• cmelak

    Prošel jsem staré příspěvky ale nic extra jsem nenašel. Rozhoduji se mezi zapletenými koly na V-čka DT swiss XR 1480 a Mavic Crossmax XL. Jaké s nimi kdo máte zkušenosti? Jde mi hlavně o kvalitu/výdrž/tvrdos­t/servisovatel­nost. Váhově jsou skoro srovnatelné, cenově taky, designově je mi blíž Mavic i když DT je klasika… Ročně najezdím okolo 3000 km, klasické XC, občas maratonek.

    0 0
    • Daf  

      Dej tam Crossmaxy. Vydrzej opravdu hodne, keramika se neprobrzduje a kola se vubec nerozcentrovavaj.

      0 0
      • jecnak  

        Nezamlcoval bych i ty negativni stranky veci…

        0 0
        • Daf  

          Ktery?

          0 0
          • jecnak  

            Treba, ze to za zimy a mokra moc nebrzdi.

            0 0
            • Daf  

              Jo tak tohle je bohuzel pravda. Presneji receno na snehu a v desti. Jinak za blata neni problem.

              0 0
          • Pebe  

            Zatejkání do předních ložisek u radiálního výpletu, problémy při vytrženym niplu, víc si nevzpomínám :-)

            0 0
            • jecnak  

              Nastesti to jde opravit www.bike-forum.cz/…ponenty.html?…

              0 0
            • Daf  

              Zatejkani do lozisek vyresil silikonovej tmel :) Ja ty kola jezdim ctvrtou sezonu. Zavody, treninky proste na nich jezdim furt. Brzdovou plocho probrzdenou nemam, Loziska jsem do nich take kupovat nemusel. Jedina investice za celou dobu byla koupe cca, 10ks. dratu asi za 600Kc. Protoze se mi u zadniko kola zacaly niple zazirat do rafku a neslo s nema tocit. A bez deformace nesly vysroubovat. Takze jsem si v podstate prepletl zadni kolo :)

              0 0
              • Pebe  

                Netvrdim, že se to nevyřešilo, kola jsou krásný, jenom jsem uvedl, co jsem si vzpoměl, co se tady ohledně Crossmaxů řešilo :-)

                0 0
                • Daf  

                  Jo v poradku o to tady jde a ja jeste pridam jednu. U Crossmaxu je orech na keramickem lozisku. Vyhody to ma ze je opravdu perfektne utesnenej, jednoduse se rozebira a v podstate se na nem nema co pokazit. Nevyhody v kazete je mala vule s kterou se neda nic delat a orech se trochu hur otaci a pokud na kole clovek jezdi trochu vic tak je treba kluzne lozisko tak 2× za rok domazat. Ale jelikoz ten orech se sundava snadno je to prace na par minut.

                  0 0
      • ddd - andy  

        …a po dvou letech je prodej :-) Jelikoz je tam malo dratu a jsou presponovany, zacnou se tezsim lidem, nebo zavodnim nasazenim, vytrhavat niple z rafku.. Na druhou stranu za cely dva roky co jsem je jezdil, jsem na ne nemusel sahnout. Super tuhy. Na mokrejch Sudetech jsem z nich sundal trochu keramiky a zacal jsem jezdit normalni gumovy spalky – brzdilo to jeste lip a spalky moc neubejvaly. Ted jezdim 3rokem DT a spokojenost – po prvni vyjizdce docentrovani a od ty doby pohoda.

        0 0
      • moratii  

        Crossmaxy ma kazdej ocas uz ted…neni nad peknou klasiku…

        0 0
        • moratii  

          k**** jsem se nejak do toho zapletl – myslel jsem ze dnes uz kazdej ocas ma Crossmaxy…na Klein se hodi ty DT…jsou krasny…

          0 0
    • Hnoj  

      Vem DT, mám je od podzima a sou úplně super ! a uvedu proč je vzít

      1. jsou o dost lehčí než crossmaxy
      2. na rozdíl od crossmaxů je nemá každej druhej
      3. lepší náboje, co se týče funkčnosti a údržby.
      0 0
    • P@vel  

      A co ten váhovej limit?Taky o něčem takovým uvažuju a našel jsem tohle a bez váhovýho limitu.Je to možná daný i počtem drátů výpletu.www.cykloprofi.cz/katalog.php?…

      0 0
      • moratii  

        …) Tak toto jsou presne ty vyplety s vahovym limitem, akorat to tam neni napsano…samo ze je to dano taky poctem dratu. U tohoto vypletu je to predevsim dany rafkem…

        0 0
        • P@vel  

          Tak jsem nelenil a zavolal do Cykloprofi a tam mi řekli,že kola mají váhový limit 90 kg.Akorát jsem se zapomněl zeptat, jestli jsou v ceně rychloupínáky­.Nevíte to někdo?

          0 0
          • Veeteck  

            Dneska mi prisli AC na vecka a upinaky tam byly.

            0 0
            • moratii  

              Tak hodne stesti…) a pozor na tesneni…

              0 0
            • P@vel  

              Odkud jsi je bral,z Cykloprofi nebo Bikezone a za kolik?Asi do nich taky půjdu.Díval jsem se na tvý kolečko-pěkný.Máš stejný brzdy,rohy,se­dlo,sedlovku,a­le já Pell´s měním za Easton EC 70.Už je objednaná.Až ty kola projedeš,tak dej vědět.Jsem docela zvědavej.

              0 0
              • moratii  

                Co je na tom peknyho ze ma vsechno stejny?Vzdyt je to Pell´s…)

                0 0
              • Veeteck  

                Primo z Cykloprofi, tesneni nevypada sice moc verohodne, ale jsou fakt uzasne lehky, toci se uplne samy.

                0 0
                • moratii  

                  Prave ze to tesneni je tam snad jedinej problem…po nejakym peknejsim maratonku to chce pretesnit prej…

                  0 0
                  • jecnak  

                    Tak to potom je pomoc jednoducha (i kdyz ne uplne levna). Staci prelisovat krajni loziska za neco s labirintovym tesnenim – nejlepe SKF nebo INA a clovek ma na par let pokoj.

                    0 0
                    • moratii  

                      jo jasny,asi je to nejrozumnejsi…jinak jsem taky o nich silne premyslel,ale nakonec jsem sehnal komplet naby Sram 9.0 Sl bile a protoze uz mam celou sadu Sramu 9.0sl,tak jsem to nechal tak…)

                      0 0
    • Smepet  

      Ahoj,
      muzete mi prosim nekdo napsat porovnani tuhosti tech DT swiss a Crossmax XL ? PIsete ze praskaji niply v rafku u tech Crossmaxu. Myslite, ze u DT swiss se to nestava ? Diky

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.