• Daan

    v mem prubeznem a nekonecnem vyberu ramu pro FR a DH bike se na predni mista dostal ram Spec Demo 8, ale trochu me znervoznuji obcasne komentare a stiznosti na caste praskani ramu u stredu. Zajimave je ze na zahranicnich webech jsem nasel pouze jedno jedine praskle Demo, (Pinkbike) na ceskych je kazdy druhy komentar: „pekny ale praskaj“ Chci se tedy zeptat na konkretni zkusenosti lidi z okruhu DH/FR zde, jestli jste se s prasklym Demem setkali, jaky je na to vas nazor a ev. pripominky na nizko polozeny stred kola. Predem diky.

    0 0
    • visby  

      stretol som sa osobne s jednym puknutym, testovaci kus a potom viem z prvej ruky(rakusko) o jednom puknutom…

      ad geometria: je uplne super genialna, jazdil som na tom a je to radost…

      0 0
    • Radek Broz  

      V Cechach jsou hlavne vsichni strasne chytry a kdyz na dolekopcom jednou nekdo napise, ze neco praska, tak to ostatni po nem opakuji;-) Ja teda vim o jednom, ale vypovidaci hodnota takovyho udeja je veskera zadna – musel bys to srovnat s tim, kolik jich jezdi, komu to prasklo a poc atd. Nemam s DH fullama nijak velky zkusenosti, ale nizko polozeny stred mi behem jednodenniho testovani na Klinovci nijak neprisel – musim rict, ze treba Norco A-line na tom bylo hur;-) (viz Padlistovo omlacenej stred, hehe:o)

      0 0
      • hanz  

        vím o dvou prdlích v čr a jednom na sk doživotní záruka to jistí a cena je letos o dost lepší jak loni…co se týče středu tak mám ted taky dost nízkej tak su zvědav jak se sním poperu.

        0 0
      • Daan  

        to jsem rad ze se mi potvrdila duveryhodnost informaci z dolekopu:-)

        0 0
        • visby  

          ja som pisal len o tych co su pre mna iste… na PB som si pisal s jednym, co robi v nejakom servise v amerike a pisal, ze sa im ich dost(„a lot“) vratilo puknutych…

          0 0
      • hanz  

        a-line byl na tom hůř…tyvoe já mám střed o dva cm ještě níž jak ten alin no jsem teda zvědavej

        0 0
        • Radek Broz  

          Nez lonskej? To jde? To uz musis mit prevpdmik permanentne zaseknutej v zemi ne?;-)

          0 0
      • Shamick  

        Přesně s tebou souhlasim…A ten člověk,kterej to tam napíše to má z 90%stejně z pinkbiku…Jinak jediný,co se mě nelíbí na demech je jejich cena…

        0 0
        • Daan  

          Me taky ne, planoval jsem ram do 50k, ale cena modelu 06 neni tak hrozna, tech sedm navic prekousnu. Me se totiz moc libi :-/

          0 0
        • visby  

          jedna vec, ze na pinkbiku nie su len deti;-)

          0 0
    • Daan  

      kdyz uz tady mam takovou honoraci, tak bych vas zneuzil pro radunad vyberem snad posledniho komponentu kde nemam jasno, a to kliky s prevodnikem. Potrebuju nejmasivnejsi kliky z masivnich, diky sve nestandardni vaze. A jakej je doporucenej system? Ctyrhran to asi nebude, ze. dik

      0 0
      • hanz  

        jestli potřebuješ max výdrž a nic jinýho tak rozhodně bmx ocelové

        0 0
        • Daan  

          Tak to bude tank… koukam ze pod 25kg se nedostanu…:-)

          0 0
      • Radek Broz  

        Jak pise Hanz – pokud jde jen o vydrz, tak asi nejaky lepsi ocelaky (s BMX osou a ne treba FSA na ISIS). I kdyz znimcit se da samozrejme uplne vse. Z lehkejch bych bral RaceFace Diabolous.

        0 0
    • nakata  

      Hmm a ako to funguje so zarukou? Vymienaju to bez problemov ked niekomu prdne ten stred? Alebo to beru ako mechanicke poskodenie a poslu ta do ******´?

