• honzarb

  Zvazujem s kamosem, ze pojedeme s CK Kudrnou na Istrii, chceme jet v zari. Nevite nekdo, jaky tam je v zari pocasi? A nahodou, jestli nema nekdo zkusenosti s timhle zajezdem, konkretne u Kudrny. Diky, budu vdecny za kazdou zkusenost a radu.

  0 0
  • wego1991  

   Oživuji:

   Chci vyvézt rodinu v polovině září na 10–14 dní k moři – z důvodu cesty (s miminem) je víceméně jediná varianta a to Istrie. Chci si sebou vzít gravel a něco málo tam hvězdicovitě pojezdit – sice gravel, ale budu se držet spíš silnic.

   Nikdy sem tam nebyl a tak si lámu hlavu s tím, co je pro nás nejvýhodnější destinace na ubytko? Určitě si zajedeme na výlet do Puly, ale bydlet tam asi moc nedává smysl..

   • ať se přes den nenudíme (nebo žena) sama v místě ubytování, takže ať tam je promenáda na procházky, restaurace, kavárny, památky apod
   • večer pohodka pěšky na promenádu na večeři, zmrzlinu atd
   • a ať se dá zároveň od tama slušně vyrážet na cyklo výlety

   Na jaké města se dívat? Pula, Rovinj, Poreč, Novigrad, Umag nebo něco jiného? Co? Díky za rady.

   0 0
   • oberleutnant Weiss  

    Z uvažovaných lokalit mám osobní zkušenost z uplynulých let pouze s Novigradem a Porečí, co se týče ubytování, navíc oboje v březnu, čili podzimní ceny a počasí ti nepopíšu, ale na cyklistiku i turistiku určitě doporučuji vnitrozemí – namátkově třeba Motovun, serpentiny z Livade na Oprtalj, Grožnjan, okolí jezera Butoniga, zřícenina Dvigrad a spousta dalšího…

    0 0
   • brtníček  

    Není špatná Opatija. Ale po půlce září už bývají na Istrii často bouřky.

    1 0
   • liborg1982  

    Poreč nebo Rovinj. Máš to všude kousek a můžeš vyrazit na sever nebo na jih. To u Puly úplně nejde :-)

    Jinak Pula, minimálně o prázdninách, je docela dopravní peklo.

    0 0
    • milan.v  

     Rovinj, Perla Istrie, pokud nebudou bydlet na kraji města, tak je tam ubytování dražší než jinde…

     0 0
   • liborg1982  

    .

    0 0
   • milan.v  

    Já mám zkušenost se silničkami, mám to tam projeté s klukama křížem krážem…

    Ideálně něco cca uprostřed na západním pobřeží, kolem Poreče, Vrsar,…, abyste to měli blízko oběma směry + do vnitrozemí.

    Kamarád byl teď s bikem ve Vrsaru a maximálně si to pochvaloval, terény ideální spíše právě na gravel.

    S rodinou pak do menších měst, jak píšeš, tam je pěkné vyžití – Umag, Novigrad, Poreč, Rovinj, doporučuji Buje, Bale, Motovun,…

    Pula je už hodně velké město se skoro 100.000 obyvateli, nelze se divit, že tam je i mimo turistickou sezónu hodně lidí, natož během ní…

    0 0
   • milan.v  

    Východní pobřeží už je pak blbé z hlediska lokace, tam máš jednak vysokou Učku, takže na pravidelné ježdění nic jednoduchého, nebo tam těch zajímavých míst na výlet s rodinou je méně…

    0 0
   • wego1991  

    OK. Díky za tipy, v tom případě to vidím jednoznačně na západní pobřeží něco z čtveřice Umag (to by bylo super z důvodu cesty), Novigrad, Poreč nebo Rovinj.

    Zapomněl sem dodat, že jsme turisti a pokud to půjde (s kočárem) bychom rádi vyrazili i někde na tůru – máte někdo zkušenost co se dá v té oblasti zvládnout s kočárem? Máme terénní Thule, takže ne klasický kostitřas, ale taky žádný extrém. Nedávno sem se takto vypekl v Polských Tatrách, kde někdo psal, že trasa se dá i s kočárkem, ale poslední 2km byly sada, takže uvítám osobní zkušenosti..

    0 0
    • milan.v  

     S kočárkem bych vyrazil někde ve vnitrozemí po krátké jízdě autem, už tu padla zajímavá místa – okolo Motovunu, Buzetu,… Jestli si chcete dát opravdu do těla, tak pak ten Národní park Učka… Všude tam se dá chodit mimo silnice, jsou tam turistické cesty… Zkušenost ale s kočárkem na Istrii nemám… :o)

     Rovinj je dražší, to už tu také padlo, ale má dobrou lokaci do všech směrů… Tu nemá zase ten Umag… Síť silnic na Istrii není tak hustá, budeš pak vyjíždět po dvou silnicích odtamtud…

     0 0
     • wego1991  

      Tu turistiku sem samozřejmě myslel po přiblížení autem ne přímo z ubytka. Do těla si určitě rádi dáme, tak NP Učka píšu si.

      Asi prubnu tu Rovinj ta se mi líbí.

      0 0
     • Vilém  

      Kdyz jste u tech NP. Jednou jsme se cestou zpet z Istrie jeste zastavili na dva dny v NP Risnjak a moc se nam tam libilo. Krasova oblast s obrovskyma zavrtama v prumeru stovek metru, vystup na Veliki Rinjak 1528m.n.m.

      Na kola to asi moc nebude, ale na pesi tury prijemne zpestreni po opekani u more.

      0 0
  • Heatly  

   My jsme tam byli před rokem na 12 dní bikepacking. A za mě Rabac u vody a nad ním cca 5km Labin na nákup a i nějakou tu památku. Blíž na Cres. Z Labinu to je blíž k těm krásným vesničkám v kopcích kde je minimalní provoz a krásné lesy a louky. Rovinj fajn, ale draho a v září strasně moc lidí díky té věži a starému městu.

   2 0
  • Kaire  

   Vybral bych někde uprostřed západního pobřeží (Rovinj-Poreč) a popojel bych si párkrát i autem. Např. jižní cíp Istrie je moc hezký, nebo pohraničí se SLO. Rabac bych volil spíš s MTB. Východní pobřeží je fajn jenom když má rád člověk velký kopce a zase bych spíš volil MTB.

   Lidí bych se nebál. Jsou buď u moře, ve městech, nebo chodí v blízkosti vody. Na místních cyklostezkách člověk potká pár lidí.

   0 0
  • jeffi  

   Byli jsem začátkem prázdnin v Premantuře úplně na jihu, koupačka pěkná, vzali jsme i kola a něco okolo pojezdili, chtělo to ale MTB

   0 0
  • Er4serHead  

   Parenzana trail znáte? https://www.parenzana.net

   0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.