Barva oblečení ... Bezpečnost ?!

39 nepřečtených
  • kubrts

    Zdary, chci se Vás zeptat na Váš názor na barvu oblečení. Napadá Vás při jeho nákupu taky myšlenka abyste byli řidičům a ostatním vidět ? Jaké barvy upřednostňujete (červená, žlutá, …) ? Oblíkáte se do těchto barev, ale nikdy v civilním oblečení byste si je na sebe nevzali ? Ptám se protože se mi líbí Sensor bunda, ale je v černé barvě. Kamarád (a dal jsem mu za pravdu) mě nahlodal, že v šeru to může být spíš k průšvihu než užitku. Díky za každý názor …

    0 0
    • Vrci  

      Dres vždy červená, žlutá nebo oranžová. Helma bílá nebo stříbrná. Se zimní bundou to bylo horší, tak mám kalaše se zelenožlutýma bokama.

      0 0
    • Lance  

      blbost,pri nakupu se tim neridim,libi se mi cerna i barevne obleceni na kolo i v civilu,stejne za sera mas blikacku a je jedno v jake jedes barve.napr. v huste bile chumelenici je cerna bunda lepsi nez bila ne?.)

      0 0
    • rock  

      Upřednostňuji černou. Na silnici se vyskytuji pomálu a když už tam jsem, doufám, že to vytrhnou reflexní proužky a nášivky na bundě, tretrách (resp. návlecích) a čapácích. Za soumraku a za tmy září reflexy mnohem dřív, než je vidět postava a za světla … no, nepiju, nekouřím, z kopce jezdím opatrně – na něco zemřít musím …

      0 0
    • fíha  

      Zasadne zlta, pr. cervena, nahadzem na seba vsetko, co je viditelne a doporucujem Ti to. Na estetiku sa vy.., to sa riesi v civile.

      0 0
    • mastihuba  

      v dnešní době reflexních proužků a nástřiků bych se už na barvu oblečení nedíval. Proč chodit v něčem co se mi nelíbí.

      0 0
    • martt  

      ja v poslednej dobe vozim reflexnu vestu (rovnaku ako do auta), mam zelenu ako policajti. A dalsiu som rozstrihal a urobil z nej take gamase od kolien po tretry – je to ovela lepsie vidiet ako tie tenke reflexne pruzky (su to dva reflexne pruhy sirky asi 5cm). Takze reflexujem a ziarim ako vianocny stromcek.

      Dopredu svietim sigmou mirage a luxeonom na prilbe a dozadu sice blikackou ale pomerne silnou – zerie 150mA a dve AAA baterky vycucne za styri hodiny.

      Odrazky na biku a pedaloch nemam ziadne.

      0 0
    • gadzo  

      Z bezpečnostního hlediska mám radši svítivější barvy (červená, žlutá), bohužel většina cyklověcí se dělá v zcela opačných barvách. Takže zimního bundířa mám např. v černé barvě. Spoléhám tedy na reflexní nášivky a blinkačky.

      0 0
    • kámen úrazu1  

      V zimě vozím červenou bundu, chtěla jsem žlutou (je mnohem líp vidět), ale žádnou minipidi v přijatelný ceně jsem nesehnala. A nedávno jsem začla nosit ještě na bundu oranžový rozlišovací dres (používaný ve sportech pro odlišení skupin při tréninku). Za dne a v šeru je vidět stejně dobře jako reflexní vesta, ale na rozdíl od ní je skladný, lehký, nevejdu se do něj desetkrát jak i do nejmenší reflexní vesty, kterou jsem si kdy zkoušela, a je z polyesteru. Na kole mám ze všech stran dost reflexních nálepek, stejně jako na přilbě.

      0 0
      • Tomcat_1  

        Chichi, ten dres pouzivam taky…a to nejsem zrovna drobecek. Ale je fakt ze je daleko lepsi nez vesta, luftuje, schne, funguje. Vejde se i do kapsy u dresu.

        0 0
    • thulio  

      nosim fsetko cierne a nejake reflexne prvky na vsetkych castiach ale jazdim len v lese mimo cestu a auta

      0 0
      • Lišák  

        Ty bydlíš na samotě u lesa? Nebo se do lesa dopravuješ autem? Nebo jak to řešíš?

        0 0
        • Pá-dlista1  

          Ja taky nemusim do lesa po silnici. Bych si to asi rozmyslel…

          0 0
          • Lišák  

            Já jenom jednu silnici přejedu a pak kosek po takové uličce mezi barákama a jsem v lese, ale ten je takovej malej, je tam sice hezky, ale do větších lesů musí kus po silnici. A někdy na švihu musím po silnici, tak volím raději červenou bundu/dres. Ve tmě je to jedno, ale za světla se černá/šedá lehčeji přehlídne.

