ČP MTB XC a 1/2 MX - Kuřim u Brna

49 nepřečtených
  • zbartos

    Info na www.hardbikers.cz v sekci Český pohár

    0 0
    • zbartos  

      Teď jsem dostal informace od kamaráda, který si byl tuto trať projet. XC i 1/2 MX jsou prý velice náročné, XC nahoru jede i zdatný závodník na nejlehčí převod, dolů v jednom okruhu je cca 5 strmých sjezdů, které běžný weekend warrior musí scházet a u 1/2 MX je to podobné (ale samozřejmě ještě umocněné délkou závodu…)

      0 0
    • rades  

      je to vyznačený nějak?aby člověk jel a nebloudil?díky

      0 0
    • Paja  

      Jak dlouho jsou ty zavody vyhlaseny? zatim jsem to v zadnym prehledu nevidel, na to, ze to je pristi vikend… Podle popisu ta trat padesatky nevypada tak dramaticky.

      0 0
      • zbartos  

        O značení nic nevím, ale na 90% to není značené, protože by to určitě někdo vzápětí strhal. Kamarád to jel s pořadateli při nějaké ukázkové jízdě. Tyto zavody jsou vyhlášené tak cca 2–3 týdny, našel jsem je na mtbs.cz . Popis trati se zřejmě zabývá jen usnadněním orientace a ne povrchem a nebezpečnými úseky. Ale kamarád, co mne o náročnosti trati informoval, jezdí XC i pulmaratony do 10.-15. místa mezi hobíky, takže můžeš věřit tomu co řekl.

        0 0
        • Paja  

          Se budu muset zacit koukat i na tuhle stranku, na bikemaraton.cz to neni ani ted, cykloart.cz uz to tam maji ale pred 1–2 tydny jeste nemeli.

          0 0
        • Lišák  

          Nsk jsme jeli z Podlesí ke školkám u Babího lomu a je tam značení půlmaratónu. Bílé cedule, visí na stromech.

          0 0
      • Santus  

        Myslim ze dost dlouho, ja to mam minimalne mesic poznaceny ze se tam pojedu podivat, ale nevedel sem, ze pojedou ONI.

        0 0
    • rarášek1  

      Tak jsem tam dnes byl s mlaďochem na treninku. Trať je taková, jaká má pro Český pohár v XC být. Dlouhé výjezdy, technické sjezdy. Fyzicky náročná. Nikde na trati není žádná záludnost. Ty sjezdy o kterých píše Zdenek tam jsou, jeden je z meze dolů, prostě se nadechnout a dole vydechnout (stejný jako v Kutné Hoře u potoka a kolejí) a druhý je takový sjezdík mezi stromy (dost podobný sjezdům v Teplicích). Výjezd na malou placku je tam jeden, opět mezička :-).Kadeti kolo jezdí pod 20 minut Prostě krása a paráda. Už se moc těším na pěkné závody.

      0 0
      • BikerM  

        četl jsem, že v místech před cílem je nějaký skokánek.Je náročný??

        0 0
        • rarášek1  

          Nic takového jsem tam neviděl, jen do cíle se sjíždí trošku ze svahu, a točí se tam na dvě boule, které se dají pustit. Jedeš – pokud ano, můžeš mrknout na Luďkovo kolo. PS: Pokud se prohnala Kuřimí stejná bouřka jako přes Letonice, tak potěš pán bůh. Hájek se přestěhoval na náves a obilí roste před radnicí.

          0 0
          • rock  

            Chicht, stál jsem na balkóně a koukal, jak o 200m dál na dědině leje jak z konve a u nás dlouho nic. Bráška, co se vracel z práce od Dražovic říkal, že dost brutálně brodil ale směrem na Marefy ráno ani náznak splavené hlíny (a že jí tam bývá dost). Ty opravdu vydatné vlny musely být relativně malé …

            0 0
          • Lišák  

            V Kuřasu trochu popršelo, nic velkýho.

            0 0
    • lempl  

      teda neptam se tebe ale jen tak do eteru… nejede tam nekdo v sobotu rano nebo v patek vecer z Prahy nebo prez Prahu? lempl shani odvoz..... kdzy to spatne dopadne tak budu mit 2–3volne mista:(nehce se mi to favo vytahovat- nejsem vejtaha:)

      0 0
    • xmartin13  

      A kolik okruhu se pojede? Nasel jsem ze okruh ma 4,6km ale nikde nevidim pocet okruhu.

