Sigma PC14 - problem se signalem

10 nepřečtených
  • Barings

    Mam problemy se signalem z hrudniho pasu u Sigma PC 14. Uz jsem v nem vymenil 2× baterii, ale neustale mi vypadava tepova frekvence. Muze byt ten problem primo v baterii v hodinkach? Mate s tim nekdo zkusenost? Dekuji

    0 0
    • pali  

      moze skontroluj aj v hodinkach a potom ci ma hrudny pas kontakt s telom teda navlhcenie /napr.vodou ,alebo kontaktnym gelom/

      0 0
    • MARIN  

      Delala mi to slaba baterie v hodinkach

      0 0
    • Siddha  

      vymenit oboje baterky a vyzkouset jiny hadry

      0 0
    • racker  

      Bohužel, tento problém je řadě Sigma vlastní. Předchozí odpovědi mají pravdu, obě baterky musí být v pořádku a než vyjedeš, namoč kůži pod hrudním pásem hojně vodou. Někdy však ani to nepomúže. Na vině jsou v zásadě dva důvody. Konstrukce hrudního pásu: kontakty baterie velmi často oxidují, přítlak je malý a někdy se uvol'nují i na druhé straně (což je neopravitelné) Pomůže napružení kontaktů proti baterii a nějaký spray na očištění kontaktů. Někdy nepomůže nic, než nový hrudní pás. Druhým důvodem bývá velká náchylnost tohoto compu na rušení z vnějších vlivů – především vrchní vedení tramvají a ještě více vlakové. Pravidelně tepovka vypadává třeba když jedeš podél frekventované vlakové trati, kde navíc telemetrie a impulzy ve vrchním vedení způsobené řízením odběru elektrických lokomotiv vytvářejí dost intezívní pole, které Sigmy a ještě více VDO nemají rády.

      0 0
    • Pat  

      Mám taky PC 14 a baterky mě odešli 3 za 4 měsíce.. celá tepovka šla na reklamaci, vyměnili mě hrudní pás a zatím funguje 5 měsíců bez problému.. závadu mi nezdělili, ale každopádně pás jsem dostal nový, takže byl problém někde v něm. Pokud máš možnost, zkus si půjčit od někoho jinou Sigmu a tím poznáš, jestli je problém v hodinkách nebo v pásu, Sigmy nejsou kódovaný a jedou na stejné frekvenci, takže není problém libovolně měnit a kombinovat.

      0 0
      • Barings  

        Panove, diky za odpovedi… Vymenil jsem oboje baterky, vlhcim pas, davam si pozor na elektromagneticky vlny, mobily, atd. Ale jakmile natahnu ruku kus od tela tak signal mizi, je to slabym signalem resp. prijmem… Jeste zkusim zaexperimentovat s jinym pasem a jinyma hodinkama, Abych zjistil jestli je problem v pasu nebo hodinkach…

        0 0
        • navikin  

          Už jsem zde kdysi loni psal o své zkušenosti se stejným výrobkem. Skoro ihned po koupi mi sporttester začal blbnout a s hrudním pásem 90% vyjížďky nekomunikoval. Zkoušel jsem vše – baterky, vlhčení, sledování možných rušičů,…, a dopřával sluchu informacím o značce Sigma=šunt. Po třech nedělích jsem to reklamoval – za týden dostal nový hrudní pás se snímačem (asi starší provedení – dle vzhledu) a od té doby to fafčí na 100% – i bez vlhčení a bez negativních reakcí na jakékoliv možné zdroje rušení. Udělej to taky tak a neztrácej čas spekulacema!

          0 0
        • MARIN  

          Pokud bude problem neboj se to poslat primo vyrobci, tak na 99% ti poslou novy (at pas nebo hodinky) a to temer obratem

          0 0
          • Pat  

            Já čekal sice 3 týdny, ale s novým hrudním pásem už není problém. Akorát mě trošku štvalo, že to bylo uprostřed sezony, ale když to pošleš teď, tak není problém. Vymění Ti to na 90 %!

            0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.