            0 0
        • thulio  

          byvam na samote v centre mesta :)
          ja proste len prejdem asi 3× cez prechod pre chodcov a to je moj jediny stret s cestou a autami … inak idem len po chodniku popripade cyklo chodniku.

          0 0
          • pavelr  

            Tak to buď jezdíš pořád v jednom lese a nebo je les velmi hluboký. Pak ti tiše závidím, ale bacha ať tam nezabloudíš.

            0 0
            • thulio  

              pozri si niekde mapu Presova a okolia a zistis zhe vsade dookola su lesy.

              0 0
    • pavelr  

      Tak nějak časem vyplynulo, že cykl. oblečení mám v barvách: modrá, šedá, černá a žlutá. Když jsem si nedávno kupoval vestu, tak padla volba jednoznačně na žlutou. Boty, návleky, dres, bundu a vestu bych si dnes bez reflexních proužků už nekoupil!

      0 0
    • Daf  

      Podle me pokud ma dostateck ochrannych reflexnich prvku, tak je skoro jedno jakou ma barvu.

      0 0
      • kámen úrazu1  

        S tím nesouhlasím. Reflexní prvky jsou vidět bezvadně, ale jen pokud má auto zaplý světla. Což nemají zdaleka všechna auta, která potkávám, a to i když touto dobou to mají povinné. Navíc reflexy i blikačka (ta kór) jsou vidět líp a líp se stupňujícím se šerem. Za světla jsou na dálku nejlíp vidět florescentní barvy a pak obyč světlé, hlavně žlutá.

        0 0
        • Daf  

          To co jsem napsal bylo mysleno pri jizde za tmy. Tam se muzes spolehat jen na osvetleni a dostatek reflexnich prvku na obleceni. Cerna bunda s reflexnima prvkama bude urcite videt driv nez svitive zluta bez nich. Tak jsem to myslel.Jinak mas pravdu, urcite ve dne ty svitive barvy jsou videt lip.

          0 0
    • M@rtin  

      Apači ( rozuměj APACHE ;-) ) z českých kotlin jezdí zásadně v oranžovém jaro, léto podzim, zima.

      0 0
    • VICI  

      Nedávno jsme zkoušeli fotit za šera z auta různě oblečeného cyklistu před sebou. Začali jsme bez blikačky a v černém, končili s reflexy (tretry, brašnička, vesta, helma) a blikačkou. Rozdíly černé-světlé oblečení jsou poměrně malé, rozdíly viditelnosti s/bez reflexů jsou enormní. Blikačka měla největší efekt jen při zhasnutých světlech.

      0 0
      • kajulka2  

        KDyž se vyfotí člověk v reflexnim oblečení, tak to jsou zajímavý fotky, je vidět jen takový světelný šmouhy, člověk moc ne

        0 0
      • fousek  

        No jestly ste to fotily na nakej automatickej rezim tak to bude mit nic moc vypovidaci hodnotu

        0 0
        • Rekib  

          Zkus to. Kvalita fotek je otřesná, ale vypovídací hodnota o viditelnosti cyklisty narosto dostatečná a odpovídající i tomu, co bylo vidět z auta.

          0 0
      • Vrci  

        Foceno na automat s bleskem nebo v manuálním režimu s pevně nastavenou clonou, časem a bez blesku?

        0 0
    • wroum  

      barvu neresim – po silnici nejezdim a v lese to je fuk

      0 0
    • vili  

      no vzhledem k tomu ze mam komplet dres mapei(takova ta lentylka jak rika pritulka) tak si myslim ze uz vic napadnejsi byt nemuzu.jinak ta sensor bunda ma myslim reflexni nasivky ve svech takze bych tu cernou vubec neresil a bral to

      0 0
      • defenger  

        Já mám občas dilema… Na silnici chápu potřebu být viděn, ale v přírodě jsem raději nenápadný… Vozím v báglu i reflexní kšandy – alternativa vesty. A osvěčilo se mi blikání přední blikačkou i ve dne v lese…

        0 0
    • senožrout  

      Mám dvě kombinace. Žlutá, černá a světle modrá, stříbrná, černá…

      0 0
    • Biker jak Pes  

      Tak teda nevím, já to moc neřeším, mám všechno v černé a použky nikdy až na návlecích na tretry.

      0 0
    • Kubajz.1  

      zdarek, no ja na barvu dle bezpečnosti neledim snad vubec, když kupuju. libi se mi zelena, černa, do šedivý, ale proti barevnejm kouskum nic nemam! vyspravý to blikačka nebo na baglu reflexni pruhy, a v předu popčipadě světlo.

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.