• wroum

    rozhodnul sem se si poridit novej vyletni bajk na pristi sezonu. rozhodne full. zdvih tech cca 130 nad obema kolama, hydry. cenove tak do 60 000 (MOC). Uprednostnim VPP nebo FSR pred jakoukoliv verzi jednocepu. zatim je v kandidatce na prvnim miste Norco FLUID 2.0 2006 ( www.norco.com ).

    Mate tip na nejakou jinou alternativu? neco co sem treba prehlid nebo me to ani nenapadlo?

    dik

    0 0
    • BorisFR  

      A co Giant Reighn? 06 modely jsou k vidění zde: http://www.giant-bicycles.com/….000.000.asp?…

      0 0
      • wroum  

        me se fakt nelibi. a zdvih 150 mm mi prijde zbytecne moc na ty moje vylety. zkusim se na nem nekde svezt a treba se zacne libit.

        0 0
        • BorisFR  

          No, designově to není žádná perla, ale líbí se mi osazení té 2 ky. Ale asi by to chtělo vidět osobně, myslím, že to bude lepší. Hlavně to splňuje podmínku toho odpružení (VPP), což mi teda připadá, že to Norco ne. Ale já se v tom nevyznám ;-)))) A 150 je myslím tak akorát, i když už to trochu zabíhá do FR. Ty 2 cm podle mě ani nepoznáš. Já občas taky cestuju po kraji na Stinky 150/150, a je to v poho. Jenom by to chtělo pár kil dolů :-)

          0 0
        • blue  

          tech 150 se fakt bat nemusis

          0 0
          • wroum  

            ja se toho nebojim. ale dokonce sem bojoval s myslenkou koupit neco s 10 / 10 cm. minulej vikend sem si pujcil pritulky kolo, nastavil na sebe a jel smer Tocna a zjistil sem ze se da i na 10 (kdysi sem jezdil na 10/10, ale odvyk sem tak malejm zdvihum) a tech 150 (at se chovaj sebelip) mi prijde zbytecne moc (vzdyt chaparral ma 15/15 a vyhovuje mi to – na skakani) na jezdeni mi to prijde az dost. 130 staci, i 120 by stacilo. ale este sem reigna uplne nezavrh :-)

            0 0
            • blue  

              skoro bych rekl, ze mas nejaky chrti umysly :-) prisel si o rozum? :-)))

              0 0
              • wroum  

                neeeee. i kdybych moooc chtel, tak chrt nikdy nebudu. a ja ani nechci. chci akorat neco jezdivejsiho, ale presto pohodlnyho.

                0 0
            • Tomcat  

              Bode? ne, když Frančenzo jezdí na 130mm DH a velice dobře.

              0 0
        • lubos  

          Tech 15 je uplne v pohode.

          0 0
          • Pá-dlista1  

            Zase se vzij do jeho situce… uz jedno kolo s 15cm zdvihu doma ma a chtel by neco jezdivejsiho… nevim jestli bych si koupil kolo se stejnym zdvihem… ale je mi jasny, ze Liberta a silnicka jezdi jinak ackoliv maji stejny zdvih ;)

            0 0
            • wroum  

              presne tak.

              0 0
            • lubos  

              Hmm, jak se divam na jeho galerii, tak ted jsem zmaten. Za Banshee ho asi nechce vymenit, tak za ten RB ?

              0 0
              • wroum  

                jasne za RB. Bandit FR ma geometrii bliz k FR (kupodivu :-) nez k jezdeni a na jizde to je dost znat.

                0 0
                • lubos  

                  No ja za sebe muzu rict, ze mne se na Reignu jezdi lepe a nekdy i rychleji nez zavodni Meride. Jedine co je citit je vetsi vaha, ten rozdil 3–4kilo navic je znat. Tuhost v zaberu je vetsi u Reigna. Jednou jsem mel nabusene Hutchinsony (omylem), a se zamklou vidlici jsem v casovce do kopce mel stejny cas jako Meride s RR :) Takze asi tak :)

                  0 0
            • blue  

              reign bude rozhodne jezdivejsi, nez ten chaparral, tak jak je postavenej

              0 0
      • K2  

        A co tak: http://www.canyon.com/…s/index.html?b=41 nebo (trochu by se musela doladit cena): http://www.specialized.cz/…bike2_05.php?… (tohle by byli mí favorité)

        0 0
        • K2  

          Co tvoje VT, co ti nevyhovuje? Půjde do světa?