      0 0
      • sir_mike1  

        Tak to ja bych si za ty penize a jeste vlastne levnejs koupil Nicolaie

        0 0
        • Daan  

          a ktereho? taky jsem na ne koukal zatim jenom na webu, ale nepusobi na me „duveryhodnym dojmem“ a ty ktery by pripadaly v uvahu jsou zase mimo financne.

          0 0
          • sir_mike1  

            Pokud vim, Helius FR je neco kolem 50k… a tys rikal, ze na to mas 50k ne? Ja teda neim, ale Nicolai neduveryhodne?:) Zkus kouknout na www.ultrasport.cz tam je nekde cenik, ale tak zasrany stranky jsem fakt jeste nenavstivil… – neni tam na to primej odkaz, takze budes muset hledat:) Ted od jara bude Nicolaie prodavat taky Krab, takze pokud jses z Prahy, muzes se tam optat. Spesla ma kazdej, Nicolaie malokdo…:)

            0 0
            • Daan  

              Ultrasport uz je myslim letos nevozi, jasne ze chci neco mene tradicniho, jsem snob:-) Ke Krabovi zajdu, ale nemuzu si pomoct, ten Helius je sice peknej, ale vypada uplne stejne jako muj XC strojek, takze se bojim ze pod moji vahou by se to kroutilo jak had a po prvnim vetsim dropu bych tahnul domu par trubek pres rameno. Zaradil jsem do vyberu i Intense Uzzi VPX, stejna cena jako Demo. I RB Dragster je ve hre. A nebo se na to ****** a prachy propiju na Kovarne

              0 0
              • BorisFR  

                Jo tak já do výběru zařadit Uzzi, tak už je vybráno. :)

                0 0
                • Radek Broz  

                  Me se designove az tak nelibi, i kdyz se za tim rozhodne kazdej otoci;-)

                  0 0
                  • BorisFR  

                    To mě zas jo. Když se to dobře nastrojí, tak je to podle mě to nej, co si člověk na FR může pořídit.

                    0 0
                    • sir_mike1  

                      anebo bez do Morewood… pokud budes mit stesti, u Kraba je zkompletovanej Morewood vystavenej (ale jen kdyz Krab nebude na vyjizdce:) ) Kdyztak www.engrambikes.cz

                      0 0
                      • Pá-dlista1  

                        Ale to uz trochu prehanis. Splasena zebra… oproti tem strojovnam co ma v merku? Bych treba zkusil sjezdovy Cove ;)

                        0 0
                        • sir_mike1  

                          proc bych to mel prehanet s Morewoodem??? HT ram za cca 24000,– je dost snobskej ne?:)

                          Mozna bych si pockal az RBcku schavel ten gearbox a pak bych do RB sel, kdyz rikas, ze v hledacku je i RB Dragster

                          0 0
                          • Daan  

                            Hm, snobskej bych byl dost na to ze zatim jezdim tuzku. Jenze Heinik povidal ze ma bejt okolo 90k, to uz by me na komponenty moc nezbylo…

                            0 0
                            • Radek Broz  

                              Novej prepakovanej Dragster bez gearboxu bude taky hodne peknej.

                              0 0
                              • Daan  

                                eh, neco me uteklo? vice info by nebylo?

                                0 0
                                • BorisFR  

                                  Bych řekl, že myslí to RB co je zmíněno tady: new.mtbs.cz/Bi­ketech/Zabava­veletrhy/euro­bike0401040904­.html

                                  0 0
                                  • Radek Broz  

                                    jj

                                    0 0
                                  • Daan  

                                    Jo ten je super! Videl jsem ho na Sport life loni v Brne, ale to jsem se zajimal o stareho Dragstera. Prijde me jako cistokrevne DH, ale na Roztylske namesti to mam kousek, stavim se na vyzvedy. A system stejny jako do nebe vychvalovana Ventana El Cuervo kterou jsem si chtel take koupit.

