• Jenca

    zdravim, vzhledem k tomu ze me jaksi praskla helma (giro E2) a bohuzel si neuvedomuju k jakemu momentu to priradit pac se me spadnout na hlavu nepodarilo budu se muset poohlednout po nove.

    urcite vyuziju nabidku gira na 40% slevu pri praskle helme. problem na ktery se chci zeptat je zda E2 ci silnicniho atmose. jedna se me o to ze atmos je lehci a mozna i pevnejsi ale nema stitek coz nevim zda by me to nevadilo pri jizde proti slunci kdyz jsem si tak na stitek zvikl, bryle vozim ciste z ochraneho duvodu a radeji cire.

    otazka je teda spis helmu se stitkem nebo ne, jak jste na tom vy na mtb se stitkama a bez.

    ps: v historii neco na toto tema bylo ale cas ukaze a tak pls, diky

    0 0
    • JancA  

      ja bych teda radsi brala tu lehci bez stitku, stitky vypadaj esteticky desne, ja vozim za kazdyho pocasi tmavy brejle a staci to.

      0 0
    • goofy  

      Jedine se stitkem. Bez stitku ta helma vypada desne, a za druhe ma i ochrannou fci. Jinak ja kdyz sem vyuzival vymenny program u Bellu, tak sem si mohl klidne vybrat i zjine znacky, ale skoncil sem nakonec u Delliria… :o)

      0 0
      • vaclavfikr  

        Já jezdím bez štítku. Přijde uplně zbytečnej a hezkej rozhodně není. Na ochranu vozím čirý brýle a stačí mi to. A sluníčko mám nad hlavou a ne před obličejem, abych tohle nějak řešil.

        0 0
        • goofy  

          Kdyz te svihne poradna vetev prez hubu, uvidis, na co tam je, a prilby bez stitku jsou hnusne, ale nerikym ze fsechny stitky sjou pekne…

          0 0
        • blue  

          to toho asi moc nenajezdis, kdyz jezdis jen v poledne

          0 0
          • cabbage  

            a jen v lete, nebo na rovniku:) neni nad pulhodinovej svih;)

            0 0
            • Smazaný účet  

              anebo tak rychle, že na švihu prosviští skrz pár časovejch pásem… akorát nevim jak se vrací… jedině že by to vzal dokola. :o)

              0 0
    • rock  

      Se štítkem. Pochytá docela dost kapek při dešti, brýle déle vydrží průhledné – plus další klady zmíněné už dřív. Navíc štítek jede, přílba s ním se mi líbí víc :-) …

      0 0
    • Vojtas  

      Taky sem zásadně pro štítek, ochrana proti větvím je podle mě nenahraditelná. Nějaká trošku silnější větev brýle rozbije jak prd, naopak štítek ji zabrání v kontaktu s obličejem, ovšem jenom za předpodkladu že člověk v čas skloni hlavu ;). V dešti a proti slunci taky poslouží a hlavně líp to vypadá :)

      0 0
      • JSt  

        ..jenom za předpodkladu že člověk v čas skloni hlavu… tak to nepotrebujes stitek, kdyz sklonis hlavu. moje zkusenost je takova, ze prave kvuli stitku nejakou tu vetev prehlidnes. videl sem i pad pres rodla, kdy se stitek sklopil a velmi solidne „serizl“ dotycnemu padajicimu nos. pravda, ze s nim helma vypada agresivneji :). at si kazdy koupi, co se mu libi/vyhovuje. ja bych stitek nechtel…

        0 0
        • Vojtas  

          no tak jako když jedeš tak koukáš dopředu, no a když se ti najednou před obličejem ve výšce očí objeví větev tak jenom lehce skloníč hlavu a štítek větev „odvede“ pryč, i když s trochou ramusu ;)

          0 0
          • JSt  

            dyt pisu, ze na to nepotrebujes stitek :). ja ho nemam a taky jen sklonim hlavu, bum vetev do helmy a jedu dal…

            0 0
    • lidumil  

      Já mám bez štítku, ale další bude už s ním. Měl jsem ji pučenou od kamoše a nemá to chybku proti větvím, sluníčku…

      0 0
      • vaclavfikr  

        Když chytím o větev tak buď sklonim hlavu a odnese to helma, nebo to přes ten obličej dostanu a štítek by tomu nezabránil. Proti dešti se určitě hodí, ale jestli Jenca trochu švihař, tak když bude skloněnej nad řidítkama přes štítek pořadně neuvidí.