          0 0
          • BorisFR  

            Předpokládám, že došlo k mýlce, jelikož já VT nemám. V mém vozovém parku se nachází Kona Stinky 04 a pevňák Point, tohoto času nevyužité a prachem zapadávající stroje. :-))) Jinak z těch kol co navrhuješ jsou obě pěkné, ale ten Spešl by si za ty peníze zasloužil lepší osazení. Obzvláš? ten Black mi tam pěkně zavání…

            0 0
            • K2  

              Promiň, bylo to na Wrouma. Jaký je ten Point, množí se mi doma jeté díly a zvažoval jsem, že bych na Pointu poskládal něco, na čem bych se učil jezdit, zvažoval jsem 17-ku

              0 0
              • BorisFR  

                V poho. Point je fajn, za ty peníze dobrý rám, ale neočekávej nic extra odolného. Má dobrou geometrii, a je i celkem lehký. Ale jestli to chceš na blbnutí, tak doporučuju 15ku. Čím menší, tím si s tím líp vyhraješ. Kdyby si chtěl něco odolnějšího, tak doporučuju něco ocelového kupříkladu tohle: http://ivelo.cz/…s-nezazano01 Já toho Pointa mám jenom na popojíždění po městě, když se někam potřebuju dostat rychle. Na hrubší zacházení je ta Stinky.

                0 0
              • wroum  

                ja taky VT nemam (a ani bych nechtel :). mam RB a neni to idealni na jezdeni. na skakani bylo v pohode, ale na enduro to neni idealni kvuli geometrii.

                0 0
        • Lister  

          jak jsem se tak díval po reklamách v časopisech, tak to vypadá, že na příští rok půjde i Spěšl s cenama dolů, takže by to mohlo být přijatelný, FSR se mi taky moc líbí.

          PS: neví někdo jestli už je někde na netu k schlédnutí kolekce od spešla na rok 2006 i s novýma cenama.

          0 0
          • wroum  

            akorat na extremebike.sk je predstaveni modelu, ale s cenama v SK. bohuzel STJ 120 tam neni.

            0 0
          • PePu  

            Spesl uz ma modely 2006 na webu. Ceny nekterych kol v Cechach jsem tu jiz v nejakem threadu daval. Napr. SJ fsr 120: INT 70, CMP 80, EXPERT 98, PRO 140, Sworks alu 205, Sworks carbon 240 (ceny samozrejme v tis. Kc :) nebo spis :-(

            0 0
            • Lister  

              Tak tos moc nepotěšil takže dávám taky :o( Bohužel, jinak je to fakt moc hezký kolečko

              0 0
            • cabbage  

              ty ceny nejsou jedinej duvod proc si specaka nikdy nekoupim, takze :O)

              0 0
              • blue  

                a jakej je ten druhej? nechodi tak jako NRS? :-)

                0 0
                • cabbage  

                  ten prvni: se mi proste nelibi cokoliv s variaci fsr(norco, tomac, rotvild) ;)

                  0 0
                  • Pá-dlista1  

                    To mas docela blby, ale neboj ta tvoje mrcha je taky jen variace FSR. To ovsem jeste nevylucuje, ze se ti nelibi :) a nejsi sam ;)

                    0 0
                    • Lister  

                      je to divný, jezdit něco co se mu vlastně vůbec nelíbí a ještě pomlouvat jiné značky, že to dělaj taky :o)

                      0 0
                    • cabbage  

                      te zklamu, 4cepy jako je treba Ellsworth moment se mi libej naopak hodne:) nelibi se mi fsr(typu specak)- 4cep s tlumicen nad vahadlem.

                      0 0
                      • Lister  

                        nad vahadlem, pod vahaldem, to je přece jedno, patent FSR je přece založení na Horstlinku a ten to tvoje kolo má každopádně :o)

                        0 0
                        • cabbage  

                          ehm proc myslis ze sem psal „variace fsr“ a do zavorky znacky s tim co se mi nelibi. ale chapu ze vam ke konci pracovni doby klesa shopnost neco pochopit.

                          0 0
                          • Lister  

                            ses přihlásil pod špatným nickem, pod tímhle bys měl být hodnej :o)

                            0 0
                            • cabbage  

                              to sem nekde napsal?;)

                              0 0
                              • Lister  

                                ne, ale když máš jeden „zlej nick“, kde už podle jména je jasný od čeho tu seš, tak tenhle bude jaký taky zlý ???? :o)

                                0 0
                                • cabbage  

                                  spis sem ho zabral aby tu nebyli 2 „kibicove“ jako tu sou 2–4 vlkoidi, hafo „retsil evadu“ a pod. p.s. oby my nicky sou „dobry“ zly, to snad ani nejde:)

                                  0 0
                          • Lister  

                            PS: já už jsem dávno doma :o)

                            0 0
                        • cabbage  

                          FSR je mino jine obchodni nazev biku od spacaku.

                          0 0
                • cabbage  

                  v posledni dobe premejslim nad necim co bude trochu rezistentnejsi vuci tahu retezu pri nastaveni na sag.

                  0 0
        • wroum  

          ten spesl je nadhernej a vubec by mi nevadil, akorat je to dost penez a ta vidle tomu vubec neodpovida. Canyona mam v poradi :-)

          0 0
    • cabbage  

      http://www.ghost-bikes.cz/2006/index.php?… http://www.ghost-bikes.cz/2006/index.php?… a Coowa se priznala k nejakymu endurku podobnymu vpp.

      0 0
    • blue  

      pyre si odpiskal?

