specialized fsr xc pro vs. scott mc genius 50

35 nepřečtených
  • ped3to

    Nazdarek hosani! Takze v prvom rade nie som ziadny expert na biky aj ked ich mam rad.. Na biku som nesedel nieco vyse roka a uz mi to fakt chyba.Zacal som sa o to trochu podrobnejsie zaujimat prave kvoli tomu, ze chcem nieco lepsie.Mam vo vyhlade celkom v poho biky, len sa stale neviem rozhodnut, takze potrebujem radu.Vyberal som bike podla toho, kde a ako by som ho vyuzil..Velmi sa mi pacia Canyony ale u nas su nedostupne.Teraz sa rozhodujem medzi 2 tohtorocnymi modelmi2006: specialized fsr xc pro a scott genius mc50.Mozte ceknut stranku www.new.mtbs.cz a pomozte pri vybere lebo sa nerozhodnem asi nikdy:) Jo na toho spesla by som chcel presmykovac a radenie XT a pokial by bolo mozne tak dual. Diky moc!

    0 0
    • Phoebe  

      Canyon se mi také líbí, v Čechách by ho snad měli mít na Karlově náměstí – tuším bikeexpert. Nebo si udělat výlet do Německa. Co se týče mezi Scottem a Specializedem? Myslím si, že Spešl bude lepší pro techniku jízdy, takový hravější, žádnej přímej sjezďák. Naopak Scott je trochu delší, má delší rozvor, kličkování bude horší, ale přímá stability zase lepší. Komfortně a efektivností budou na tom obě kola stejně – sice zcela jiné, ale dobře propracované systémy. Takže je to jenom na tobě, co zvolíš, co je ti bližší.

      0 0
      • JIRA  

        Systémy zadního odpružení jsou prý dokonce tak podobné, že se GENIUS nesmí prodávat v USA – nezakoupili licenci na FSR (zdroj VELO???). U Scottu se mi nelíbí místo uložení tlumiče.

        0 0
      • teo  

        Koncept zadního odpružení Genius a FSR je naopak teměř totožný. Rozdíl je pouze v jinak umistěnem tlumiči a jeho celkové koncepci(Scott). Obě koncepce navíc využívají důležitý čep tzv. „Horst-link“. Genius se nesmi prodávat v Sev. Americe protože nerespektuje patentovanou technologii FSR. To ale také dokazuje, že Genius není v ničem horší než systém FSR

        0 0
      • Haryk  

        Ten Spešl je fakt kratší?No nevím, neměřil jsem to, ale jen tak podle voka mně připadne Scott kratší…hmm, to jsou věci…

        0 0
    • Daf  

      Hlasuji pro Spesla.

      0 0
    • Otaku  

      u Spesla bacha na tlemic(Triad) – mne splaskul po 8km! Po reklamaci zatim OK. A taky maj FSR nizko stred – casty slehy pedalem o nerovnosti. Zase je dobra ovladatelnost, protoze ram ma nizko teziste (i diky slopingu). Scotta ti musi popsat nekdo jinej.

      0 0
      • JIRA  

        Souhlas s nízkým středem. Přkvapilomne, že oproti starýmu kolu (Y50) je to sice jen o centimetr ale........ale možná je to tím terénem, kde člověk jezdí. Proti bahnu stačí dát blatník na rám a manžetu na trumič.

        0 0
      • ped3to  

        No prave to, ze maju nizsie stred som si vsimol aj ja a tie slehy o nerovnosti hm to by mi dost vadilo.Mas ten bike?? Da sa tlmic uzamknut tak, aby bol bike pevny?Co vidla,je uzamykatelna? Bol by som rad, keby bol aj dostatocne rychly..Neprahnem po ziadnych extrem zjazdoch,ziaden freeride, enduro..skor by som rad nieco na maraton, dostatocne rychle a odolne. Uz som rozmyslal aj nad hardtailom.Usetril by som tym aj podstatnu cast penazi.V tom pripade by taky stumpjumper disc alebo scott scale40 tiez nebola zla volba hm? Ale mam dojem ze stale viac bikerov preferuje fulla.No, som odkazany na rady skusenejsich bikerow..:)Mozno sa v tej sume najdu aj ine lepsie biky.

