Pomóc!!! Author Era pro´06 koupit či nekoupit???

100 nepřečtených
  • Houmr

    Prosím o pomoc !!!! Máte někdo nějaké zkušenosti s Authorem Era pro ´06? Vyplatí se koupit?

    0 0
    • fousac  

      radsi bych za ty prachy koupil marina s foxem nez artura se splice.. ovsem nekdo muze mit nazor jiny…

      0 0
    • mechanik  

      Já myslím ,že za ty prachy už seženeš něco co nemá nápis ARTUR :-) ale jinak to nevypadá až tak špatně…

      0 0
      • borda  

        myslím, že ten nápis není vůbec důležitej. ale je pravda, že za ty peníze se daj sehnat asi lepší fully

        0 0
    • Jenda  

      rekl bych ze existuji mraku fulu za stejny penize ve vyrazne lepsi kvalite (osazeni) nez tento

      0 0
      • Houmr  

        Tak mi nějaký ten mrak poraď:-) Já už z toho mám hlavu jako pátrací balón!!!! Je fakt, že za ty prachy Splice nebude asi to nejlepší… Zase se mi nechce platit za značku. Som z toho volaký zmetěný…

        0 0
        • Darkson  

          nejdřív řekni, kolik jsi ochotnej do fulla investovat, jaký zdvihy si představuješ a jakým stylem a kde asi tak jezdíš. pak teprv se ti dá radit;

          0 0
        • Jenda  

          predpokladam ze to chces na chrteni takze namatkou – Ravo Marathon 1 (zbyde ti 10kkc na solidni tunning), Giant NRS2, Canyon, GT, postavit spydera atd atd

          0 0
        • fousac  

          ted uz je to tak, ze u authora se za znacku plati.. to vis, kultovka.. ;))

          0 0
        • Pá-dlista1  

          Mi uz par let prijde, ze za napis Author se plati.

          0 0
        • Pebe  

          Giant Trance 3 a ještě ti zbyde cca 7000 na výměnu brzd.

          0 0
        • Volf  

          Protože jsi tady nový, tak ještě nemůžeš vědět, že ptát se tady na Authora je jeden z největších prohřešků, ikdyž není v desateru.

          0 0
          • Houmr  

            Tak to jsem posral.....Prosím o rozhřešení otče.

            0 0
            • jaski  

              no ja bych dal BAN tak na mesic a kdyby to nepomohlo tak dozivotni :)

              0 0
              • Houmr  

                Jsem asi debil, ale co je BAN? No jo, jenže já pořád nevím do čeho jít…Každej říká něco jinýho a já v tom mám ještě větší zmatek než na začátku…To je hrozná alchymie, sedim celý den na netu a čumim do toho jako blázen.Koupím si Ukrajinu a bude,tam mě žádná zadní stavba trápit nemusí…

                0 0
            • Volf  

              Amobeu nebo Motexy to by se ještě dalo, ale za Authora rozhřešení… ,,ajej u mne pomoc nehledej,,

              0 0
              • Houmr  

                tak dík…

                0 0
                • Volf  

                  Teď vážně. Když se podíváš na mý kolo, tak je asi jasný, že bych do Authora šel. Je jen problém, že fulla tolik lidí nejezdí, aby jsi se dočkal nějakýho sriozního hodnocení. Já bych se toho ale nebál.

                  0 0
                  • Houmr  

                    Sem se na ty fotky měl podívat dřív…:-)Já si ho snad půjdu půjčit a vyzkouším to… DÍK

                    0 0
                  • hanz  

                    no do autora bych možná aj šel ale do fula od autora nikdy…koukni na již zminovaný gianty, ty vycházej fakt líp a nebo něco jiného ale tendlůe kousek fakt není dobrej poměr cena/výkon nehledě nato že nikdo neví jak to bude fakčit a jak moc bude praskat.

                    0 0
          • scret  

            A co Suntour??:)))))))

            0 0
    • wroum  

      proti authoru nic nemam ale fulla bych si od nich nekoupil. neverim tomu a jak pise vejs Fousac – za ty prachy se da sehnat vyrazne lepsi stroj

      0 0
      • Houmr  

        Já jsem si postavil Egoista a nemůžu si stěžovat, ale z fulem od Artura:-) zkušenosti nemám…

        0 0
    • VencaV1  

      Je hele ctyrcep, neni nic lepsiho, jasna volba. :)

      0 0
      • Pá-dlista1  

        Hele. Jednocepovy komplexak Venca je tu ;-D

        0 0
        • kovar  

          jednočepový to se ještě dá, ale jednočepový-cannondale, to už je diagnóza

          0 0
        • VencaV1  

          A nemam snad pravdu?

          0 0
          • Pá-dlista1  

            A ja? :)

            0 0
            • VencaV1  

              To nevimm, ja se zeptam svyho psychoanalitika.

              0 0
              • Pá-dlista1  

                milana?

                0 0
                • VencaV1  

                  Kteryho? Toho co byl odstranen na pozadani?

                  0 0
                  • Pá-dlista1  

                    Ne. Toho co se vratil bez vyzadani ;)

                    0 0
                    • VencaV1  

                      Tak to bych asi nerozdejchal. :) To bych snad fakt nakonec uveril ze vsechny ctyrcepy vcetne authora a meridy (tato narazka nema nic spolecnyho s prispevkem od kovare trochu vyse :), jsou lepsi nez vsechny jednocepy.

                      0 0
                      • kovar  

                        merida je jednočep (i když torzně tužší)

                        0 0
                        • VencaV1  

                          Transmission? Me to pripada, ze je tam tech cepu vic.