      0 0
      • wroum  

        to je sen. moc se mi libi a moc bych ho chtel, ale cena by mela byt (sem zaslech) cca 38 tisic coz je dost a to bych se pak neudrzel a ponakupoval bych odpovidajici komponenty a zahucel bych do toho za 90 tisic a dluzil bych a musel bych splacet… nemam rad pocit, kdy nekomu neco dluzim :-)

        takze jednou mozna, do ty doby asi jen sen. uvidime :-)

        0 0
    • hanz  

      jdi do reigna jednoho mám a je hodně tuhej, odpružení pod šlapáním se ani nehne, ve výjezdech naprosto srovnatelnej s xc fullama, a když si do něj stoupneš ve sjezdech tak jakoby se probudil v uplně v jiný kolo a hlavně je lehkej…mám ho v osazení „drsné enduro“ 200 kotouče, fox 36 atp a dostal jsem ho na 14,6 kg včetně blatníku a 150g blata :-)

      proti vt je trošku mín pohodlnej i když má asi o 10mm víc

      myslím že norco ti nemůže nabídnout tolik univerzálnosti a ani váhy…ale kdo ví…

      0 0
      • wroum  

        dik za nazor. to Norco ale taky nevypada zle. model 2005 by nepripadal v uvahu, ale 2006 (uplne jinej ram nez 05) mi prijde naprosto pouzitelna. i vahove. kazdopadne Reign me zacina zajimat :-)

        0 0
        • Pavlos  

          Treba me uz zajima delsi dobu ale prasulky nejsou:(

          No a ve verzi pro rok 2006 nevypada vubec zle http://www.giant-bicycle.com/….000.000.asp?… I kdyz letosni model se da sehnat za nejakych 56 klacku:D

          0 0
        • hanz  

          nemůžu samozřejmě soudit norka když jsem na něm nejezdil ale z reigna jsem uplně urvanej a to jsem už nějakej ten full jezdil. Jako fakt mazec. zejtra hodím fotos do našich biků

          0 0
          • wroum  

            jakou mas velikost kola a telesne schranky?

            0 0
            • hanz  

              takže tělesná schránka cca 185cm/90kg kolčo je M-ko sedlovka 400mm zahnutá, představec 60mm, ale posez je víc DH…kdybych to chtěl víc na kilometry tak bych dal 90tku.....nohy a ruce mám ke své postavě v normálu.

              0 0
              • K2  

                Tak s tím VT jsem se sekl, pokud si pamatuju, tak jsi ho měl ty? Jak by jsi porovnal chování VT x VPP Reign? (Možná ještě porovnání s klasickým 4 čepem?)

                0 0
                • hanz  

                  VT bylo pohodlnější, mělo aktivnější zadní pružení(při minimálním tlaku spv) Reign je o něco drncavější když šlapeš ale zato s poměrně pěknou reakcí do pedálů…u vt by se toho dalo asi docílit větším tlakem v spv. Když to tak srovnám tak VT bylo lehké, pohodlné, rychlé a reign je tuhý, rychlý, a aj na drsnější zacházení.

                  0 0
                  • Mike22  

                    Jo ještě jsem zapomněl přidat , že mi na reignu odešly jedny ložiska…asi po 3 měsících beskydského endura + nejakéj sjezdik a volně lesem…

                    0 0
                  • K2  

                    Jak se VT chovalo při brždění? Jsi schopný to porovnat s klasickým 4-čepem? Jinak z pohledu výdrže se mi VT jevilo jako dost odolné enduro – 140+140 max.zdvihy jsou už dost slušné a podle toho co popisuješ by neměl být problém to kolo používat i pro pohodové XC švihy delšího doletu. Už jsi VT prodal?

                    0 0
                    • hanz  
                      • při brždění znatelně netuhlo
                      • ne
                      • v poho
                      • neprodal
                      0 0
          • Mike22  

            Zdar Hele jaké fully si ještě jezdil? Ja jezdím první rok fulla – zrovna taky Reigna, tak mne zajímá nějaké porovnání boční tuhosti atd. Jezdím ho necelou sezonu a zásadně jsem změnil charakter vyjížděk, směrem k FR samozřejmě, jelikož to Reign umožňuje. Chci mu dát akorát trochu lepší vidlu – z pevnou osou (150–160 zdvih) a lezdit ještě drsněji. Nejsem si jistý , zda to ale rám vydrží, asi není nato stavěný? Co myslíš ty? Mám na mysli nějaké 2 metrové dropy v lese do kamených žlábů atd…

            0 0
            • -b-n-x-  

              :-)) ja ti to rikam: to znicis. 2 m dropy do kamennych zlabu? to zni dobre :-). Se prijdu podivat na posledni chvile gianta

              0 0
              • Lister  

                já se přijdu podívat na poslední chvíle Mikea2

                0 0
              • Tomcat  

                Zniči kolo není v 75% o tom počem nebo kam jedeš ,ale hlavně jak tam jeděš. Myslím že bez likvidace dáš i xkrát 3m , stejnat jako to zlomíš nebo ohneš na 1m ;-)

                0 0
              • Mike22  

                Cau Petio… to jsme našli taková pěkná místa z Velkeho Polomu, přes fíkend tam mužem zajet. Neříkám že jsem to už skočil…ale do budoucna?? kdo ví. Zatím…

                0 0
                • -b-n-x-  

                  No tak to tam musime kazdopadne zajet. Chtelo by jeste vzit fotak, at se nafoti ty zlomene veci, nebo pripadne uspesny seskok do kameni. Musim si to tentokrat zaridit, aby to vyslo.