        0 0
    • cabbage  

      urcite se stitkem, znam jen 2 lidi(±) co jezdej mtb bez stitku- Lempl a enjoy;)- imho dost reprezentativni vzorek:o)

      0 0
      • cabbage  

        jo a stitek se hodi jako doplnek bryli nejen do deste, ale i kvuli slunci- vykreje tu neprijemnou mezirku mezi oblicejem a brylema

        0 0
        • brantec  

          stitek je dobre taky proti autum s dalkovema..nek­teri ridici je proste neztlumi:-/

          0 0
      • enjoy  

        jo presne!nechapu ty nazory ze je to dobry porti slunci,deti a blabla..:-).co bych mel asi rikat ja?:-))

        0 0
        • enjoy  

          no ty vole:-),je videt ze jsem toho mel dneska v praci dost:-)

          0 0
        • cabbage  

          deti?! to funguje jako antikoncepce?;))))

          0 0
          • enjoy  

            no jiste!si snad myslis ze se v helme nejaky zensky budes libit?:-).asi jako kdybysis utahl dziny az k pupku a koukaly ti bily fusekle:-D

            0 0
            • cabbage  

              njn, sem zapomel, ted desne letej kulichy s bilejma teckama;o))

              0 0
              • enjoy  

                to je craft vole!:-D.to si jeste nevidel co?:-D ps:taky jsem nad tim designem ala „proletel nademnou ptak“ chvili vahal:-D

                0 0
            • Radek Broz  

              Jo tak proto ji nevozis;-)

              0 0
              • enjoy  

                nene:-)),to bylo jenom pro cabbage:-).ja mam krasnou zenskou:-).ale je fakt ze me v helme nikdy nevidela:-D

                0 0
      • jecnak  

        Vy me neznate, ale az me poxnate. Ja kazdeho donutim az k placi…

        0 0
        • cabbage  

          stitek vozis, skoleni nemas, tak na co bys tak moh narazet;)

          0 0
          • jecnak  

            Aha, tak to asi jeden z nas ma halucinace.

            0 0
            • cabbage  

              ne, jeden z nas desne chrti a sou z nej videt max. zada, podle fotek z leta si stitek jeste mel;)

              0 0
      • Elwing  

        a co já? :-p

        0 0
    • Siddha  

      bez

      0 0
    • juli  

      Myslim, ze vubec nejde o to, jestli je to pekne, nebo ne. Zalezi na posedu na kole, protoze mit zalomenou hlavu v zad, abys videl vydrzis par kilaku a pak stitek putuje do krovi. Na druhou stranu ma stitek ochrannou funkci proti srackam, nekdy i slunicku a sabi v lese, ale prvni predpoklad je videt dostatecne daleko pred sebe. Vem prilbu se stitkem a kdyz to bude na prd, tak ho sundej :)

      0 0
    • Gung-Ho  

      Osobně si myslim, že některý přilby vypadaji ze štítkem líp a některý né. Pokud je štítek větší, tak sice svoji funci plní líp, ale vypadá většinou hůř a rozhodně, kromě těch pozitivních vlastností, které byly jmenovány výše, brání ve výhledu. Což považuju za docela zásadní problém. Pokud je menší, tak sice výhledu brání minimálně, ale i ty ostatní funkce sou minimalizovaný. Takže je tam spíš s estetickýho důvodu. A to je věc každýho jestli se mu ta či ona přilba líbí víc s nebo bez štítku. Takže, abych to shrnul. Velký štítek NE, jelikož brání výhledu.U malýho, který je tam stejně jen pro parádu, bych se rozhod jestli se mi ta přilba líbí víc s nim nebo bez něj.

