• dessloch

    Hi all, Kupil som vidlu Judy race 2001 za super cenu, len sa mi zda ze je tvrde pre mna. Mam 62kg. V obochode povedali ze su tam cervene pruziny, maksie su zlte, ale stoja 800sk za kus takze keby som menil obidve… Pekna suma. Stacilo by vymenit jednu pruzinu za zltu a urobil by velky rozdiel, alebo treba obidve? Kde sa da kupit pruziny lacno? Diky

    0 0
    • jose  

      zdar,1 žlutou mám pravděpodobně doma navíc,kouknu a domluvíme se…

      0 0
    • MartinXC  

      Mám doma volné 2 žluté (do Judy SL 2000 – ale pružiny jsou stejné). Pokud bys neuspěl jinde, ozvi se na mail.

      0 0
    • Mamut  

      Tiez by som sa pridal s prosbou o nejaku volnu zltu pruzinu do Judy 2001. A este by som upozornil, ze pruziny do Judy 2000 a Judy 2001 sa lisia dlkozvo asi o 2cm. A to tak, ze blbo, pretoze 2000 su dlhsie, takze odpada moznost dat kratsiu pruzinu a vypodlozit.

      0 0
      • Vilém  

        A co zkusit tu delsi uriznout?

        0 0
      • MartinXC  

        Jejda, to jsem se sekl, teď koukám do manuálu a specifikace → stejné pružiny jsou pro modely 2000 a 1999. 2001 má jiné partnumbery… Ale ve 2001 jsou přece taky 2× 1cm spacery – kdyby se vypustil 1 či oba, pružina by tam sedla. Chtělo by to vyzkoušet.

        0 0
        • Mamut  

          V rodine je Judy 2000, aj 2× 2001, ale mal som rozobratu iba tu 2000, takze to neviem presne. Judy Race 2001 ma chod prestavitelny iba 63/80mm, takze je otazka ci tych spacerov tam bude dostatok na vyhodenie. Judy XC (2000 aj 2001) ma aj 100mm, takze tam by to urcite slo.

          0 0
          • MartinXC  

            Dle obr.specifikace provedení 2001 jsou tam 2 spacery. Ale obr. platí pro Race i SL …

            0 0
    • dessloch  

      Diky moc kazdemu, este si ich trocha jazdim mozno ze ked bude teplejsie budu chodit lepsie, teraz vyuzijem takych 6–6,5cm iba. Potom sa ozvem pre pruziny.

      0 0
      • MartinXC  

        Ano, v zimě Judyna docela tuhne, je přetlumená a její chod zdaleka není korektní.

        0 0
        • dessloch  

          To je super, tak mozno budu staciet aj tieto. Male nerovnosti teraz nebere velmi, ale velke v pohode. Inac k tlmeniu, povedali mi ze zmena zpetneho utlmu sa nastavuje polotáckou, ale moju sa da otacat dookola. Uz som zistil kde su krajne polohy a je tam dost rozdiel, ale co s nim moze byt?

          0 0
          • MartinXC  

            Starší Judyny měly nastavování útlumu dost necitlivé (v rozsahu půlotáčky). Ten bazmek je asi povolený uvnitř, že se celý protáčí – vyndej regulační špunt a zkus dotáhnout citlivě imbusem, vyzkoušej jeslti vidle nekope a případně povoluj. Pokud to nepomůže, asi bude nutná rozborka.

            0 0
            • dessloch  

              Nechám to asi na servis. Medzi dvoma polohami je celkom velký rozdiel, jeden skoro kope, druhý vidno ze ide pomaly. Inac pri nastavovani zpetneho utlmu sa trochu meni aj kompresný útlm? Lebo napr cítal som ze u foxkách ked nastavujes jedno, má malý vplyv aj na druhé.

              0 0
              • MartinXC  

                Tady je jedna otevřená lázeň společná pro mazání i tlumení a jedna tryska. Nastavuješ všechny útlumy společně :-)

                0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.