                  0 0
                • Andrzej  

                  kde presne????

                  0 0
                  • Mike22  

                    těžko vysvětlit…ale stačí ze zimní cesty pod Velkým polomem odbočit nekdě do lesa směrem na slovensko, a tam je tedasuper terén kdekoli…, není to moc o rychlosti ale spíš o hraní si s kolem…

                    0 0
                    • -b-n-x-  

                      hele, to by ale melo byt sjizdne primo z vrcholu, ne? Kdyz tak premyslim, myslim, ze mi kamos bude muset pujcit sjezdaka :-)

                      0 0
                      • goofy  

                        Sakra… Zebych se vysral na SportLife a shel si s vama eshte pred zimou zasjezdovat? Kdy by ste tam asi jeli, co chlapci?

                        0 0
                        • -b-n-x-  

                          Ja jeste nevim, bo uz se tam chystam potreti a zatim mi to ani jednou nevyslo :-(

                          0 0
                      • Mike22  

                        jasne…je to sjízdné z vrcholu…ale sme vyvysleli optimální variantu, a to: z vrcholu sjedeš po hřebeni skoro až na Muřinkáč..což je super mniamka…a potom se vrátíš po zimní cetě zpátky asi 10 min…a jedeš pak dolů směr slovensko…

                        0 0
            • hanz  

              u vidlice si dej pozor na její výšku abys z toho neudělal čopra, 2m drop do kamení s tím dáš v poho ale dopad musí bejt dostatečně prudkej aby to bylo jako do peřinky…resp není na to stavěnej ani rám ani tlumič takže bych to nedělal…polety do dálky a menší dropy v pohodě ale prostě musíš to umět utlumit atp. LRS, VT, jedno fsr a dvě rbčka. Boční tuhost má dost dobrou.

              0 0
              • Mike22  

                souhlasím …tak nějak to bude, když je rychlost velká tak lze dopadnout i do roviny hladce ale …někdy prostě není… z časem seženu nějakej pevnější rám…bohužel asi i těžší…to zas bude rozhodování…už teď se netěším. Ale faktem zůstává že Reign je na beskydy fakt mňamka…

                0 0
      • lubos  

        „je hodně tuhej, odpružení pod šlapáním se ani nehne, ve výjezdech naprosto srovnatelnej s xc fullama, a když si do něj stoupneš ve sjezdech tak jakoby se probudil v uplně v jiný kolo a hlavně je lehkej“

        Presne tak. Nic vic k tomu nemuzu dodat.

        0 0
    • MlokCZ  

      Využiju tohoto vlákna k otázce. Taky uvažuju o fullu, ale spíš na čistý XC (žádný brutální terén ani skákání na tom provozovat nebudu), takže zdvihy kolem 10, max 12. Zkoušel jsem se projet na Canyonu ES a to už bylo skoro moc. Ve výběru jsou zatím tato kola (vše modely 2006 až budou, budu kupovat až v průběhu příštího roku). Cenově cca 60k, preferuju zatím nejvíce klasický hlavní rámový trojúhelník, jako má Merida (pokud bych se rozhod pro Meridu Mission, možná bych dal i něco málo peněz navíc):

      • Giant Trance
      • Canyon Nerve XC
      • Merida Mission
      • Merida Trans Mission – tady mě odrazuje SPV (na vidlici ho nechci určitě, vzadu nevim)
      • případně další tipy na něco úplně jiného

      Mohl by prosím někdo porovnat chování systémů, hlavně Merida x ty ostatní, je to úplně jiný systém a neměl jsem možnost se na tom projet, tak nemám vůbec představu. Zajímá mě čisté porovnání systémů zadního odpružení, netřeba další diskuze na téma praskání rámů Merid.

      0 0
      • náčelník  

        Jamis ?

        0 0
      • alfons007  

        Specialized Epic?

        0 0
        • MlokCZ  

          Epic by se mi určitě líbil, do výběru jsem ho nenapsal, protože bude pravděpodobně nad cenové možnosti, těžko se u něj s výbavou, kterou bych chtěl dostanu pod 80k (a i na těch 80k bude problém).

          0 0
          • PePu  

            Zalezi na tvych pozadavcich, zakladni epic06 ma MOC 70tis.Kc. Leda sehnat nekde vyprodej starsich (tusim, ze v 69 nejake meli).