        0 0
        • Daf  

          Pevnak se vyplati jen pokud chces na maratonech opravdu zavodit. Pokud jezdis maratony na pohodu s fullem si to asi vic uzijes.

          0 0
          • ped3to  

            Ahoj Daf!Cekol som tvoj kratky profil a tusim si v tom zbehly ked si davas maratony a tiez XC zavody. Co ty na CUBE? Bol by som rad keby sa k CUBE bikom vyjadrili aj ostatni.Chalani ake mate skusenosti s tymito horakmi vseobecne?? Napr.taka rada AMS full a z ht REACTION alebo LTD RACE.Mate nejake skusenosti s tymito bajkmi??? Co tak v porovnani so Specialized FSR XC Pro?

            0 0
            • Daf  

              O Cube jsem premyslel kdyz jsem zvazoval novej HT ram. Maji krasny ramy urcite kvalitni, ale dost kratky. Coz mi nevyhovuje. Podle me na maratony se hodi spis delsi ramy, ktere jsou stabilnejsi v rychlych sjezdech a nezveda se predek pri prudkem vyjezdu. Je to sice vykoupeno trochu mensi obratnosti, ale tu na sotolinovych cestach, po kterych casto vedou trate maratonu, vetsinou nevyuzijes. Ve fullech se vubec nevyznam na zadnem jsem dlouhodobe nejezdil.

              0 0
              • ped3to  

                Jo Daf! Co by si povedal na pevnak Specialized Stumpjumper disc 2006? Je to dobra volba na mc? Alebo poznas nieco lepsie?? Dik

                0 0
                • Daf  

                  Myslim ze tim rozhodne nic nepokazis.

                  0 0
                  • ped3to  

                    A je tu este jeden malicky klasicky „problem“ s velkostou.Mam tak 178cm, takze aka velkost bajku? Je 17,18,19 a 21. Neviem ci 18 or 19ku..??

                    0 0
        • Otaku  

          Fox triad ma 3 rezimy -normal, Locked – nehne se a Propedal – mensi citlivost=mensi houpani. Ja myslim ze na maraton s tim klidne musez, protoze jak se rika: je to v nohach! Vidli jsem vymenil (model 05). Ten letosni ma RS Recon, ktera ma lockout.

          0 0
      • ped3to  

        Ahoj Otaku!Takze jak hodnotis ten spešl??Ja by som ho bral.Velmi sa mi pozdava,ale ten stred vnimam ako nedostatok,z hla­diska narazov pedalom o nerovnosti.Za tie prachy by to nemalo byt.Keby bolo mozne to nejakym sposobom upravit alebo ja neviem. Stava sa to casto alebo len pri priamych zjazdoch?Co vlastne jazdis?

        0 0
    • kesu  

      ja bych bral scotta asi kvuli tomu tlumici..

      0 0
      • dodydody  

        Tak to je u mne jedina vec ktera by mne drzela zpatky… nemas jinou volbu to je podle meho nejvetsi minus : )

        0 0
      • audino  

        Ja by som tiež práve kvôli tomu tlmiču nebral Scotta. Je to síce fasa vec, ale neviem si predstaviť, kto to bude servisovať, keď sa to posere. Čo sa týka ochrany pred bordelom, na spešli sa tam dá domontovať origo spešl blatníček, kdežto u toho scotta to vidím problematickejšie. Inak pred pár týždňom som mal podobnú dilemu. Rozhodoval som sa medzi SJ FSR a Scott MC50. Nakoniec to vyhraj Spešl.

        ped3to: Ešte jedna insider informácia pre teba. Ak by si chcel toho spešla kupovať na Slovensku, tak údajne FSR XC Pro mali prísť na sezónu 2006 celkovo iba 2 (slovom dva) kusy. Jeden vo veľkosti M, druhý L.

