• Corbett

    Co říkáte na počasíčko? Fantazie, ne? Za necelý měsíc by teoreticky měl napadnout sníh a dnes jsem byl na švihu v krátkých kalhotech. Nádherné poježděníčko po suchém povrchu pokryté listím. Nekonečně pěkné výhledy na podzimní přírodu, úplně jsem se rozplýval. Z jedné strany Hostýnské vrchy, z druhé Vizovické vrchy a protože byla dobrá vyditelnost, tak v dáli Beskydy, prostě paráda. Mám takový pocit, že letošní podzim strčilo do kapsy celé léto, co vy na to?

    0 0
    • Daf  

      Uplne souhlasim. Jen skoda ze uz se brzo stmiva :(

      0 0
    • Meesha  

      Dneska fakt nejluxusnejsi! Krasne to prasilo, slunicko prosvitalo skrz stromy a porad ze zluty do cerveny, do zeleny a zase do zluty… parada! vyjel sem v dlouhym a pekne sem se varil :-/ Kez by to jeste vydrzelo pristi tejden!

      0 0
    • Paja  

      V Brne byla dneska mlha a parak taky zadnej, skoda:-(

      0 0
      • motylek  

        Mlha je a bude,na kolo viditelnost dobrá.Ta mlha odradí všechny ostatní,co by maximalně překážely na cestě.

        0 0
    • SNAIL  

      Počasí super, dneska v Srbsku na obídku to ukázalo na sluníčku 46 stupňů

      0 0
    • gobike  

      Dneska to bylo LUXUSNÍ!! Nikde nikdo, sem vyyrazil na zdejší „velehoru“ a byl to jeden z nejhezčích švihů za tento rok (nepočítám to, že Jsem si trochu přismahnul ruku o kotouč a málem mě sežral pes) Nádherná příroda a teploučko, prostě super, nemělo to chybu… Ještě teď jsem z toho lehce vzrušen :-)

      0 0
    • Mustafa  

      Veru,vcera bylo opravdu krasne.Dokonce ani po setmeni nebyla takova kosa.Behem dne bylo ale tak krasne a tak dobra zminovana viditelnost ze jsem se o5 kochal a po dlouhe dobe o5 vyvalel.Nic vazneho ale trosku mi to zkalilo jinak poeticke odpoledne.

      0 0
    • zac  

      Pocasicko je nadherny, dneska jsem se byl projet na chvilku na Tocny a vsude barevny listi a slunicko prosvitajici mezi stromy, fakt nadhera!

      0 0
    • goofy  

      Patek: skvele pocasi a ja na kole, sobota: skvele pocasi a ja na kole, nedele: skvele pocasi a ja trcim doma a delam veci do shkoly… :o( Az na tu nedeli skvely weekend a doufam, ze aspon eshte prishti taky vyjde…

      0 0
    • pos3k  

      himbajs himbajs zavidim nekdy koleno zaboli to jo, ale nijak drasticky, minuly patek jsem byl naposledy na bike, vikend doma v klidu, celou dobu kolena nebolela, chodil jsem normalne,v pondeli prijezd, pravidelne ockovani proti gripce kolem treti hodiny odpoledne, vecer kolem pulnoci tlak v koleni, pichani pri kazdem pohybu, namazal jsem masti a dal puncochu n akoleno, rano jsem ani vstat z postele nemohl, napsal jsem par sms a po pul hodine jsem sedel u pc, v utery byla moje kolejni MUDr od 13:00, volam tam, kolem druhe me navstivili na pokoji osobne, pichli epiduralku a koleno namazali sajrajtem a stahli (s doporucenim n aklid, nohu nahore a navstevu u meho ortopeda), na pokoji ani vedle zatim nikdo, takze muj pohyb byl omezen na bolestne vstavani, hopsanii (zachod, doplneni sklenice s pitim, lednice) a zpetne usazeni do bolestive pozice. Koleno musi byt natazene, pokrcit nende (obvaz, voda v koleni..). Muze se jednat 1. koleno jsem si nejak pokurvil a „inkubacni doba " byla 3 dny 2. koleno je zdanlive dobre a vakcina mohla vyvolat prudkou zanetlivou reakci 3. koleno je v poradku a vakcina si vybrala moje silnejsi koleno 4. byl jsem unesen UFO a delali na me pokusy…(priznejte se potvory!) pokracovani: ve stredu jsem byl v horeckach jen v posteli, ve ctvrtek "sasakrna“ volal jsem dolu MUDr. at mi zavolaj sanitu, sanita prijela do hodiny, pak nevedeli na kerou internu me soupnout, z prvni nas vyhodily , tak do druhy, tam si me prozkoumali, a poslali na chirurgii, tak jsem tam pul hodiny skucel v kresle jezdicim, v pruvanu, pak do ordinace se svalovyn tresem a zimnici, no vzali si ze me 80 ml sajrajtu, ja tam kricel jak pri porodu, sestry tam delali hovno a furt jen kybicovali ze jsem nejvetsi rvoun, ze to pan doktor umi…(doktor ani nerekl co bude delat, jak atd. sestry jen komandovali natahnout povolit, nekousat se do ruky…, pak jsem nafasoval listky na leky, transportku na patek do spitalu, ortezu a berle…no pak lezel pulhodiny na chodbe na prijmu, v pruvanu a bez prikryti (kratasy dole, obycejny ponozky, nahore teplo z moiry duo a ultralight), pak to zacalo zase brat a prijela sanita, tam uz 2 pacienti, ukecani at mi vyzvednout veci v lekarne (maji to zakazane) nehlede ze ani doktor nerekl ze budu doplacet (mel jsem u sebe poslednich 50 kc, zdrzeni cca 15 minut, pak transport na kolej s 3 korunama v kapse, v patek kontrola,milion lidi v cekarne, po hodine aspon sezeni na radu, koleno zase natekly, al enejak nechteli znova drazdit koleno, tak namatlali nejakou octovou mast a vyhodili me, objednal jsem si odvoz a cekal pres dve hodiny na odvoz (tentokrat s 2 trekovejma ponozkama na nohou, teplakach), po hodine na tech pricnach jsem se vysoukal na lezak a lezel nez prijela sanita… zitra zase do spitalu, voda bude asi pryc, prozatim me zacina zlobit i druhe koleno (s nim jsem mel par vetsich bezskodnych restu v minulosti, ale nesnasi soucasnou zatez), teplota se mnou hraje divnou hru (37–39) cely tyden, kdyz vidim to pocasicko :-( aspon ze mam bajka prykryteho prehozem (smutne na nej koukam) jsem zvedav jestli jeste letos vyjedu