            0 0
            • MlokCZ  

              Když Epic, tak bych chtěl Comp + XT brzdy, což je základních 90k. Za o 10k levněji může být Merida Mission RACE, ale místo FOXe je tam Recon (to by mě ale nevadilo). A kdybych si náhodou vybral Meridu a chtěl ušetřit, můžu tam hodit necarbon rám a hned to půjde o cca 15k níž.

              Může někdo porovnat Epic a Meridu, systém zadního odpružení. Dělá jiné umístění čepu velký rozdíl?

              0 0
              • MlokCZ  

                Stejně se stále více přikláním ke Canyon Nerve XC7. Sice nemá klasický rámový trojúhelník, ale je to Horstlink (což Merida není, i když pořád nevim jak moc velký je to rozdíl) pod 60k a to s kompletním XT a FOXem a pěknou váhou.

                0 0
                • lubos  

                  Lepsi trajektorie zadniho kola pri narazu.

                  0 0
                  • MlokCZ  

                    A ještě prosím houpání při šlapání, je u Horstlinku skutečně menší nebo není?

                    0 0
                • cabbage  

                  muzes mi vysvetlit, jak je to s tim „klasickym ramovym trojuhelnikem“? nejak sem to na tvym pripadu nepochopil…

                  0 0
                  • MlokCZ  

                    Napsal jsem to nepřesně, klasickým rámovým trojúhelníkem jsem myslel, že bude stejný jako na HT a nebude ho nic narušovat jako třeba tlumič uvnitř trojúhelníku – tzn. co má Merida a Epic. Canyon to tak sice nemá, ale poměr vybavení/cena + slušný systém odpružení má bezkonkurenční.

                    0 0
                • Lister  

                  Mluvíš jako o tomhle kole????? http://www.canyon.com/…s/index.html?b=48

                  By mě fakt zajímalo jak si představuješ klasický rámový trojúhelník :o?

                  0 0
                  • MlokCZ  

                    Viz příspěvek výše, napsal jsem to předtím nepřesně. Canyon má klasický hlavní rámový trojúhelník, ale narušený uvnitř umístěným tlumičem.

                    0 0
                    • fousek  

                      Ten je tak narusenej ze bych se na tom bal jezdit:-)

                      0 0
                      • MlokCZ  

                        O ježdění tady nejde, někumu to nevadí ani trochu, ale někumu třeba taky může vadit cokoliv na zádech a chce mít na kole 2 košíky na láhev na dlouhý vyjížďky.

                        0 0
                        • fousek  

                          Hmm, na to sem nepomyslel, u myho kola se tam nevejde ani jeden kosik

                          0 0
                        • Pá-dlista1  

                          Pro ty taky exisuji drzaky na lahve treba na sedlovku… nebo jine odvetvi cyklistiky ;)

                          0 0
                          • MlokCZ  

                            Pod sedlem vozím brašničku s pár kravinama (duše, lepení, malý multiklíč a většinou jeden kus oblečení), tam už nic nenacpu.

                            0 0
                            • Pá-dlista1  

                              A co na riditka… mel jsem to jako decko na skladacce. S brckem se da pit bez pousteni riditek :)

                              0 0
                              • MlokCZ  

                                Vtip dobrej, ale opravdu nechci mít kolo ověšený jak na pouti, 2 láhve a podsedlová brašna je už až dost.

                                0 0
                                • Pá-dlista1  

                                  Taky si myslim.

                                  0 0
                                • Lister  

                                  jseš nějakej schizofrení, napíšeš, že nechceš mít kolo ověšený jak na pouti a přitom ho máš ověšený jak na pouti. 2 láhve a podsedlová brašna je pro mě o dvě láhve a jednu podsedlovou brašnu víc, něž co na kole snesu :o?

                                  0 0
                    • Pá-dlista1  

                      V tom pripade jsem videl jen nekolik fullu co by se staromilcum mohly libit. Vetsina z nich jen pri pohledu z boku ;) a ten „dokonalej“ s tlumicem integrovanym do horni ramovy trubky bych snad ani nechtel, prave kvuli nestandardnimu tlumici.

                      0 0
                      • MlokCZ  

                        Nejsem staromilec a je mě úplně fuk, jak to vypadá. Jde mi pouze o ty 2 košíky na láhev. Pokud budu mít 2 srovnatelná kola, jak výbavou, tak funkcí zadního odpružení, tak si vyberu to, na který ty 2 košíky půjdou, ale když bych za to musel připlácet třeba 15k nebo kvůli tomu měl mít výrazně horší systém zadního odpružení, tak se bez těch 2 košíků obejdu.

                        0 0
                        • Lister  

                          tak já kdybych měl dvě kola jedno bez možnosti montáže košíku a druhý horší s dvěma košíkama tak bych si nikdy nevybral to druhý. Fakt blbý důvod, většina lidí co napíše, že nesnáší nic na zádech, tak to buď nikdy nezkusili nebo mají narvaný zádní kapsy dresu tak, že jim drncaj o zadní pláš?