                                    0 0
                                    • BorisFR  

                                      Systém možná stejný, ale Ventana to je pravá exotika. ;-)))

                                      0 0
                                      • Daan  

                                        Ventana je moje the best. Ale komplikace pri dovozu, clo a navyseni ceny a pripadne reklamace (nejblizsi prodejce v nemecku) me odradily. a chtel jsem zkusit neco jineho nez varianty jednocepu. Proste never ending story s vyberem

                                        0 0
                          • hanz  

                            pokud vím tak 24 stojí xc model…dh je někde k 50 a to je za jednočep ale pomeranč je trochu ulet. Přiřadil bych do výběru SC VPFree…to je taky fr fešák…ale u uzzi budeš mít jistotu že nebudš 1/2 roku čekat…a 06 je fakt krásná

                            0 0
                            • goofy  

                              Santu sem mu taky chtel nabidnou, bo se mi hodne libi, ale tam sem si nebyl jist, jak to je z cenou.

                              0 0
                              • hanz  

                                podle toho co psal bych si vzal vp free nebo tu uzinu, nahodil dvojplacku, na předek 170mm vidlu a brouzal krajinou.......

                                0 0
                                • hanz  

                                  jak se tak koukám tak to po mě je horor číst…samej křeklep a gr. chyby…omlouvám se.

                                  0 0
                                • goofy  

                                  Jo jo. Takove kolo bych si jednou chtel postavit… Sem se zase zasnil… :o)

                                  0 0
                        • Daan  

                          Pockej, ty me netlacis do Norca? :-)

                          0 0
                • Daan  

                  Ja ho tam zaradil spise pragmaticky, puvodne jsem totiz chtel DH bike, ale bike neni muj primarni sport, takze abych jezdil uplnou tuzku na konci tabulky protoze nemam cas trenovat tak jsem otocil na FR bike pro radost na kterem se da nejakej ten sjezdik taky absolvovat. Uzzi by snad mohlo byt tim pravym, i kdyz jsem chtel 200mm zdvihu dopredu,a dvojkorunku nejlepe a to nevim jak by to dopadlo.

                  0 0
                  • BorisFR  

                    No já bych se té dvoukorunky nebál. Ale je pravda, že s jednokorunkou to nejenom vypadá líp, ale podlě mě i líp jezdí. Kukni na fotku. Podobně osazené by to myslím přežilo v pohodě i tebe.

                    0 0
                    • Daan  

                      Ze by svetlo na konci tunelu? Pekne. Jak to bude esteticky vypadat ev. s dvojbrejli na to prdim, ale bude to asi mene hrave. Rekl bych ze Uzzi se propracovava na predni pozice:-)

                      0 0
                      • BorisFR  

                        Neřekl bych možná, ale určitě to bude méně hravé. Jinak jestli do toho pudeš, tak pak uveď adresu, kde bude k vyzvednutí. Díky. ;-))

                        0 0
                    • sir_mike1  

                      dvoukorunky jsou uz prezitek:) a kdyz uz marzocchi nedela upside down, neni z ceho vybirat:/

                      0 0
                      • BorisFR  

                        Konečně to někdo řekl na plnou hubu. :))) Nemůžu než souhlasit.

                        0 0
                        • hanz  

                          no já zase nemůžu souhlasit…jed­nokorunka krom skoro stejný váhy, větší náchylnosti na destrukci a x-upu( a to jen někde protože u spoustu dh rámů neprotočíš masivní jednokorunku pod rámem) nenabízí nic…sečteno podrženo kuli x-upu rozhodně nebudu riskovat že jí někde podkopnu v korunce co se týká shivera tak jsem jezdil dva a jeho doba je opravdu už pryč, i manitou s dorádem pochopila že to nebude ono.

                          0 0
                          • BorisFR  

                            Jasně, že jednokorunka na tom nikdy nebude, co se týče pevnosti, jako dvoukorunka. U mě to ale vyvažuje hlavně pocit při jízdě, kdy s jednokorunkou je to kolo o moc hravější.

                            0 0
                            • hanz  

                              zrovna při jízdě nemáš šanci poznat jestli máš jednokorunku nebo dvojkorunku(když pominu ten x-up) měl jsem dragstera se shiverem(smrtelná kombinace co se týče rejdu, byl strašně malej) a v životě se mi nestalo že jsem zůstal někde v terenu nebo na trati a potřeboval jsem větší rejd…když jsem jezdil před hospodou a točil se na místě tak jsem opravdu vytočil vidlu na doraz ale i tak to je už na hraně udržení stability

                              0 0
                              • Pá-dlista1  

                                No, ono je trochu rozdil, jestli mas ten material temer v ose (sloupek) nebo jestli ho mas daleko od osy otaceni… protazene vnitrni nohy.

