• Jane

    Někdy v sezóně budu kupovat nový řidítka a představec. Řidítka mám namyšlené Easton EA 70 Carbon (délka 580 mm, průměr 25,4 mm). Představec by měl mít sklon tak –8 nebo –10 stupňů, délka 100/110 mm (ještě nevím), průměr ne oversize… Napadl mě představec ITM Millenium – třeba zde: http://www.kolokram.cz/index.php?… No, tak nevím, jestli můžu dát dohromady ty Easton řidítka a ITM představec…

    0 0
    • CZiko  

      Spíš nevím na co tam dávat silniční představec, když mezi mtb představci je stejně pestrý výběr…

      0 0
    • MartinXC  

      Pozor na odlišný průměr rodel:

      • silnice 26,0
      • bike 25,4

      Hliník tu deformaci ještě snášel, ale u karbonu bych se v případě řidítek docela bál. Radši otoč bikový představec čumákem dolů, 4šroubové to snášejí docela dobře.

      0 0
      • miťo  

        Jakpak jsi prisel na ty prumery? Co treba rozdily mezi Cinelli, Modolo a ITM? Pokud vim, prvni dva ze tri jmenovanych byly o fous vetsi. Jinak ja osobne nevidim problem v dilematu silnicni-bikovy, treba Pells mi slouzil na biku a ted je na silnici – s oblouky Ritchey. Jo, proc vyhazovat tolik penez ra krk? Pells X57 stoji petikilo a je v poho. Jinak jsem drive vozil Kalloy, je to vlastne Ritchey Comp za lidovou cenu. Za usetreny peniz si koupim kazdou sezonu novy SPDcka PD M520, abych predesel vulim v mechanismu celisti-kufr a zefektivnil slapani :oP

        0 0
      • kesu  

        mas pravdu,zkousel sem dat na silnici predstavec z biku a neslo to

        0 0
      • juli  

        ITM to dela docela chytre. Prumer prumeru :) 25,8 Bikovy rodla stahnes a silnicni neposkodis.

        0 0
    • Gung-Ho  

      Osobně si myslim, že mezi poředstavci žádnej rozdíl neni. Od tý doby co i výrobci silniček uznali výhody Ahead hlavy, tak neni důvod k rozdílu. Snad jedině, že některé firmy jsou zaběhlý mezi silničáři a naopak. Například představce Ritchey WCS jezdí jak profi týmy na silničkách, tak i na bikách.

      0 0
      • stařík  

        Já si taky myslím, že je to jedno. Mám několik představců OV rozměru různých dýlek a měním je čas od času podle nálady, když si myslím, že bych mohl něco zlepšit na posezu. A obracení představce je běžná věc.

        0 0
      • MartinXC  

        To ale jezdí na silnici silniční verzi WCS představce a na biku bikovou (rozdíl viz výše). Kdo si jednou zkusil narvat silniční rodla (26,0) do bikového představce (25,4) a myslí, že existuje jen jeden průměr, nesmí se divit prasklým řidítkům.

        0 0
        • Gung-Ho  

          No nehádám se, ale podle tohodle v tom rozdíl nedělaji http://www.ritcheylogic.com/…ts/stems.pdf

          0 0
          • Gung-Ho  

            Což ovšem neznamená, že se mi líbí, že se neobtěžujou v tom dělat rozdíly :-(

            0 0
            • juli  

              Prave, ze delaji. Si vsimni 25,4/26,0mm. Koneckoncu to ma R. na forstaku napsane co je to zac (pod objimkou)

              0 0
              • Gung-Ho  

                No já to chápu jako, že jedny jsou pro průměr 31.8 a druhý pro průměry 25.4 a 26.0, další kolonku tam nevidim, ale fakt se nehádám. Když mám bejt upřimnej, tak mě překvapilo, že jsou průměry bikových a silničních řidítek odlišný.

                0 0
                • Gung-Ho  

                  Hm, tak možná máš pravdu, protože úhly, tam taky řeší jen lomítkem :-)

                  0 0
                • juli  

                  No to je fajn, ze se nahadas, taky neni o co. U slusnejsich oblouku je specifikace 26,0/25,8 nebo 31,8 U LowEndu nevim. Martin XC to pise ± dobre.

                  0 0
    • juli  

      V teto kombinaci bych se toho nebal, teda pokud s tim nechces jezdit DH. Na druhou stranu si myslim, ze se da vybrat i XC forstak, ktery muzes otocit vzhuru nohama. Jak se pise vys – bacha na upinaci prumery. U toho carbonu by fakt mohl nastat problem, pokud by byl velky rozdil.

      0 0
    • TOMM  

      Amoeba ma predstavce ± 10 st, prumer 25.4 mm.

      0 0
    •  

      Máme rádi zvířata!

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.