                          0 0
                          • MlokCZ  

                            Taky píšu, že když bude s jedním košíkem lepší za stejný prachy, že ten košík oželím. Právě, že jsem to vyzkoušel, jak klasický menší sportovní batůžek, tak camel a opravdu mi to hrozně vadí (potím se na trupu více než ostatní, protože se nepotím nikde jinde, nohy a ruce se mi prostě nepotí a proto mi na zádech vše vadí kvůli extrémnímu pocení – i ten mobil v kapse musím vozit v igeli?áku, jinak bych ho zničil). Vadí mě i ty přecpaný kapsy. V kapse vozim jen mobil a peníze.

                            0 0
                            • Pá-dlista1  

                              Co batoh s lepsim odvetranim zad? Kazdy tady na kole gramari a pak si tam da rohy, kosiky, 2kg piti, presmykac a tri pily, levy razeni… vzdyt i to ovladani kola je pak jiny. Vezt 2kg na zadech a splouchajici na ramu je sakra rozdil.

                              0 0
                              • lubos  

                                „presmykac a tri pily“ … :-))))

                                0 0
                              • MlokCZ  

                                S ovladatelností kola máš pravdu, ale to přežiju. A gramař nejsem, proto mě to pití na rámu nějak nevadí (vozím 1,5l a když se vejdu s kolem do cca 14kg komplet naložený tak jsem spokojený).

                                0 0
                                • Pá-dlista1  

                                  Tak to jses gramar, pac se s timhle kolem do 14kg nevejdes.

                                  0 0
                                  • MlokCZ  

                                    Ale vejdu, pokud je jejich uváděná hmotnost na stránkách pravdivá. Navíc jsem psal cca 14, takže když to bude třeba 12,4, tak se nezbláznim. Nerve XC7 12.05, to je s pedály 12,4. Něco málo může být za větší rám (hmotnost bude určitě pro nejmenší velikost), ale to nebude moc, pravděpodobně bych bral M-ko. A cca 1,5kg na 1 flašku + podsedlovou brašnu s tim co tam vozím stačí.

                                    0 0
                                  • MlokCZ  

                                    A těch 14kg jsem myslel pro moje současný kolo (Author Egoist), který má těsně přes 14kg komplet naložený s 2 flaškama, podsedlovou brašnou a pumpičkou (váženo). Ten Canyon je akorát cca o tu flašku těžší, takže to vyjde zase tak nastejno.

                                    0 0
                            • Lister  

                              už jsem to tady taky psal, potím se taky hodně, neznám nikoho, kdo by na tom byl podobně a batoh bych nidky nevyměnil. Taky kvůli tomu že mám v létě spotřebu až k 1l tekutin na 1 hodinu jízdy, takže bez batohu nebo častého čepování se vlastně nikam nedostanu.

                              0 0
                              • MlokCZ  

                                Spotřebu mám podobnou a právě proto jsem rád za 1,5l co vozím, to mě stačí tak akorát, abych na trase bez zbytečnýho omezování (zkracování úseků mimo civilizaci) vložil zastávky na dočerpání.

                                0 0
                      • cabbage  

                        myslis Focus? ten ma tlumic zcela standardni…

                        0 0
                        • Pá-dlista1  

                          Opet nemyslim… ani na ten Focus. Focus ho ma jen schovanej v rozdvojeny horni ramovy trubce. To je ta varianta ramu pro staromilce… pri pohledu z boku ;)

                          0 0
                    • Lister  

                      jojo, psali jsem ty odpovědi současně. Nevíte někdo kdo je dováží k nám nebo kde jsou v nějakém e-shopu???

                      0 0
      • K2  

        Kup si poslední Velo,tam je test téhle kategorie fullů. Ještě se dá použít rám na kterém staví Ravo/RM

        0 0
    • BUCEW  

      aaale to je náhodička tak ty taky? představ si že já ted řeším přesně to samé.ukulele jde do aukce ajá tady suším prachy na rám na kterej sem si včera půjčil „super výhodnou půjčku“!!

      0 0
      • BUCEW  

        jo a zapoměl sem dopsat že už mám vybráno ted jenom čekám na sobotu až se na to pojedu podívat a poslintat na sport lajf.co děláš v sobotu?

        0 0
      • wroum  

        ty prodavas frantu?

        0 0
        • BUCEW  

          já jedu asi ráno s bekrem ešli chceš asi máme místo.s frantou končím.asi to rozprodám a nechám si hopy a nějaký blbosti.monster en.

          0 0
          • BUCEW  

            jo a vyber si něco jinýho:-))

            0 0
          • wroum  

            takze ses rozhod venovat se rodinnemu zivotu plnemu jistot a s minimem rizik? :-)

            jinak ja jedu v sobotu karou a po vystave pokracuju smer Olomouc (zachlastat s kamosem ze skoly) a v pripade ze kamos nebude mit cas, tak me jozic prosil abych s nim byl na stanku v SO a NE. este uvidim.

