• elis

    Vytipoval jsem si dvě vidlice-Manitou Black super RTWD a Splice super RTWD. Myslím,že by mohli vyhovovat mojím požadavkám-rozumná pevnost,cena a komfort.Jezdím turisticky XC okolo 5000 km/rok. Múže mně někdo, kdo má některou z nich napsat svúj dojem a zkušenosti. Dík

    0 0
    • Pá-dlista1  

      Jestli u tebe nerozhoduje cena nebo vzhled, tak bez do Blacka.

      0 0
    • dieegoo  

      Ja mam blacka necely mesic, vozim s nim Vcka a oproti minule vidlici je to parada, chodi hodne pekne, v manualu pisou ze zhruba po 20ti hodinach jizdy by se mela jeste zlepsit citlivost. Nevim jestli se mi to jen zda, ale kdyz je na 120mm, tak je mene citlivy, nez na 105mm, na kterych ho vozim ted. LockOut je taky super vec, pouzivam ho dost casto. Jinak stal 6600, coz je cena vice mene srovnatelna se splice 2005 se stejnymi parametry.

      0 0
    • goofy  

      Black – je uz mazany olejem… Vazelinu ne…

      0 0
      • TinkTink  

        Kdyz Splice zespodu utesnis a das olej, mas blacka…aspon podle toho, co jsem udelal :)

        0 0
        • Martyss  

          A ještě vyměnit vnitřní nohy…:-)

          0 0
          • TinkTink  

            Proc? Myslis ze ta cerna na Blacku vydrzi nejak zasadne vic? Domnivam se, ze tuhostne jsou na tom prakticky stejne…akorat ten vzhled maj trosku jinej…ale zas tak ultra moc ne :)

            0 0
            • Martyss  

              Jasně.....ale takhle je to stále Splice s olejovým mazání:-). Black má jiný materiál vnitřních noh. Ale zase je pravda, že to nemá na funkci vliv a je to jenom slovíčkaření.

              0 0
        • goofy  

          Ok ok… Rekneme podle tovarniho nastaveni… ;o)

          0 0
        • mechanik  

          Zrovna to kámošovi dělám taky. Gufera si nechal originál nebo jsi použil EVIL GENIUS? :-)))

          0 0
          • TinkTink  

            Puvodni jsem tam nechal…prece nebudu kupovat jiny, kdyz tydle fungujou na 100%…kdyz tam nedas prilis oleje (vic nez 20ml), tak to ven nepotece…teda nemelo by…mne to neteklo :)

            0 0
            • mechanik  

              Kolik jsi tam toho oleje dal 160ml?

              0 0
              • TinkTink  

                :o)…si chtel rict 16ml…kdyz tam das 160, tak se Ti to tam vleze jedine kdyz vidlice nebude pruzit :o)))))…

                Dal jsem tam 20ml…jistota je kulomet :)

                0 0
                • mechanik  

                  no jo ta 0 mi nějak ujela:-P

                  0 0
                • Lišák  

                  Co jsi použil za olej?

                  0 0
                  • Manas  

                    Jizdni kola a sici stroje :-)

                    Ba ne, me to zajima taky Splice Super mam na Dakaru.

                    0 0
                    • dzabo  

                      ja som si dal do svojej 18ml hydraulického oleja

                      0 0
                      • Lišák  

                        Do santusky sem taky nalil hydraulickej, ale myslím, že třeba motorový by byl lepší. Nevyznám se v tom, ale myslím, že u motorového oleje jde o mazání a u hydrauliky to asi na prvním místě nebude.

                        0 0
                        • Pavlos  

                          :D

                          0 0
                          • Lišák  

                            Jsem elektrikář, tak fakt nejsem přes oleje. Co je na tom k smíchu? Jsem motorový olej neměl po ruce a i s tím hydra. to docela dobře chodí.

                            0 0
                            • Pavlos  
                              1. ja jsem taky elektrikar
                              2. oba oleje mazou akorat jsou na neco jineho(ten motorovy by mohl zacit naleptavat gumove casti vidlice;))

                              3)aspon nam to ve skole tvrdili ze olej a guma k sobe nepatri

                              0 0
                              • Lišák  

                                Minerální by asi mohl leptat gumu, ale syntetika snad ne. Aspoň sem to někde četl, nebo slyšel. To mají vidle mazané olejem těsnění z něčeho jiného, než vazelínovky? Jasně, že oba mažou, ale některé líp a jiné hůř. Nebo ne? Proč jsou různé typy motorových olejů v dost propastných cenových relacích?

                                0 0
                                • Martyss  

                                  „Proč jsou různé typy motorových olejů v dost propastných cenových relacích?“…protože výrobci motorových vozidel neustále prodlužují výměné lhůty, tak to olejáři musí dohnat cenou, aby neprodělali..:-)........btw motorové ani hydraulické oleje přeci nemohou poškozovat gumové části, protože všude, kde se používají, jsou v systémech gumová těsnění a hadice…

                                  0 0
                  • TinkTink  

                    Klasicky tlumicovy Valvoline…nic drazsiho bych do takove vidle nelil.

                    0 0
                    • mechanik  

                      Tak přímo veliký Manitou používá na mazání olej motorový 5W-40 plně syntetický…

                      0 0
                      • Ruprecht  

                        to si mě uklidnil :-)))), už jsem se lekl, že jsem koupil špatný olej :-)

                        0 0
                        • mechanik  

                          Doufám že nespěcháš, pustil jsem se totiž do toho Spešlu a KHS:-)))

                          0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.