      0 0
      • Manas  

        Cece, jsem si chtel dneska postezovat ze mi zaclo chcat, ale ja tak ctu tak si rikam ze ti radsi popreju brzke uzdraveni a at se ti zraneni uz nevrati …

        0 0
        • pos3k  

          diky moc :-)

          0 0
          • gobike  

            Taky přeju brzké uzdravení, dobře vím jak to je…

            0 0
            • golem  

              preji at to mas brzo v pohode, toto jsem s kolenama a s nasim skvelim zdravotnictvim uz nekolikrat zazil (leve koleno 2× v pravem 3× vodu) hlavu vzhuru radeji poradne vylecit a zacit fit v nove sezone nez to uspechat ..... zdravi zdar :)

              0 0
      • motylek  

        Jak se ti to stalo?Rad bych se tomu vyvaroval.

        0 0
        • pos3k  

          jak pisu nahore, v patek jsem byl naposled na kole (40 km) pak vikend bez bike, v pondeli na pravidelne ockovani proti chripce (jiz po nekolikate, vzdy u me s uspechem chripka neprobehla, pred tim v zime furt chciplej), bohuzel jina firma s vakcinou nez minule roky (mozna souvislost?? spise ne). odpolede pichnuto, vecer koleno zacalo natekat a tuhnout, rano uz ani tuk (teda bolest jako prase, halvne kdyz prestala ucinkovat injekce (i tak jsem brecel bolesti), pak jsem po netu a dc po koleji sehnal alespon nejake drogy (ibuprofen APO a algifen neo), 3 dny jsem se stejne nevyspal, prvni noc kdy jsem zabral byl po navsteve spitalu a nasazeni antibiotik a oblbovaku)

          koleno: leve, mel jsems nim problemy pri zatezi (hluboke drepy bez fixace, stehovaci brigady..) u doktoru a vsech vysetrenich koleno uplne v poradku

          prave: pred mesicem zmena sedla, tyden stelovani posedu, s mirnou bolesti kolen, pote 14 dni jezdeno, bez bolesti po jizde

          osobne mzm favoritem je moznost c.4 viz vyse

          0 0
          • lidumil  

            si myslím, že ta souvislost s očkováním je nabíledni. To prostě vakcína proti chřipce dělá :-(

            0 0
            • kolombo  

              Řekl bych, že kolena to chce mít v teple a s tou chřipkou to asi nesouvisí. Jestli Tě to uklidní, tak já mám zase oteklý loket.

              0 0
      • Lister  

        sice netrpím jak ty, ale celkem s tebou soucítím. Před 14 dny jsem byl nemocný a od té doby mě začala pobolívat záda. V pátek jsem byl na švihu a celkme jsem vymrzl a od té doby mě při pohybu ty záda hodně bolí. Hodně mě kolo lákalo, asi by to i šlo, ale nechci to riskovat, radši týden pokoj než pak celou zimu skučet bolestí a nemoct se hýbat.

        0 0
    • motylek  

      jo tady v Brně je super,tak akorát na kolo.Ted už v lese moc lidí nepotkavám a o to je to krasnější.

      0 0
      • rock  

        Proboha, kdes jezdil ?? Zima mi sice nebyla, ale na každým kopci seděla mlha, nehorázná vlhkost -projet trávou přes louku bylo úplně nastejno jako projet brodem- , v lese na mě furt kapala voda ze stromů a navíc jsem sebou flákl, když jsem podvečer přehlídl šikmý mokrý kořen …

        0 0
        • mastihuba  

          jj pátek to byl hnus byl jsem na cestě od 16:00 do 19:30 a dom jsem přijel durch. V neděli už to bylo lepší.
          P.S. Po cestě domů jsem přejel jezevce :))

          0 0
          • Bobo  

            Určitě to byl jezevec? Nemoh to bejt jezevčík?