            0 0
          • BUCEW  

            já nevím člověče.letos sem chtěl hodně jezdit no a na rehabku chodím ještě ted.sám se s tím sjezdováním peru.srdce by chtělo ale je v tom samo.všechno ostatní je proti.ne tomhle se bude dát taky zablbnout.a taky se vyrojily nějaký zájmy jako cestování a foták.....a tiskárna se mi pokazila…

            0 0
    • Stroy  

      a co stare spesl enduro comp 2004? Dobra cena, dobry komponenty a da se na nem i docela skakat :}

      0 0
    • grafik  

      vyletni bajk se zdvihem 130 nad obema kolama ??? Nedal sis nahodou jointa?

      0 0
      • blue  

        a co se ti na tom nezda?

        0 0
      • wroum  

        dal. ale nevim jak to souvisi.

        0 0
      • grafik  

        nic proti tve vire, ale jestli tadle houpacka bude vyhovovat tak ok a uzij si ji. Ale z meho subj. pohledu jsou zdvihy nad 100 uplne na … ;)

        0 0
        • Pá-dlista1  

          Pod to nejsou zdvihy a nepoznas je od podhusteny duse ;)

          0 0
        • wroum  

          to ti neberu, to je tvuj problem. z meho subjektivniho pohledu sou na hovno skoro vsechny HT a lidi na tom kupodivu taky jezdej…

          0 0
          • grafik  

            tak a mam to

            0 0
          • TinkTink  

            Toz vis co…DH na HT je docela prdel :)))…ale na XC bych HT fakt na vic nez par projizdek – kratkych – za rok nechtel :)))

            0 0
      • lubos  

        no ja nevim, mam 15/15 a je to nejenom vyletni bajk, ale docela fajn i na maratonik.

        0 0
      • Alesh  

        Presne neco takovyho bych si pristi rock rad poridil :-)))

        0 0
    • Pinocio  

      Mě se třeba líbí Santa Cruz Blur LT anebo Nomad.......ale mám pocit, že to stojí špetec víc než těch 60 tis.

      0 0
    • wroum  

      objednano :-)

      ted uz se budu jenom tesit. doufam ze max do unora.

      0 0
      • blue  

        no a co si nakonec teda vybral?

        0 0
      • goofy  

        Tak co pak to nakonec bude? To Norco?

        0 0
        • wroum  

          jj – rozhod sem se padlistovi udelat radost :-) a sobe samozrejme taky :-D

          0 0
          • goofy  

            No ja sem se po ceste z vystavishte taky nahlodal jednou myshlenkou. Misto ubgradovat bika, bych ho radeji strelil a koupil Sasquatche… :o)

            0 0
            • wroum  

              to znam :-P

              0 0
            • Manas  

              Drzis se pri zemi, ja mam chut koupit sjezdaka :-)

              0 0
              • goofy  

                Drzim se v ramci studentskych prijmu… :o)

                0 0
              • wroum  

                ja mam chut koupit novy auto, ale kolo dostalo prednost :-)

                0 0
                • Manas  

                  Napodobne. Ja ani auto nemam :-)

                  0 0
                  • Manas  

                    A kdyz koukam co si chci koupit tak ani mit nebudu :-) Pokud nam teda v praci nepridaj :-))))

                    0 0
                    • wroum  

                      A-line?

                      kdybych auto nemel vubec, tak bych se asi nerozmejslel a koupil bych spis auto nez kolo. ale jelikoz auto mam, tak kolo dostalo prednost (i kdyz kola uz mam doma 2 a silnicku) pred novym povozem. ale mozna zmenim zamestnavatele a pak by se mi mohlo podarit oboje :-) uvidime.

                      kazdopadne zivot bez auta je pro me stejne nemyslitelnej jako nakup bika v tescu :-D

                      0 0
                      • fousek  

                        Kdyz na auto nemas prehnany naroky tak se da poridit i zadarmo

                        0 0
                        • wroum  

                          prehnany naroky nemam, ale kradeny nechci:-)

                          neco rekneme max do 150K

                          0 0
                      • Manas  

                        No ja mam kola 4 (silnice, black horse, sasquatch, dakar)a stale mi to je malo. nastesti se na vetsinou srandovnich lokalit dostanu vlastni osou a kdyz to jinak nejde tak si auto pujcim od rodicu. Ale pak se sjezdakem uz to asi bude horsi. Preci jen cpat kolo s dvoukorunou do Citroena Saxo zavani kompresi :-)

                        0 0
                        • wroum  

                          ja pouzivam auto primarne k preprave sebe sameho.

                          mels videt tu kompresi kdyz sme jeli na shibak. felicie kombi a vevnitr (vse vevnitr) 4 kola (nicolai lambda + monster, muj chaparral, ruckus a a-gang) a 4 lidi. malem sem mel celou cestu integralu na kline, coz neni pri rizeni idealni :-) A na cestu z5 sem musel dokonce vypustit 2 kola, jinak byh ten kufr nezavrel :-)

                          vse je na kamere – zkusim udelat foto a dat sem :-)

                          0 0
                          • fousek  

                            :-), to mohlo bejt slusny, bych si dal tu integralku na hlavu, by ostatni ridici docela koukali.

