Merida Crossway 8700 nebo neco podobneho - please rada!

24 nepřečtených
  • MiD

    Hledal jsem, ale konkretne jsem nic nenasel…

    Uvazuji o novem kole. Nasel jsem si Merida Crossway 8700 a musim rict, ze se mi dost libi parametrove i vzhledove. Ale v kolech se moc neorientuji, tak bych byl rad, kdyby jste mi mohli poradit jestli neni neco lepsiho v tyhle cenovy kategorii, co cy jste doporucili. Vic penez uz by to stat nemuselo…

    0 0
    • gobike  

      Kolik presne chces do toho vrazit?

      0 0
    • fousac  

      na co to kolo chces??? (styl jezdeni, teren ci nikoliv)

      p.s. zacinal sem taky na 8700, jen tenkrat to byl(a) jeste Crossfire…

      0 0
      • MiD  

        Moc díky za pomoc.

        Tech 12 500Kc co stoji tahle Merida je maximum.

        Jinak pouzival bych toto kolo spise na jezdeni po silnicich nizsich trid, obcas polni cesta, ale ne nejaka moc „rozbita“. Da se rict ze hlavne asfaltove silnice, ale spise ty nizsich trid a obcas nejaka tak lepsi polni cesta.

        0 0
        • gobike  

          Tak ji kup, je to hezky a vcelku spolehlivy kolo…

          0 0
        • fousac  

          jo, to bude nejspis to pravy.. dost se da doladit na obuti (kola, nikoliv nohou).. jen si rozmysli, ze kdyby si do budoucna chtel razit vic do terenu, cross uz to nemusi vystihat… no a taky kilometraz tras.. crossovy kolo je spis na pohodlny kratsi vylety, na delsi bud silnicku (snese toho kupodivu dost) nebo silnicne ladeny MTB…

          0 0
          • MiD  

            No, rekl bych ze s tim terenem to nebude snad tak strasny a doufam ze lehci teren by melo vydrzet, ne? A ta kylometraz – planuju jen takovy maly vylety, za sezonu asi nenajedu vic nez cca 3 500km, takze bych rekl, ze v tomhle by asi problem nebyl, ze?

            0 0
            • Tondach  

              Kurýr má pravdu,Merida je skvělý kolo,ale v crosech páchá podivnosti.Předně jsou děsně krátký a i to ostatní je pravda.Do puntíku.Opět jeden případ kdy platíš značku.

              0 0
              • fousac  

                myslim si opak.. dela dobry krosy, kdezto ten zbytek sou nepovedeny az nepouzitelny pochybny zalezitosti…

                0 0
                • kurýr na bajku  

                  Můj favorit rozhodně crossy Merida nejsou, ale na druhou stranu spousta lidem určitě vyhovuje krátká geometrie, snad krom největších velikostí, kdy se délka seat tube dostává poněkud do kontrastu s délkou top tube a kolo pak už vypadá spíš jak kozolo. V každým případě ale Merida crossway lite je nádhernej stroj. Sram, FSA a Manitou Emire clickit je perfektně zvolená kombinace.

                  0 0
          • kurýr na bajku  

            No já sem naopak přesvědčenej, že cross je primárně určen na delší trasy než MTB, ale samozřejmě chápu že pokud je cross osazen takovejma šílenostma jako odpružená sedlovka, stavitelnej představec a sedlo pro HALINU PAVLOWSKOU pak je to dost dobře nemožný a pokud se k tomu eště přidá krátká geometrie jako má třeba MERIDA…

            0 0
          • Floydie  

            no ja bych rekl, ze krosovy kolo je naopak na delsi vylety, ktery se na mtb jet nedaj a na silnicce to zas neni pohodlny.

            0 0
          • borda  

            no, tak to je taky docela blud. na crossech (author) jezdíme běžně 100 a více km. Na biku se to dá taky, ale na těch malých kolech se děsně nadřeš i když nasadíš slicky.

            0 0
    • kurýr na bajku  

      Tohle kolo v žádnym případě nekupuj. Je těžký (13,9kg nemá ani moje "29), krátký, příšerně osazený a má kritickou vidli bez možnosti tunningu. Naproti tomu na bike-eshop koupíš WAKITU 2005, která má mnohem sportovnější ambice, delší geometri, asi o 2kg nižší hmotnost, solidní osazení a vidli s olejovým tlumením. Jen budeš muset připlatit asi 1400,–

      0 0
      • MiD  

        No, mozna mas trochu pravdu, nevim. Neco na tom treba bude.

        Nemas ICQ – rad bych se te na neco preptal.

        0 0
        • gobike  

          Neunahlej se a popremyslej o ty Wakite… Fakt je to super kup. Ale Merida je hezci;-)

          0 0
          • PepikW  

            Ty Meridy, ale i jiný (třeba Rock Machine) maj opravdu krátký rámy, to je pro důchodce, nebo k ježdění na koupaliště a zpět. Sportovnější jsou Superiory, Rava a Apache. Teď jsem koupil tu Wakitu – 33%sleva – SUPER! Už se těšim na jaro.

            0 0
            • gobike  

              No mozna mash pravdu, jel sem na 8700 a kdyz sem se na ni posadil, tak sem tam sedel jak na nejakym trunu a vubec se nedalo predklonit, protoze riditka byla pode mnou:-)… Gratuluju k Wakite.

              0 0
    • MiD  

      Taky jsem zavital do katalogu 2006 a musim rict, ze i 8500 nevypada spatne. Co si o ni myslite? Rekl bych ze i vybava je solidni, ne?

      0 0
    • Twister  

      Kup bajka. Taky jsem začínal s krosem na cestách a silnicí a teď jsem s překopaným krosem v lese. Ale furt to není ono. Ale jestli si jsi jistej orientací… :)

      0 0
    •  

      Ticho! Všechny vás zabiju!

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.