• Karlito

    Zdravím,

    prosil bych náměty a rady, chci si koupit horské kolo do 17.000,– spíše na cesty než na drsnější jezdění. Vážím 65kg, výška 175cm. Bohužel tomu nerozumím, kamarád mi poradil zeptat se tu. Mám vyhlídlé MERIDA MATTS SPEED-V řadu z roku 2005 nebo DEMA ESPERIA. Nějaké tipy na obchody, jsem z Brna. Díky moc a pěkný den.

    Karlito.

    0 0
    • Luka  

      kolega ted koupil velmi slusny kousek od pellse… avidy vecka, xt dualy, jinak komplet deore… vypada to pekne. Ta vidle taky kupodivu chodi, rst omega olej/pruzina. Jediny hacek bude asi rafky, ty vubec neznam… stalo ho to 16t..

      0 0
        • Karlito  

          Ok, děkuji za příspěvěk, podívám se na to hned.

          0 0
          • Luka  

            neverila jsem svym ocim, co se da sehnat v tyhle cenovy kategorii, to je hruza… tohle vypada docela slibne…

            0 0
            • ota  

              teď to koupil bratr v discové verzi(v obchodě vyměněno za hydrauliky a rapidfire-celkem 18 500 kč.ta vidle je příšerná.pokud je pod 10 stupňů celsia,vidle se hne 1,5 cm.když jsem na ni poskákal,zarazila se ůžasných 4 cm,ale zato se nechtěla vrátit.to kolečko lockautu je tam pro smích.jinak kolo dobrý.

              0 0
            • Mamut  

              to je hruza… tohle vypada docela slibne

              No, ak to ma iba RST ale zato XT, tak je to podla mna skor „hruza“ nez „slibne“

              0 0
              • Habib  

                no, ja jsem nedavno videl Canona Super-V a taky s RST.. :-)))

                0 0
        • Lister  

          tohle se mi líbí, v případě výměny za jinou vidlici bych u tohodle kousku neváhal, design je povedený, výbava kromě vidle nemá výraznější slabinu, když se podívám že nejbližší vyšší kousek od Pellsu stojí 22tis, tak tohle kolo bude v poměru k ceně na tom podle mě líp.

          0 0
      • Vojtas  

        rafky vypadaj jak my Mach1 MX , to M220 bude asi naky pomocny znaceni, ja ho mam teda jenom vzadu, ale nemuzu si stezovat, mam 90 kg a zatim sem ho moc centrovat nemusel, mam ho rok,

        0 0
      • Karlito  

        A prosím v porovnání s těmito:

        www.cyklodema.cz/frame.php?…

        a nebo

        www.merida-bike.cz/detail05.php?…

        0 0
      • Luka  

        co ty brzdy?… jinak pekny

        0 0
        • dieegoo  

          no nějak určitě brzdit budou a kdyby je za pár korun prodal, tak je může vyměnit třeba za hydraulický deorka

          0 0
          • Luka  

            jestli nemaji ale brzdny paky pridelany v jednom kuse k radicim… to by pak prechod na bydry vysel draho… ja nevim, ta merida vypada dobre. ale rikam si proc kupovat neco co je minimalne pochybny. Ja bych treba do mechanik nesla, kdyz si muzu vybrat mezi veckama od avidu, coz ma i ta merida, pak jednoznacne to. brzdy a vidle jsou zaklad… vsechno ostatni úprakticky spotrebni material

            0 0
            • Pavlos  

              ehmm vidle je zaklad …

              …no a na pellsu je rstcko

              0 0
              • Luka  

                proto rikam, az na tu vidlu, ale v tyhle cenovy je to co je na meride uplnej zazrak

                0 0
            • dieegoo  

              no kdyby nebyly spojene, tak na zadek ta mechanika staci si myslim.. takze investice by byla cca 1500 a myslim ze pak uz by to bylo docela fajn

              0 0
    • yoggi  

      nedoporucujem lacne mechanicke kotucovky, to radsej v tej cene kupit klasicke V-cka.

      0 0
    • yoggi  

      ked to bude jazdit v lahkom terene nie je dovod zbytocne kotucovkami nahanat vahu bajku

      0 0
    • Karlito  

      Díky za všechny reakce, zatím tedy moc moudrý nejsem, ale šel bych do té Meridy. Problém je, že je to kolo z katalogu roku 2005, model 2006 stojí přes 22 tisíc (má jiné komponenty). Ale mám už domluvené dva obchody, kde je ještě mají skladem v 18". Měřím 175 cm a prý by to mělo být akorát (18"), ale tak nejlepší to bude vyzkoušet. K.

      0 0
      • Terranpva  

        JJ tohle vypadá za ty peníze solidně. rozhodně za 4000 si můžeš pak dokoupit lepší vidli třeba RS PSylo, nebo si koupit lepší brzdy. Pokud nejezdíš maratony a těžký terén tak si myslím že ti klidně véčka budou stačit (třeba AVID5 či 7 – dá se sehnat pár za 1100) Jinak druhý typ bych viděl tu Meridu. Meridu jsem měl 300-V a kromě vidle nemůžu vytknout vůbec nic.

        0 0
    • poiko  

      Taky jsem se kdysi rozhodoval přesně v týhle cenový kategorii a: Vertec Sniper se mi líbil, ale ty mechanické kotoučovky doopravdy spíš ne (jediný, že vypadaj jako hydry, to je asi všechno). Mam pocit, že lidi, co tu radí ohledně RST Omega, čekají od kola mnohem víc než ty, tak si nenech rozhodit sandál, nebo skončíš s kolem za 25 klacíků místo původních 17. Ta Merida ujde. Myslim, že když obejdeš pár bike-shopů, tak na nějakou ještě narazíš. Pell's taky neni špatnej. Superior je geometrií (podle reklamy) spíš pro chrty. AC Star bych si koupil teď a později dokoupil lepčí vidlici. Omrkni www.spyder.cz, třeba ti padne něco do oka. Já tam nakonec skončil

      0 0
      • bada  

        souhlasím s kolegou. Tady se pohybuješ se samejma megabikerama :-)

        0 0
        • Lister  

          já tedy nejsem magabajker a taky budu tvrdit, že RST ne, měl jsem tu čest a už nidky. Teď mám vidlu jejíž cena přesahuju polovinu hodnoty mojeho kola a můžu říct, že tahle investice se rozhodně vyplatila.

          0 0
    • Tomino 69  

      Sel bych do te Meridy, solidni pomer vybava/cena…zkus zajit do www.sirer.cz,muzes zde kolo vyzkouset na draze a vyber je vic nez velky.Hodne stesti

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.