• miky123

    v říjnu 2005 jsem reklamoval prasklej 29" rám, u sedlovky. V obchodě, kde jsem kolo kupoval bez problému reklamace přijata a já čekal co bude. Za necelej měsíc mi z obchodu zavolali, že rám bude až v lednu a jestli chci čekat. Protože byla zima a nechystal jsem se jezdit, tak jsem souhlasil. Bohužel leden pryč a rám nikde. V obchodě mi před 14ti dny slíbili že to zjistí a zavolají a skutek utek. Jake mam ted šance. Protože jsem souhlasil čekat a měsíc na vrácení peněz utek, tak ted prostě budu čekat třeba rok než bude rám?, nebo můžu chtít peníze i ted? Jen výměna za jinej rám u mě bohužel moc nejde vzhledem 29" geometrii. JAk z toho ven? poradte!

    0 0
    • kurýr na bajku  

      Pokud neposlali, tak chtěj prachy. Jinej rám opravdu nepadá v úvahu.

      0 0
    • rasto  

      dle zakona: jestli Ti do 30 dnu od podani reklamace nevrati zpet vyrobek, mas narok na penize.

      0 0
    • zirecek  

      Peníze a nový rám 29" jinde → čeští malovýrobci.

      0 0
    • Siddha  

      podle me by bylo fer jit tam a rekni, ze jim na to davas proste ja nevim dva dny, bud prachy na ruku, nebo minimalne srovnatelnej ram. tecka, zadny kecy. a kdyz budou mit kecy, tak si muzes vzpomenout na ČOIku (Ceska Obchodni Inspekce), ale to je krajni reseni…

      po mesici mas ze zakona pravo dostat penize na ruku, pokud to nevyresili. to co tady pisu me jen prijde jako korektni varianta, kterou jsem v obdobne situaci taky uplatnil.

      0 0
      • Janes  

        Čoika je v tomhle případě pouze strašák,do smluvního vztahu zákazník-prodejce vstupovat nemůže,to může pouze soud.Ale můžeš se s nima poradit o daším postupu.Takže,když hrozit na tvrdo,tak jedině soudem.Další vhodné strašáky jsou Živnostenský úřad,nebo Občanské judo. Big Ben

        0 0
    • kurýr na bajku  

      BTW: stejnak nechápu jaxis moch koupit takový fuj fuj kolo :-P

      0 0
    • miky123  

      diky za rady. hned v pondělí jdu do obchodu a pokusim se domluvit že počkam ještě týden a pak budu chtít peníze. Nebo si od nich koupim jiné kolo, to by mohli souhlasit a moc by jim to nemuselo vadit :-),

      0 0
    • Tondach  

      V podstatě vše řečeno-peníze jsou tvoje-bez diskuzí.Záleží,co vlastně chceš víc.Mně se osvědčilo volat si sám výrobci,dodava­teli.A v tom obchodě udělej pořádně dusno,ať volají hned, před tebou.Tohle se fakt nedělá,když jsi kupoval,tak skákali jinak,co?

      0 0
      • miky123  

        tak pro ty co to zajímá, jak jsem dopadl. Ještě než jsem se vydal do obchodu jim pohrozit volali, že rám je v Liberci. Bohužel Superior již nedělá rámy na V brzdy tudíž mi s rámem poslali zároveň i disk. brzdy, kola a vše co je k tomu potřeba. Tak si myslím že jsem docela vydělal. :-)

        0 0
        • Páník  

          tak to za to cekani urcite stalo,ze?Zachovali se velmi solidne…tomu rikam jednani. A jaky brzdy a kola to sou?

          0 0
        • borda  

          tak to se ti sakra vyplatilo!!!! celkem ti i závidím :-))

          0 0
        • rasto  

          gratulace ;-) superior ma u me dalsi + :-)

          0 0
        • kurýr na bajku  

          Doufám že ti poslali hydrauliky.

          0 0
          • borda  

            no, právě jsem si pořídil mechaniky a myslím, že jsem rozhodně neprohloupil…

            0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.