      0 0
    • M@rtin  

      Osobně jsem zastáncem helmy bez štítku. Sám vozím Giro Pneumo na silnici i MTB. I když je pravda, že k tomu je příslušenství štítek, která se dá velice snadno nasadit (příp. sundat).

      Já osobně bych šel do toho Atmose (už na něj šetřím).

      0 0
    • Darkson  

      jedině helma se štítkem…a Reba!

      0 0
    • jecnak  

      No ono je to takove slozitejsi. Uz jsem nekde psal, ze co vozim prilbu bez stitku, tak me prestalo bolet za krkem, jelikoz nemam takovou snahu zaklanet hlavu abych videl na cestu a pripadne i neco vic nez jen 10m pred sebou. Kazdopadne mi to, ze jsem presel z helmy se stitkem na helmu bez, nijak nevadi. Viz. o par radku nahore prave naopak. Navic mi prijde, ze „silnicni“ lip vetraj, coz mi prijde hodne dulezity.

      Pokud ale nektera prilba se stitkem nezvazi ve vyhledu, tak je to ciste esteticka zalezitost a nemuze zaroven plnit fci.

      0 0
    • Meesha  

      ber atmose! Ja sem presel taky na helmu bez stitku. Zatim sem ji moc netestoval na rozrazeni vetvi nebo tak, ale na rozhled je to daleko lepsi.

      0 0
    • Ice-goofy  

      Ber atmos tez jsem si ji ted objednal mel jsem Giro pneumo a mx spokojenost ted cekam na novou atmos

      0 0
      • Cykl  

        Vozím Catlike Diablo se štítkem a jsem moc spokojený

        0 0
    • Neil100  

      Mam GIRO Pneumo „Lone Star“.Ze začátku jsem vozil štítek,ale je fak,že se přez něj dá nějaká ta větývka přehlídnout.Ar­gumentace,že se štítkem prorazíš kládu jako Lancelot za středověku není asi moc „košér“.Pár ran jsem schytal.Malá není tragedie,ale když tam bude větší,tak bude akorát škoda štítku a moňo budeš mít stejně.

      howk

      0 0
      • goofy  

        To tam musi byt taky dobry stitek. Ja sem s nim ryl asfalt, a stitek byl v klidu. Myslim, ze sem dokonce diky nemu si zachranil krk…

        0 0
        • enjoy  

          nemas jezdit tak jak jezdis,mozna bysis pak usetril takovy pady:-) ps:jak se pozna dobry plastovy stitek od spatneho plastoveho stitku?:-)

          0 0
          • goofy  

            Kdyz ohnu ten dobry, tak se vrati zpatky. Ten spatny praskne… Ale nevim jestli to je dobre zkouset v obchode… ;o)

            0 0
            • enjoy  

              myslim ze houzevnatost plastu se da celkem slusne vyzkouset nedestrukcne i v obchode:-) ale v zime je ti to stejne nanic,to moc neodhadnes co uz neustoji..

              0 0
              • goofy  

                V zime jo no. Ale dneska sem testoval a utal, takze muzu doporucit Bell Dellirium i pri –10… :o)

                0 0
    • sis  

      bez stitku.na biku vozim silnicni bell a stitak mi tam vubec nechybi, spis naopak. proti slunku mam tmave brejle a ze by me mel zachranit pred vetvi…:)))

      0 0
    • Daf  

      Na bike patri stitek :) Mimochodem neplati nahodou ta 40% sleva pouze na stejny, nebo aktualne odpovidajici model helmy?

      0 0
      • goofy  

        No jak uz sem psal vyse, tak ja si mohl vybrat z jakehokoliv modelu. Ale to asi zalezi od firmy. Stejne sem si zase vybral Bellku.