                          0 0
                          • Jenda  

                            no je jich tam sice vic ne na Cannondalu ale 4 cep to neni:-)

                            0 0
                            • VencaV1  

                              No a ted jsem nasel toto, psali to v cykloservisu:)

                              Zadní stavba LRS je čtyřčepová a její zdvih dosahuje 120 mm. První čep je umístěn hned za středem na úrovni středního převodníku. Pro hmotnostní úsporu je zadní vidlice asymetrická, pravé rameno jde kvůli řetězu níž, než levé. Patky jsou hodně protaženy směrem vzhůru, kde na ně navazují pomocí mohutného čepu horní vzpěry a na levé straně také tlumič Manitou Swinger 3 Way LRS se systémem SPV. Oproti jiným značkám je tlumič systému LRS (Low Ratio Suspension) o poznání delší, takže 1 centimetr pohybu zadní stavby odpovídá 1 centimetru zasunutí tlumiče. To má za následek, že by tlumič měl mít daleko citlivější chod, než krátké jednotky ostatních kol. Pokud je pro někoho novinkou systém Stable Platform Valve, pokusíme se jeho funkci znovu osvětlit. Uvnitř olejového tlumiče se nachází záklopka, která reguluje průtok oleje tlumičem. Nad ní je umístěna vzduchová komora. Tlak vzduchu, který v PSI odpovídá zhruba hmotnosti jezdce, určuje sílu, jakou bude záklopka přitlačena. Pokud tedy jezdec šlape, na stlačení tlumiče tato síla nestačí. Jakmile však kolo dostane ránu odspodu, zapříčiněnou nerovností či překážkou, záklopka se otevře a tlumič začne pracovat. Spoj horních vzpěr a sedlové trubky tvoří malý frézovaný dílec, který zároveň aktivuje i tlumič. Zde se také nacházejí zbylé dva čepy.

                              0 0
                              • fousek  

                                Jestly se v cykloservisu nespletly, prave ta veta:„Patky jsou hodně protaženy směrem vzhůru, kde na ně navazují pomocí mohutného čepu horní vzpěry“ by spis ukazovala na prepakovanej jednocep, jestly se nepletu

                                0 0
                              • kovar  

                                no spočítat čepy snad zvládnou i v první třídě ZŠ, ale podle toho snad nebudem škatulkovat zadní stavby FS, když už škatulkujem, ne?

                                0 0
                                • hanz  

                                  hehe ale todle: takže 1 centimetr pohybu zadní stavby odpovídá 1 centimetru zasunutí tlumiče.

                                  takže máš vlastně 4čep s chodem tlumiče za jakej by se nestyděl ani curnut od foesa(já mám na M3 240tku tlumák a ten chodí jen ubohých 76mm).....musím si příště toho tvýho transmišna pečlivějc prohlídnout

                                  0 0
                                  • Andrzej  

                                    no on ten tlumic ma fakt celkem velky zdvih (rekl bych, ze vic nez 76mm, ale ram uz nemam tak to neoverim)

                                    0 0
                                    • hanz  

                                      no jezdil jsem meridu lrs, měla tlumič s chodem 63mm, je to stejnej tlumič jako se dává dneska i do ostatních…fígl je v tom že to pravidlo 1:1 platilo pouze pro misiiona a to v případě že máš nastavenej zdvih 6cm…pokud si dal zdvih na maximálních 8cm tak už to neplatilo…natož u tranzmišna kterej má zdvih 12cm…ted nevím teda jestli merida si myslí že jsme debilové a cpe nám takový hlouposti do hlavy a nebo jestli si to myslí autor článku…nejspíš to bude ale tak že autor neví o čem mele takže ve finále je trouba on.

                                      0 0
                              • lubos  

                                No, je to styrcep, ale s jednim cepem mezi osou zadniho kola. Pak jsou tady jednocepy, prepakovane jednocepy, a pak jsou tady i styrcepy s vic jak jednim cepem mezi osou zadniho kola. Treba horstlink, maestro, VPP … Proste oznaceni styrcep z hlediska pohybu zadni stavby je zavadejici … celkovy pocet cepu na tohle totizto nema vliv.

                                0 0
                                • Jenda  

                                  takze zase jsme u toho ze jednocep ma proste mezi osou zadnoho kola a ramem jeden cep a ty ostatni cepy uz trajektorii kola neovlivni:-)

                                  0 0
                    • goofy  

                      :-D Zase dneska perlis… :o)

                      0 0
    • Lister  

      Neee.

      Jako ostatní si taky dokážu představit levnější, lepší, hezčí alternativu než tohle.

      0 0
    • Houmr  

      No ochotnej třeba i mámu, ale nejspíš tak do 60 000kč. Jezdím silnici i les a sem tam nějaký ten maraton…Takže takovej univerzál. Zdvih ve předu stačí 100 a vzadu tak do 80.

      0 0
    • bajkr  

      mě se celkem líbí :)

      0 0
    • Dijck  

      Za tu cenu mozes mat aj noveho propheta…to je taky snobsky bike:)

      0 0
    • dada  

      odpověď je jednoduchá-nekoupit jinak u Artura není nutno vycházet z katalogových cen protože výprodeje –30% se už staly standartem a posouvají se čím dál více do časného podzimu. Takže když bereme cenu 55k jako zcela nereálnou, je dobře od ní odečíst 16.5 a sme na 38.5k…no myslím že i za tu cenu lze najít něco lepšího…zdar.dada

      0 0
    • pos3k  

      pomoooooooooc!!!!!!!!!!­!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!­!!!!!!!! a taky ?????????????­?????????

      zlatej kuryr

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.