• S-dzin

    Může mi někdo prosím vysvětlit význam horizontálních (otevřených) patek? Na rámech A-Gang

    0 0
    • Vilém  

      Muzes z toho udelat singlespeed aniz by musel pouzivat napinaci kladku.Nebo pokud pouzivas kladku ci klasickej saltr,muzes menit v urcitem rozmezi delku zadni stavby.

      0 0
      • Tomcat  

        Teoretiky ano, ale pokud nedá posouvat úchyt brzdy (nebo brzd), sou to paktky jako jiné, víc efektní než efektivní ;-)

        0 0
        • goofy  

          Nebo pak nesmish pouzivat zadni brzdu… ;o)

          0 0
          • S-dzin  

            A má to nějaký vliv na upevnění? (že to v těch horizontálních víc drží?) při tom „hopsání“ :-)

            0 0
            • Seppy  

              nema, navic kdyz nemas osu na srouby tak to drzi hur, proste je to kravina kdyz to nema posuvny i uchyt na brzdu

              0 0
              • CZiko  

                nebo pokud nemáš magury HS-33 (nebo 11)

                0 0
              • Romus  

                a-gangy je určenej na FMTB a tyhle patky jsou určené hlavně na singelspeed, osa na šrouby je na freestyle samozřejmost!! díky tomu vydrží i levnější nába celkem dost.

                0 0
                • caambaro  

                  jj. věřte romusovi má pravdu!!! určitě to není zbytečnost…

                  0 0
                  • Tomcat  

                    Ohledně patek dozadu a osy na šrouby ano, ale k těm A-gengů, je jich víc a né každej má patky dozádu a né každej je na FMTB ;-)

                    0 0
                    • S-dzin  

                      Ok konkrétně co mi můžete říct a poradit ohledně rámu a-gang p.m. 2005

                      0 0
                      • Tomcat  

                        Nekupovat A-gengy ;-)

                        Bez ohledu jestli to chceš na Street nebo DJ , je A-gang podle mne dnes drahá sranda. Je to dural a nějaký vychtávky na street to nemá ani výdrž. Pokud bys to chtěl na trial nebo Frcross tak to jo.

                        Prostě pokud nemáš hodně peněz ,koukni se po něčem co je ocelový. NS, Banschee, DMR, Last, 243 Racing, NOX, Atomlab ,24 atd… je toho moře. Sou to ocelový rámy , který sou na to stavěný a můžeš od nich očekávat že vydržej.

                        0 0
                        • Bleda tvar  

                          prosimta, co sem tahas take znacky ako nox, bashee… Je dost ramov, ktore su za vybornu cenu a vydrzia toho hafo: p3, rb, dewilwork …

                          0 0
                          • Tomcat  

                            Spíš co to plácáš ty ;-) , bavíme se tu o rámu na freestyle MTB a MTB dirtjump. Nikoliv o lehkých závodních 4X rámech.

                            0 0
                            • Romus  

                              no a-gangy praskaj… ale zase berou reklamačky… next level samozřejmě NS Suburban

                              0 0
                              • Tomcat  

                                No to praskání sem vytahovat nechtěl :o), ale budiž.

                                Po NS teď ka koukám taky, potřeboval bych další kolo ,ale kam ho pad dát ? :-/ :o)

                                0 0
    • Bleda tvar  

      Ram s horizontalnymi patkami je pevnejsi v krute, vsetci co tvrdite ake je to na hovno, ze nema posuvatelny uchyt aj na brzdu tak o tom viete velke hovno, pretoze ked sa napina retaz, koleso posuniete tak o 1 max 2 milimetre a PLOCHA, ktorou sa dotykaju dosticky kotuca sa nemeni resp. sa zmeni o nebadatelnu hodnotu. Tolko k tomu

      0 0
      • Tomcat  

        Jasně nevíme proto singlespeed, nějakou dobu už vozím singlespeed a většina okolí, jinak ty 2 milimetry stačí k tomu aby destičky byly křijě sjetý.

        Fajn a jak víš jaký tam ten člověk má převod? Protože na DJ nebo FMTB se zvolý nějaký malý převodník, opásá se to řetězem a zvolý dýlka řetězu pak posunu osu, nebo posunu osu pro delší nebo kraší rozvor a ten rozdíl v popunu mezi nekratší a nejdelší vzdáleností jak jsem koukal je v průměru na k tomu dělaných rámech cca 2 cm takže ty 2 milimetry je hodně velký optimizmus. Už je protože MTB řetěz se dá zkracovat a prodlužovat vždy minimálně o dva články.

        0 0
        • Romus  

          No já sem konkrétně u A.M. měl problém že na můj převod (32–16) jsem musel posunovat až o 1cm což je hodně a nebylo to zrovna dobrý i pro geo… a když sem to zkrátil tak to bylo zase strašně přeplý… no tak sem si musel rám trošku upravit flexou :)

          0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.