• Fuck8r

    čau asi před 2 týdny jsem si nechal „upgradovat“ kolo a mám potíže s novejma klikama. Mám dutej střed Shimano XT a kliky Shimano DEORE HolowtechII a pořád se mi povolujou obě dvě matice na klikách :-( V servisu mě to vžycky jen dotáhnou imbusem a nazdar (a příští den jsem tam zas) teď mi chtějí dát na ty závity ňáký lepidlo na kov. Neměli jste někdo stejný problém a myslíte si že je to lepidlo správnej nápad ?

    0 0
    • Trojci  

      Loclite :)) ale je to nouzovka – tak by to bejt nemělo.. Nemáš vyhazovat prachy za šiťácký Deore a máš si koupit aspoň LX s integrovanou osou.. Cenovej rozdíl (vzhledem k tý tvojí ose XT není zase až tak velkej).

      0 0
    • kurýr na bajku  

      nemám tedy ani trochu podobnej problém jako ty, ale neznám nikoho, kdo by byl s integrovanou osou spokojenej. BTW: je mi jasný, že tady se tak jeden, dva lidi najdou :-P

      0 0
      • zirecek  

        Nemám problém, asi budu ten první, :-). Akorát řetězová linka… .

        0 0
      • o.ndra3  

        Já jsem spokojenej:

        • řetězová linka je trochu nešťastná, ale na druhou stranu mám teď převodníky dál od široké zadní stavby, a tak se mi už nesukuje řetěz
        • narozdíl od normální osy nemám po 5000 žádnou vůli, a a ni to nijak neskřípe
        • užívám si možnost shodit kliky během pár vteřin při mytí kola
        0 0
      • Gorgov  

        spokojenej…:)

        0 0
      • Splinter  

        Já taky:)

        0 0
      • RomanH  

        Spokojenej :)

        0 0
      • MlokCZ  

        Po té co jsem si zvyknul ta těch pár mm o který je klika dál od rámu, tak už taky spokojenost.

        0 0
    • TinkTink  

      Jaky matice, se Ti prosimte povolujou?

      0 0
      • Palba  

        ja sem upgradoval pred 3 mesicama a vubec nic se me nepovoluje a to uz jsem sjel tak 1000kc + 2 marathony. Takze to spis vidim na spatnou montaz, nebo vadnej kus.

        0 0
    • Palba  

      ne kc ale km, pardon o)))

      0 0
    • grafik  

      v servisu mě to vžycky jen dotáhnou imbusem – tak vem racnu pin a dotahni to /s citem/ na fest ne ?

      0 0
    • Polka  

      Ja davam konopi a od te doby v poho ;-))

      0 0
      • Vilém  

        Taky davam konopi,ale nektery veci me i tak sero. :)

        0 0
      • Toams  

        a hulis to pred alebo po svihu?:-)

        0 0
        • RFK  

          Zasadne k zaveru „svihu“.. Pak jedu "na Hofmanna: dom a ani nevim ze slapu do kopce. Zjemnuje to pilotaz a zlepsuje radost/prozitek z jizdy :)

          0 0
        • Martin  

          přesně na to jsem se chtěl zeptat :-)

          dobrá technologie: „těsnění“, co lze na závěru švihu zkonzumovat

          0 0
        • Polka  

          Hulil jsem pred (byl to ale pouze takovy pokus ;-) ). Pak jsem do toho dupal jak blazen, ve sluchatkach jsem mel navic naky husty techno. Druhej den jsem mel nohy na sracku :-)

          0 0
          • prodi  

            A když takhle šlapeš v noci a přesně před tebou je měsíc…to je poježděníčko :)))

            0 0
        • wroum  

          pred, po i v prubehu. samozrejme podle delky „svihu“

          0 0
          • wbiker  

            Už vidím další tread „Kolik toho vyhujíte na švihu?“.

            0 0
    • mastihuba  

      bych se zeptal co je to DEORE HolowtechII ? jsem si myslel že holowtechII znamená integrovanou osu a ta snad končí u sady LX.

      0 0
      • Luka  

        hollowtech je duta klika ne? :)

        0 0
        • Luka  

          bo ja mam kliky deore hollowtech II… fakt… www.koloshop.cz/index.php?…

          0 0
          • mastihuba  

            určitě za tím máš tu dvojku?

            0 0
            • Fuck8r  

              Já mám dutej střed S. XT + kliky S. DEORE HOLLOWTECH II dutý bez int.osy a za 2 hodiny po brutálním utažení se to povolí-obě strany. S kolem neskáču nebo něco takovýho-povolí to po 2 hodinách šlapání !!!!