        0 0
    • pegal  

      ja mam tuto: cykloexpert.cz/pril­by/met-5th-element

      stitek tam byl a ma dokonce asi 11 poloh na nastaveni .. po neustalem nastavovani polohy jsem zjistil ze je vlastne uplne k hovnu .. proti slunci to zadna extra ochrana neni, kdyz to nastavis aby to proti slunci bylo tak pro zmenu nevidis dopredu a to je mi urcite date vsichni za pravdu hodne blby .. ochrana proti bahnu je nesmyslna pac bahno vzdycky lita ze spoda nebo uz jste nekdy videli padat bahno z nebe? ..

      takze stitek? .. pane jak ten letel .. :)

      nevozim ani stitek ani brejle(je mnohem jasnejsi rozhled) ..

      a jestli chcete spolehlivou ochranu proti vetvim .. cykloexpert.cz/pril­by/met-parachute

      0 0
    • wertigo  

      Mam Uvex Supersonics a stitek sel dolu. Bolelo me za krkem. Bez stitku o.k.

      0 0
    • black.horse  

      na bajka jedině se štítkem… no a na silničku klidně taky… kokoska je asi jediné místo, kde se absence štítku dá tolerovat:-)

      0 0
    • kovar  

      jedině se štítkem. Neprší mi na brýle, nesvítí mi slunko do očí, štítek mi ve výhledu vůbec nebrání, ani nemůže, nevyznávám totiž časovkářský posez na MTB.

      0 0
    • vozejk  

      jednoznacne bez…stitek na helme vypada hrozne a kdyz prsi nebo podobne tak si vezmu cepicku se ksiltem dopredu…

      0 0
      • Meesha  

        jj, cepicka je best :-)

        0 0
        • cabbage  

          ufff, me vzdycky dostane, kdyz potkam nejakyho dedu v oldschool dresu co ma cepici misto helmy:o)

          0 0
          • vozejk  

            jenom k upresneni…vezmu si helmu a pod to tu cepicku…mam se rad…

            0 0
            • Dijck  

              Tym to dost zhorsis..ani vetranie, ani poriadny stitok…to nebude najlepsie riesenie:)

              0 0
              • vozejk  

                jak sem psal nahore…kdyz prsi a podobne…je to ciste z duvodu aby mi neprselo do ksichtu…ale ja sem silnicar a stitky na helme se mi hlavne vubec nelibi…

                0 0
                • Dijck  

                  Helma bez stitku vyzera vacsinou elegantnesjsie, s nim zasa drsnejsie. Hlavne nech je na hlave, v tomto sa asi zhodneme:)

                  0 0
    • gummo  

      Cau hele presne tenhle problem sem resil asi pul roku z5… a dopadlo to tak ze sem vzal bez stitku a sem spokojenej, predtim sem stitek mel a neni to zas takovej rozdil kdyz ho tedka nemam… brejle vozim taky ciry a nejak mi to nevadi… vetve me pres tlamu svihaly i se stitkem takze proc ho mit??

      0 0
    • lOlA  

      ja jezdim urco bez stitku.nejak mi tam nesedi kdyz pod nim koukam.vozim tmavsi bryle.takze kdyz jsou tmavy bryle tak urco bez stitku

      0 0
      • pepek  

        Tmavé brýle v tmavém lese? Nebo jezdíš jenom na slunci:-)

        0 0
    • prodi  

      Vozím taky E2 bez štítku. Zatí jsem s ní spokojený ale až budu něco kupovat, tak asi Atmose. Je pravda, že hodně jezdím po silnici.

      0 0
    • DX3,5  

      Určitě sem pro štítek…vozim helmu UVEX Boss RS a je fakt nejvíc v pohodě…jen se bojim těch větších větví abych štítek nenechal někde na švestce…takže di na 100% do helmy se štítkem ať je to jakakoliv helma

      0 0
      • TheIF  

        Silničářské přilby (bez štíku) maj mnohem lepší design :-) A 40% slevu na crash má i MET

        0 0
    • ivaneck  

      Ja jsem si na stitek tak zvykl, ze bez nej ne-e. Jednak proti ostremu slunci (a to neni pohodlnost, ale bezpecnost) a taky proti oslnujicim autum v noci.

      0 0
    • Brzdič  

      Přesto, že mám odepínací štítek, nikdy mě nenapadlo jezdit bez. Přilba bez štítku vypadá jak kastrol ;-)

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.