• cesar

    Vazeni, byl bych vdecen za radu na otazku, ktera me uz tak zhruba mesic neda spat. Chci si koupit kolo RockMachine Stampede. Znate to, je to takova ta situace, kdy uvidite kolo a rknetesi „nadhera, musi byt me“ :) a mozek pri tom nehraje prakticky zadnou roli. No a o co jde. Vim ze to neni klasicke XCckove kolo. Chtel bych s nim ale zkusit i „drsnejsi jizdu“ u nas v Krusnych horach. Z ceho mam ale strach je to, ze me to prestane (nebo ani nezacne) bavit a kolo za 22 litru zustane ve spajzu. Zajimalo by me proto, jestli se na tomhle druhu kola da jezdit „pohodlne“ (aspon jako na XC) i normalni jizda po cestach. Vim, ze je tam staven jinak ram a z toho mam strach. Prijde mi treba, ze to nini vubec stavene na vyjezd kopcu (ten uhel mi prijde, jako ze musi mit to kolo tendenci pri vyjezdu prepadavat). Taky mi dela starost ram. Max. velikost je 18". Ja merim 188cm a nerad bych na tom byl jak vosa na bonbonu atd atd atd… Samozrejme. Nejcastejsi „rada“ pri koupi kola byva : „rozmysli si co chces jezdit a podle toho vybirej…“ Ovsem ja jsem v situaci, ze si nejsem jistej co chci jezdit. Jestli me bude bvit DH nebo Dirt. Nebo jestli zustanu jen u vyjizdek na lesni cesty s rodinou. Takze: kdyz koupim Rock Machine Stampede, budu ho moc pouzivat (samozrejme pri vymene pneu) i jako XC colo? Diky

    0 0
    • RapMan  

      hehe, koukam ze nejsem jediny, to co popisujes jsem zazival tak ctvrt roku zpatky, Stampede se mi taky moc libilo… nakonec jsem si nechal kolo postavit, protoze uz jsem to mel rozjednane… nakonec to dopadlo takto, viz http://jaja.kn.vutbr.cz/…mojekolo.jpg a skoncil jsem u tech vyjizdek, takze brzo prijdou SPD…

      Jinak k tomu Stampedu, dle meho nazoru je to vzhledove super kolo, na zacatky drsnejsi jizdy akorat… Kdyz te drsna jizda nebude bavit a budes chtit dlouhy vyjizdky, nasadis uzsi plaste (pokud ty rafky nejsou sirsi?) a delsi predstavec + muzes dokoupit SPDcka a mas trochu tezsi XCckovy kolo s hodne pevnym ramem… tak to vidim ja jako zacinajici biker, ostatni ti to muzou vyvratit… :)

      0 0
    • cesar  

      vazne nikdo nevite? Nebo je to tak stupidni otazka, ze na ni nema ani cenu odpovidat? :-)

      0 0
    • warlook102  

      Taky koukam a reknu ti ze sem na stampedu zacinal jezdit freeride ja sem take skousel prezouvat a experimentovat a slo to je to proste tezke xc kolo se stavbou uhlu jako dirt co dodat

      0 0
    • Luk02  

      Hele přežít se to dá i na XC…chvilku jsem jezdil na starém rámu A-gang vel 17" a občas jsem na tom dal i 70km vyjížďku když bylo potřeba…

      Na druhou stranu pokud chceš univerzální kolo které vydrží i tvrdší zacházení tak můžeš vzít třeba i kola jako je:

      GT Avalanche

      SUNN SEASON nebo MODULAR

      a nebo třeba taky: KONA HOSS, AUTHOR A GANG ENDURO APOD.

      Všechny tyhle kola vydrží i rozumné tvrdší zacházení…a hlavně to kolo dost dělá jak si ho přizpůsobíš, hodně dělají pláště, řízení apod…

      Jinak Avalanche jsem jezdil to je dobré kolo, SUNN SEASON jezdí odsuď Jelen a je myslím docela spokojený. Jak říkám je to o tom jak si to přizpůsobíš…Sa­mozřejmě že tyhle kola nejsou plnohodnotná kola do parků, ale při rozumném zacházení se na nich dá vyblbnout v parcích typu Špičák, Lipno…

      0 0
      • Luk02  

        Ještě bych do výběru přidal Specialized Hardrock/ROCK HOPPER případně Marin Nail Trail – ten jsem jezdil super kolo a geometrie ale ten rám je bohužel dost poddimenzovaný…nebo jsem měl špatný kus…

        0 0
    • Luk02  

      :-D Tak ten už asi nebude potřebovat poradit když je to 6 let starý:-D:-D:-D

      0 0
      • maajkee  

        co 6, téměř 7! :D by mě docela zajímalo na čem skončil teda :)

        0 0
        • Luk02  

          To by mě taky zajímalo, ale třeba zase už potřebuje nové po takové době…:-D

          0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.