              0 0
              • mar_tin1  

                určitě za tím máš tu dvojku?

                0 0
                • Fuck8r  

                  soráč Hollowtech I model 2006 Deore MC 540 ale to je vlastně jedno- proč se mi to kur*a pořád povoluje ??? nemůže to být tím že mám jinou řadu střed a jinou kliky ??? XT a DEORE ???

                  0 0
                  • mastihuba  

                    sem se měl zeptat hned jestli oktalink s dutou osou má stejnej rozměr jako ten s plnou, kterej se dodává s deore.

                    0 0
                  • mar_tin1  

                    mas tu osu suchou, nebo jsi tam dal vazelinu? zkus to vycistit a odmastit (i kliky), namazat zavit na tech sroubech a dotahnout to, klidne i pres nejakou trubku na imbusu (s citem), trochu to projed a pak znovu dotahni. jestli nemas tu osu (nebo kliky) vymackanou, tak by to melo drzet.

                    0 0
                    • miťo  

                      Bacha na to, nejsou tam predepsany moment.sily na utazeni? Bracha-Pekáček nahradil původni kratky imbusy delsima, protoze mu prislo zbytecny mit tak kratkej sroub na dlouhym nevyuzitym zavitu. Jo a nekde ve Velu byla nedavno fotka borce z Discovery, co mel na noze kliku Dura, ktera mu vypadla z osy a druha klika s prevodnikama visela na retezu vedle ramu-ze by chyba systemu HTII?

                      0 0
            • Vilém  

              Ja myslel ze HollowtechII jsou takovy ty sirsi nez prvni verze Deore hollowtech,ale mozna mam zmatek,uz Shimano zas tak nesleduju.

              0 0
            • Luka  

              jo to nevim, jestli dvojku… rok je to nejakej hm.. 2004? tak tam asi bude jen I a ne II… mozny je vsechno :) Ale problem s nima nemam zadnej. Jen jsou dost tezky :)

              0 0
              • Vilém  

                to je puvodni verze ,co mas,tzn I.Tezky jsou na nich hlavne prevodniky a srouby,jinak kliky o par g tezsi nez LX z te doby.

                0 0
              • vlk  

                nene to máš hollowtech I. Hollowtech II jsou pouze poslední XTR, XT a LX-Hollowtech II-znamená duté kliky s integrovanou­ osou.

                0 0
    • Fuck8r  

      Tak mě to v „servisu“ zalepili. Namazali mě ty závity vazelínou a potom lepidlem a utáhli to jako prase-a jak dlouho si myslíte že mě to vydrželo ? cca 50 Km :-( Ani si neumíte představit jak mě to se*e-dal jsem 9000Kč za upgrade na tuhle sezónu a neodjedu ani jeden den aby se mě to nepovolilo. Ani nevím jestli tam mám ten střed kterej mě naůčtovali-Shimano XT za 960 Kč. Ptal jsem se jestli je to kompatibilní KL.DEORE+STŘ.XT a říkali že určitě jooooo…tak jim říkám a proč se to teda povoluje a jejich odpověď: moc dupu do pedálů když to ještě není zajetý…no nejsou to kreténi ?

      0 0
      • jihra  

        To je na reklamaci – a samozřejmě vrácení peněz. Jde o neopravitelnou vadu, která se pořád opakuje. A když se budou ve firmě cukat, tak každý právník s nimi „vytře podlahu“ a oni zaplatí celý soudní spor do poslední koruny. A nebo si nejprve sjednej u D.A.S. pojišťovny pojištění právní ochrany rodiny (platíš cca 1300 Kč ročně) a pak teprve řeš tu reklamaci. Máš pak právníky a soudy v celé Evropě zdarma. Já osobně toto pojištění hojně využívám hlavně při reklamacích (ale nejen při nich) – firmy pak vždycky „přilezou po kolenou“ i když nejprve reklamaci okamžitě zamítli, většinou stačí jeden dopis od právníků a je to.

        0 0
    • lidumil  

      Synek je má taky a není nejmenší problém. Jak jsem pochopil, povolujou se Ti šrouby 8 imbus do středu, ne? Ještě mě napadlo dát delší šrouby, navíc by měly mít podložku, další možnost je jinej střed – si myslím, že XT osa na Deore nebude asi nejspíš pasovat – možná o trochu větší.

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.