-).ze jezdit na biku bez helmy je bezpecnejsi nez letat letadlem?klidne:-)

        0 0
        • Komi  

          Tak tomu nevěřím .. kde jsi na tom byl? (ikdyž neříkám, že k letadlům nemám tak trochu „respekt“, ale naštěstí jsem zatím nikam nepotřeboval letět)

          0 0
        • Manas  

          No zrovna o tomhle tvrzeni bych rekl ze se prilis nezaklada na pravde :-)

          0 0
          • enjoy  

            ja bych si za tim i stal,prijde mi to mozny.. ale neviim:-)

            0 0
            • Vrci  

              Srovnáváš podle počtu smrtelných úrazů připadajících na km?

              0 0
              • enjoy  

                spis pocet prepravenych osob,z bodu A do bodu B.to samy na kole. ps:pocitame i vojenske lety?:-)

                0 0
    • cmelak  

      Tady trochu ušetříš… :o) H. www.bagbike.cz/?…

      0 0
    • becis  

      Ahoj, nechtěl jsme zakládat nové téma, ale hcic se zeptat kolik tak investovat do helmy ? Dá se do 1500kč pořídit kvalitní helma ? Případně jaké značy by jste doporučily ?

      0 0
      • goofy  

        Da.

        Znacky jsou celkem jedno, hlavne aby ti sedla na sisce, tak sup do obchodu a zkouset a zkouset

        0 0
      • Slavoš  

        Kolik investovat ? – Co tvoje peněženka snese.

        1500 Kč – Jo dá se koupit dobrá a lehká přilba.

        Jak psal goofy do obchodu a zkoušet,někdy je to boj najít co bude sedět na hlavě.

        0 0
        • pete_ax  

          nekdy staci zmerit hlavu a vzit prislusnou velikost… ja mel to stesti s Alpinou D-Alto. bez vyzkouseni jsem ji koupil na netu a na hlave sedi paradne :o)

          0 0
      • HonzaC  

        ahoj, koupil jsem za podobné peníze Specialized Vice a jsem spokojen. Teď jsem koukal, že se dají pořídit i levněji, než jsem kupoval já.

        0 0
    • becis  

      Ok a nebyl by ještě nějaký tip na obchod v Praze ? Kolo jsem si nechával stavět jenže v tom obchodě přilby nemají. A moc nevěřím obhodům jako sportisimo atd.

      0 0
      • scota  

        Zkusil bych nějaké Uvex mají je třeba na Mojekolo, ale pozor mají dvoje ceny pro web a kamenný krám. Takže vybrat objednat a vyzkoušet si při odběru. Taky se dají sehnat na Mallu.

        0 0
      • tonik666  

        Bikebros.cz na budejovicke – maji Giro, Poc, Giant, Bell. Ja kupoval Giro.

        0 0
    • jachymk  

      Helmu doporučuju zkoušet. Měl jsem nějakou od Bell koupil jsem jí protože se mi líbila a když jsem si za leta kupoval novou nepochopil jak jsem v ní moh jezdit. Helma je jako sedlo – co helma to hlava :)

      0 0
    • pidan  

      Ja preferuju Uvexky.Starou jsem mel Supersonicu-vynikajici a ted mam XP.Neznam vyrobce,kterej ti da pomer cena-vykon jako tyhle Nemci.Lehkost-Vetrani-Celenka na pot-Sitka na hmyz-Polohovatelne stelovani pod bradou a samo Kolecko na serizeni obvodu.Na rozdil od napr.Gira nejsou predrazene. Pozor-kolegova maj pravdu,VYZKOUSET!! Kazdej mame kebuli jinak sisatou.

      0 0
      • becis  

        Ok zkusím objevit v Práglu nějaký krám kde je budou mít :)

        0 0
        • pidan  

          No zrovna v tom Sportisimu jich maj taky par.Ja si ji tam zkusil a objednal na Koloshopu za super cenu.

          0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.