        0 0
        • vratan  

          blatnicek dokonca nemusi byt ani original. predrazena zalezitost…

          0 0
          • audino  

            Origo mi bude úplne presne pasovať na zadnú stavbu bez prispôsobovania a tých pár stokorun navyše v pomere k cene biku je úplne zanedbateľných.

            0 0
            • vratan  

              mas pravdu – ale okrem toho ze mi 800 Sk za kus plastu pride vela, navyse v dobe ked som v kakaci kupoval ram tak ho na STJ nemali. preto som zohnal dh blatnik v hypermarkete z ktoreho som bez velkych uprav vyrobil 2 ks blatnikov pre seba a kamarata. je to taky ohybny plast a sedia perfektne…

              0 0
              • lubos  

                To je pravda, vyrobna cena asi 5sk, a predajna .. :) Ale myslel som , ze mas original, neskumal som to, ale vyzera to tak. Takze mas +++ :)

                0 0
                • vratan  

                  mozno specl caka na nejake okruhle vyrocie a potom vsetkym stastnym majitelom ten blatnicek daruje v cene biku :-)

                  0 0
        • ped3to  

          Iba dva?? A ako si spoko s tym spešlom? Suhlasim s Dafom, ramy Cube su fakt pekne a v podstate to bola prva vec, kvoli ktorej som sa na tie biky pozrel trochu blizsie.Ale je pravda ze su kratke, co sa vyplati kvoli lahsiemu ovladaniu, ale ja by som rad nieco na dlhe trate, aby to bolo lahke, rychle a stabil.S fullmi nemam takisto ziadne skusenosti. Na spesli som sedel. Celkom v poho bike ale bol to dirt, o co ja nemam zaujem.Jo a na co vyuzivas ten svoj bike? Tie Cube sa mi fakt pacia.A inak paci sa mi celkom aj umiestnenie tlmica.Nezanesie sa tak rychlo, aspon predpokladam, kedze je dalej od kolesa.Ja sa rozhodujem a vyberam uz dobry mesiac.Nechcem sa unahlit za tie prachy..FSR-ko XC Pro sa mi paci,ale zapochyboval som, kvoli tomu nizsie polozenemu stredu,rany pedalom o nerovnosti.. Fakt neviem.

          0 0
          • audino  

            Zatiaľ je príliš skoro hovoriť o spokojnosti. Kvôli tomu vydarenému počasiu som sa na ňom zatiaľ poriadne ani nevozil. Tých FSR XC Pro je dovezených tak málo údajne z toho dôvodu, že potenciálni záujemci skôr prihodia ešte zopár papierov a kúpia si radšej SJ FSR. To mi hovorili v Kaktuse.

            0 0
            • ped3to  

              cawes audino! Pocuj a nevies jak to funguje pokial by som chcel objednat bike z Kaktusu na dobierku, na splatky? Som totizto z Kosic. Predpokladam ze na tom svojom novom uz drtiiis:) Aky je? Ja ostavam asi pri klasike(pevnak).Uz kvoli cene.Vezmem asi ten specialized stumpjumper disc.Nebral som este na dobierku tovar na splatky,preto sa pytam..

              0 0
    • ped3to  

      Tak nakoniec som to vsadil na specialized fsr stumpjumper comp. Suprova vecicka! Len vzhladom na to, ze som nemal fulla neviem este presne, ako funguje ten zadny tlmic.Je tam Fox Triad.Pod packou sa nachadza ozubene koliesko (cervenej farby)a neviem presne co sa tym nastavuje. Inak s tou packou sa manipuluje povedal by som az prilis lahko.Som do toho este laik, neporadite? Inak dik za every komentar k mojej teme..

      0 0
      • kesu  

        cerveny kolecko steluje utlum,tj rychlost navratu tlumice do natazeny polohy.A modra packa prepina mezi otevrenou polohou,lockem a propedalem(coz je poloha kde by se tlumic nemel tolik hopuat a tudis by bike mel lip jet.A jeste doporuceni co se tyka pouziti locku-je to jen na upravenej povrch,nejlepe asfalt,oprava poskozenyho locku ej vcelku draha zalezitost…

        0 0
    • lubos  

      Inak spesle su uz strasna masovka .. tak neviem :)

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.