                            No kradeny auto sem nemel vubec na mysli, mel sem na mysli treba Skodu 1000, Trabanta atd… akorat tyhle auta vic zerou, neni v nich takovy pohodli a jedou pomalejs, ale svuj ucel splnej, navic ja trabanta ani nezamykam

                            0 0
                            • wroum  

                              Vzhledem k tomu ze v aute travim dost casu a najedu za rok cca 30 000 km, tak bych spis neco, s cim se nemusim bat na dalnici a s cim se bude dat bezpecne predjizdet. stari tak max 6 let. zatim mam v marku mondeo combi z roku cca 2000 1,8 benzin. ABS airbagy a klimu beru jako standard.

                              ale je fakt, ze kdybych auto nemel, tak bych si klidne 1000 MB poridil. docasne samozrejme.

                              0 0
                              • Pá-dlista1  

                                Musis mit bud dost pomale auto nebo karavan, ze najedes 30000 rocne a pritom v nem travis dost casu :)

                                0 0
                            • Pá-dlista1  

                              Nerekl bych, ze vic zerou.

                              0 0
                          • cabbage  

                            už si to zkusil? jinak to vyznělo jako předvolební slib…:)

                            0 0
                • Pá-dlista1  

                  Auto uz neni takovej problem. To neni takova investice a uz vubec to neni takovy zavazny rozhodovnani, ze jo? :)

                  0 0
                  • wroum  

                    auto je vetsi investice nez kolo, ale je fakt ze ustupku u auta sem ochoten udelat vyrazne vic nez u kola :-)

                    0 0
                    • Pá-dlista1  

                      Zalezi co vybiras, ale moje kola vzdycky prevysovali hodnotu meho auta a to i v dobe kdy jsem jezdil na hroznejch pleckach :)

                      0 0
                      • wroum  

                        chaparral me taky vysel vic nez auto. ale u auta koukam hlavne na bezpecnost – nehodlam se nechat zabit. takze chci vuz stredni tridy a novejsiho data vyroby. skousnu i drazsi provoz s vidinou vyssi bezpecnosti. jak uz sem psal vys, 150K bude tak akorat a kdyz pak sectu cenu mych bajku (silnici nezapocitavam), tak budu moct dat mezi to =

                        0 0
                  • -b-n-x-  

                    rozhodovani? treba jako jestli trabant limousine, nebo trabant combi?

                    0 0
                    • goofy  

                      Tady je rozhodovani snadne… Jedine Ttrabant Combi…

                      0 0
                    • blue  

                      dnesni mladez hlavne uz skoro nemuze ocenit, jaky to bylo bajecny auto :-) na kombika vzpominam rad :-)

                      0 0
                      • goofy  

                        Mohu velmi dobre ocenit. Deda vlastnil legandarniho Trabanta kombi a soused jeshte jezdi v sedanu. Kombika sem vlastnorucne rozbiral a bylo to prvni auto kere sem rozebral… ;o)

                        0 0
                        • lubos  

                          a to posledni ?

                          0 0
                          • goofy  

                            Clio od kamoshe… Mam ale jednu chybu. ja auta jen rozebiram, ale uz neskladam… :o)

                            0 0
                            • wroum  

                              a rozebiras to postupne nebo systemem velkeho tresku?

                              0 0
                              • goofy  

                                No to Clio nejdriv kamosh castecne rozebral Velkym treskem, a pak sme se na to vrhli malou rozbrushkou… ;o)

                                0 0
                      • wroum  

                        svyho prvniho (a jedinyho) trabose sem mel kdyz mi bylo 14. natrel sem ho na cerno, stribrna strecha a nejvetsi vychytavka ktera po pravu budila pozornost bylo vicko od nadrze (z opla) prilepeny oboustrankou v mistech kde maj normalni auta nadrz. pneu z favorita. volant MOMO. skoncil na strese. krasny vzpominky… :-)

                        a auto to bylo bajecny: sezralo cokoliv horlavyho, nikdy mu nezamrzla (ani nemohla) chladici kapalina, nemusel se menit olej, nizka vaha, minimalni cena (ten muj byl za 200 bez TP), nahradni dily staly vsude mozne na ulici… :-)

                        0 0
                        • blue  

                          hlavne ta uzasna akcelerace na semaforech :-)

                          0 0
                          • wroum  

                            …a nezamenitelna vune :-)

                            jako uzil sem si s tim srandy kopec

                            0 0
                • goofy  

                  No ja i kdybych na to auto nejakym zazrakem nashetril, tak bych stejne nemel na provoz, takze o tom ani neuvazuju… :o)

                  0 0
          • Alesh  

            Grtauluju, ten model 2006 vypada moooooc pekne. Doufam, ze mi ho pujcis :-)))

            0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.