      0 0
    • BikerM  

      četl jsem, že v místech před cílem je nějaký skokánek.Je náročný??

      0 0
    • Vilém  

      Nevite nekdo kdy to v sobotu zacina?nejak to na strankach v odkazu nemuzu najit:(

      0 0
    • Splinter  

      Není tam někde kolik je záloha na čip v tom 1/2 maratonu?:)

      0 0
    • emarco  

      Trať mám asi 200 m od domu, takže vím o každým šutru na cestě:) Přes noc tady pršelo, takže trať je navlhlá… Jestli si půjdu večer zaběhat, tak dám lepší info. P.S. Loňská trať byla asi lepší…

      0 0
    • Martula  

      Má být nevlídno :( Tak nasadíme úsměv a hurá do kopce :) Prý nás čeká na konci závody bombónek..nevíte o tom něco??? Prcek .)

      0 0
    • Mofo  

      Zdravím, máte někdo aktuální informace, jak to vypadá v Kuřimi? U nás už od večera soustavně chčije, tak nevím, jestli se mám jet podívat…

      0 0
    • petebike  

      hodte sem pak nekdo pls rychle vysledky XC Elity, diky

      0 0
    • emarco  

      Pořád chčije… je to na pytel. Snad už přestane, protože prší už od včerejšího večera..

      0 0
    • emarco  

      1.Hermida 2.Ježek 3.Spěšný

      0 0
      • Maara  

        Kde jsi prosím tě našel výsledky?

        0 0
        • emarco  

          Byl jsem se tam podívat a jak dojeli, tak jsem došel dom a sednul k PC:-D

          0 0
      • rarášek1  

        A takhe vypadal každý kdo vjel na trať. Další pořadí: 4 – Rádes Kořínek, 5 – Pavel Boudný.

        0 0
      • Martula  

        Potvrzuji..zítra do akce :) Má to být po zpevněných cestách :) takže by to mělo být lepší:)

        0 0
        • petebike  

          tak to drzim palce, ja jel dneska silnicni zavod v desti a taky nic moc, akorat durch jinak zadny bahno nastesti…

          0 0
    • Splinter  

      Zrovna špekuluju esi to moje kolo je na ten marast (1/2mx zítra) dost horský… Stojí to za to?

      0 0
      • JSt  

        chtel sem to jet, ale bylo mi to rozmluveno. trosku me to mrzi, ale asi to tak bude lepsi :)). pri vzpomince na lonskeho drasala… jinak jak je tady psany o obtiznosti trasy. je to uplne na pohodu – v tom, co je psany v propozicich jako obtizny sjezd staci 2×-3× hrabnout na brzdy (za sucha). ted tam budou asi dost klouzat koreny. jinak se zadna zradnost nekona… kdo to pojedete, preju hodne stesti ;)

        0 0
        • rarášek1  

          No to teda nevím, jestli ti bude stačit dvakrát nebo třikrát na brzdy. Kus se jede po trati XC a i ti nejlepší některé sjezdy běhali. O výjezdech nemluvě. Jinak většina hyder dojela bez desek. Na tretry hřebíky, jinak se nedá nic vybíhat. Trať je po dnešku na kašu – vyjeté koleje.

          0 0
          • JSt  

            jo, ty xc sjezdiky sem za sucha jezdil cely pod brzdama:). ted v blate bych z toho mel taky fest respekt. sem se zminoval o sjezdiku, ktery je v popisu trati oznacen jako „technicky narocny“. kazdej, kdo si stoupne na start, to sjede vpohode, si myslim. a ja su na sjezdy mouka, takze je to objektivni info :))

            0 0
    • RomanH  

      Byl jsem se tam v sobotu kouknout a musim rici, ze to byl narez. Clovek to vydrzi, ale te techniky mi bylo lito. Tolik namotanych saltru pohromade jsem uz dlouho nevidel. Klobouk dolu pred vsemi, co dojeli. Ty sjezdy mi nepripadaly nekaj extremni – za sucha uplne v pohode a za mokra to bylo jen o tom, nezablokovat si predni kolo.

      0 0
    • zbartos  

      Pár fotek z kuřimského finále ČP MTB XC najdete na http://zbartos.rajce.idnes.cz/…-_6.9._2008/ .

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.