Šetrné špalky k ráfkům-prosím poraďte

39 nepřečtených
  • BikerM

    Ahoj bikeři.Koupil jsem si nový zapletený kola a nevím jaké špalky mám na ně používat abych ráfky rychle nesjel.Chtěl bych se vás zeptat na to jaké špalky používáte a jaké šetrné špalky k ráfkům by jste mi doporučili, vozím brzdy Avid SD 7.Přemýšlel jsem o špalcích Koolstop, ale neví jaký typ…nemám s nimi žádné skušenosti..Kdyžtak prosím vložte i nějaké odkazy na výrobce špalků (nebo nějaké eshopy).Díky moc

    0 0
    • Komi  

      Na ráfky jsou celkem šetrný kotoučovky :-) … nj, už mlčím, sorry

      0 0
    • Vrci  

      Neřeknu ti které ano, ale můžu tě před některými co chytají špony varovat – modrý ritchey, jekékoliv shimano.

      Mám, pouze na silničním kole, vyzkoušeno, že thin-line a originál campagnolo ráfky nežerou.

      0 0
    • Maara  

      Trojbarevný Barradiny, nežerou ráfky, neubejvaj, a přesto brzdí super na suchu i v mokru. A který určitě ne? Žlutý Jagwiry

      0 0
    • wbiker  

      Budu těď kupovat Authorácký. nemám vastní zkušenost, ale prý jsou taky v poho (když se podíváš na jejich web, vypadají stejně jak ty baradine, až na odstín těch barev).

      0 0
      • Vrci  

        Adidas na stánku vypadá taky stejně, až na počet proužků.

        0 0
        • wbiker  

          Myslíš, že je tam takový rozdíl? To bych nerad…:-(

          0 0
          • Vrci  

            Pro author jejich výrobky dělá spousta výrobců. San Marco, Panaracer atd.

            Možná jsou ty špalky úplně stejné nebo úplně jiné. Do kusu gumy nevidíš, obzvlášť přes monitor.

            0 0
    • MARIN  

      Trojbarevny BBB

      0 0
    • lubos  

      dobrou zkusenost mam s s Fibraxami, cernymi.

      0 0
    • Daf  

      Koolstopy. Vsechny jsou setrne k rafku. Jen zelene jsou na keramicke rafky a oranzove do mokra. Ostatni se lisi jen barvou smes je stejna.

      0 0
    • gobike  

      baradine

      0 0
    • prodi  

      Něco trojbarevnýho…BBB, Barradine nebo Author – je to jedno, dělá to ta samá fabrika na Taiwanu :)

      0 0
      • gobike  

        Jo a potom jeste trojbarevny pro-T, vy souuplne totozny s baradine akorat sou o 30kc levnejsi.

        0 0
    • mn  

      mám trojbarevný baradiny a jsou dobrý, brzděj dobře za sucha i v mokru a k ráfkům jsou šetrný. určitě ne avidy. strašně hoblovaly ráfky a pořád byly samá špona.

      0 0
    • pop  

      stacej ti obycejny Alhonga za 35Kc.Jezdil sem je na Ritchey OCRkách 15tis km i maratony v srackách.Hlavní je ocistit je po každé jízdě kartáčkem o nečistot.

      0 0
      • Phoebe  

        Také jsem používal obyč. Alhongy. Každý pořád řeší jaké trojbarevné, jestli ty nebo ony… Když mi je prodejce nabízel za více jak přijatelnou cenu, tak jsem je zkusil a brzdí celkem slušně. Nejsou nejlepší, ale lepší třída ano, a za tu cenu, no nekupte to, když je to tak levné.

        0 0
        • pop  

          kdyz je sracka nebrzdi nic :))). Kolo plave v blate jak ve vode. Ani kotouče to neřešej. Ale když na to maj prachy…:)). Takovej Martinez nemel ani Vcka a jak jezdil :) A podle me mel Alhongy :)))

          0 0
    • BikerM  

      Takže se všich shodujete že trojbarevný Barradiny budou nejlepší??

      0 0
    • BikerM  

      A jak vypadají ty špony??

      0 0
    • Jirik123  

      urcite ne promaxy, to sou uplny frezy:-( oproti ostatnim mam dobre zkusenosti s origo spalkama k avid sd3, brzdili dobre a rafek nezrali, ted mam trojbarevny BBB a brzdi zatim nejlip co sem mel, jestli sou setrny zatim nevim, na to je mam moc kratce.

      0 0
      • Santus  

        ty promaxi myslis jaky, ja mam na prednim jednobarevny (levny) a ny zadnim trojbarevny vymeny.Mam je par stovek km a zatim nefrezujou:-), tak abych vedel ktery mam pozorovat.

        0 0
        • Jirik123  

          ty promaxy sem mel cerny vymenny a byl to fakt des, strasne chytaly spony a brzdily o dost hur nez avidy. na mokru skoro nebrzdily ale brutalne ubejvaly. byl sem porad linej koupit ty BBB az sem si skoro probrzdil rafek:-/ mozna si nesedli s mejma rafkama (alexrims), ale kazdopadne to sou nejhorsi spalky co sem kdy mel. takze pozor:-)

          0 0
    • BikerM  

      Tak jsem si na konec koupil trojbarevný Alhonga, jsou uplně stejý jako ty Baradiny.Myslíte, že jsem udělal dobře??

      0 0
    • St1c  

      koolstop cervene – maximalna spokojnost, maximalna ucinnost, maximalna setrnost voci rafkom a maximalna cena:Dbrzdy mam takisto sd7.

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.