                                0 0
                              • BorisFR  

                                Já se nechci dohadovat. To co tady popisuju mám ze své osobní zkušenosti, po přechodu na jednokorunku. Někomu tam ten rozdíl nepřipadá žádný, já to pociťuju přesně naopak.

                                0 0
                      • Daan  

                        prezitek neprezitek, chci vidli ktera neco vydrzi, opakuji ze se nechci dozit ze nedoletim nejakej ten dropik a kineticka energie mych 109kg „cvakne“ krk jednokorunky jak paratko. Preci jen dvakrat 40mm je vic nez jednou:-)

                        0 0
              • MartinXC  

                V Ultrasportu stojí pár posledních předloňských (2004) kousků Nicolaiů, mj docela bytelný HeliusST v černé barvě – ten by ti mohl sednout; cenou je sundaný na cca 35tis.

                0 0
                • Daan  

                  Jo, nasel jsem to, cena vypada zajimave, ale ta divna zkroucenina na spodni casti sedlovky? Nevim jestli to stoji za vylet do Svitav, ale dik za tip. Na vlastni oci jsem zadnyho Nicolaie nevidel, ale na fotkach se nemuzu zbavit subjektivniho dojmu ze je ram malo „subtilni“ :-)

                  0 0
                  • Pá-dlista1  

                    To je zase mazec… dole spravnej uhel kvuli presmykaci… nahore kolme, aby to uhlo zadnimu kolu a ve vysledku budes potrebovat na tu nakoplou kozu sedlovku na kolovou, aby se na tom dalo vubec sedet. P.S.: cely to vestim z toho obrazku… a ten se mi nelibi :)

                    0 0
                    • MartinXC  

                      Srovnával jsem ho s Heliusem FR (rovná sedlová trubka) – běžná hokejka by asi stačila – teda s vidlí cca 170mm a víc (není to XC kolo :-) Robustnost je vidět pohledem shora na rameno u tlumiče. Tlumič je tuším Vanilla RC, popis pružiny jsem si nezapamatoval. Rám s tlumičem váží dost přes 4kg, spíš 5kg.

                      0 0
      • visby  

        reklamacia je bez problemov…

        0 0
      • fousek  

        By me zajimalo jak by zduvodnovaly u tohodle kola ze si ho pouzival k necemu jinymu nez je urceny?:-)

        0 0
        • nakata  

          No keby si ten stred rozmlatil napr o strom alebo kamen, tak by to asi nebola chyba ramu ale jazdca..

          0 0
          • fousek  

            No s tim ze jsou v lese stromy hustejs by moh vyrobce pocitat ne?:-)

            0 0
    • Daan  

      Tak pratele, uprimne vam dekuji ze jste me v tom udelali jeste vetsi bordel :-) Ted se bohuzel musim na tyden ztratit do krajin kde internet zrovna neni uplne dostupny, tak me neco vyberte ja si to pak koupim:-) Diky vsem za nazory, mam o cem premyslet.

      0 0
      • bolekkrutor  

        je to teda krapet mimo,ale moc pěkný koleso,co by se snad dalo dotáhnout od skopčáku v tomhle cenovým rozmezí,je NOX cycles Flux HC 8.0 www.noxcycles.com

        0 0
        • kOmE  

          od nich se mi libi flux fr 6.5

          0 0
        • Pá-dlista1  

          Podle mych informaci se prave jedna o dovozu Noxu… takze by se to nemuselo ani tahat.

          0 0
        • Daan  

          Na Noxe jsem koukal, takova 9.5 je nadhera, ale ciste DH kolo a to jsem zavrhnul, nebo myslite ze by se dalo na FR pouzit? Geometrii jsem pravda jeste nestudoval. Z te 6.5 mam stejny dojem jako z Nikolaie viz vyse. A rikal jsem si ze pujdu do neceho jineho nez jednocep, ale to neni jeste finalni stanovisko.

          0 0
    •  

      Zdravíme pozemšťany!

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.