            0 0
            • mastihuba  

              jo jo :) ležel tam už za světla. Když jsem jel domů potmě, tak už jsem ho nestačil přeskočit.

              0 0
    • golem  

      jo jo vcera uuplne luxusne maximalni svezeni, poco krajinka no … akorat to nadherne barevne listicko ktere padne na zem a prikryje kus skaly zruvna ve sjezdu a v zatacce ..... kua to boly to zedrene :)))

      0 0
      • marapara  

        Měl jsem podobnou příhodu. Asi ve čtyřicítce jsem trefil díru – kaluž. Sice nebyla přikrytá listím, ale dobře zamaskovaná v trávě. Fičím z kopce a asi pět metrů před sebou jsem ji uviděl. Bohužel bylo už pozdě. Tak jsem tam zajel do vody s blatem, hloubka asi 30–40 cm. A ještě jsem tam trefil nějaký kámen nebo klacek či co, tak jsem zamotal kolo a měl letecký den. Docela jsem tomu zasmál, měl jsem ještě přihlížející, ale smích mě přešel jakmile jsem zjistil, že mám pěknou osmicu na předním kole. Byl jsem rád, že kolo vůbec prolezlo vidlí, tak jsem jel opatrně ještě asi 15 km domů. A poučení? Všechno špatné je pro něco dobré. Přední kolo už stejně dosluhovalo, vozil jsem jej čtvrtou sezonu, najeto na kotouči asi 34–35 tisíc km, tak jsem chtěl na další sezonu nové přední kolo. Takhle jsem výměnu aspíšil :)

        0 0
    • Lister  

      Obnova threadu :o)

      Tak a je to tady zase…podzim…hurá :)

      Listi začínají zlátnout a barevnět, ale ještě se potvory drží na stromech. Venku je přijemně, turisti už zalezlý ve svých velkoměstech, v přírodě klid a minimum populace. Slunko ještě i zahřeje, ale zase není takové vedro, aby se člověk nějak moc zapotil, ze skříně vytáhnu veškeré návleky a ochranáře před chladným větrem.

      Už se těším, až to listí popadá a užiju si svoje milované bajování v záplavách červeného listí. Mám pár oblíbených treilíků, které se touto dobou mění až v nechutně kýčovité scenérie.

      Na podzim najezdím většinu svojich km, třeba přes celou sezonu dám s bídou 1–2 tis, ale během září a října pravidelně hodně přes tisícovku......ale hlavně všechno v pohodě, pěkne pomalu, s hlavou nahoře a ne s očima na předním plášti..........

      Tak co taky máte radost???

      Dneska sice tvrdnu v práci, ale zítra má být stejně jako dneska, takže vyrazím na celodenní švih.

      0 0
      • Lenka.05  

        Hornopožárské lesy dneska taky hlásí krásný počasí, jen teda v lese desítky houbařů. Doufám, že to počasí vydrží i pár dní v pracovním týdnu a plánuju dřív končit v práci…a šup do lesa bez pražáků:))

        0 0
      • kámen úrazu1  

        Víkend byl nádherný. Povedený babí léto mám ze všech období nejradši. Přesně jak to píšeš, teplo, ale ne vedro, krásný výhledy. Listí na zemi místy už pokrývá celý povrch cest, hlavně těch mně neznámých. :-) V sobotu jsem vyjela na celý den, z CR přes Ústeckoorlicko na sever Žďárských, vytvořila jsem si svůj bikový kilometrážní rekord a až do setmění jsem si to užívala. V neděli jsem celý dopoledne regenerovala při hrabání trávy, trávy, trávy, až mně z toho hrabalo a odpoledne jsme to s Kankrlíčkem vzali ze severu Žďárských do CR a Pce po kořenitých cestičkách. Prostě nádherný podzimní víkend, ještě teď jsem nadšená. A bolavá.

        0 0
        • Lister  

          tak já po pravocní sobotě jsem na to taky v neděli a pak v pondělí skočil a paráda.....prostě bobmba.....staré známé traily v mojem oblíbeném čase poprvé na novém kole.........nemůžu si to vynachválit, škoda že babí léto nemůže trvat třeba měsíc :o)

          0 0
      • hribik A1  

        tento piatok-nedela: 407 km za 3 dni…

        najviac najazdim v lete ale…este zopar takych vikendov!

        0 0
    • Jaroslávek  

      Tak, tak, weekend k nezaplacení !

      0 0
    • jadamek  

      Tak včera: Beskydy, start Vratimov->F-M->Morávka->Slavíč->Ropička->Prašivá->a domů cca 90km, výhledy krásné místama víc lidí, ale dalo se to zvládnot(vyhnout). O to horší je dneska sedět v práci, když je taky tak hezky.

      0 0
    • Krutor  

      JJ, babí léto na kole miluju. Když je sluníčko, příroda barevná. To je na bajku krásně !

      0 0
    • vlkouš  

      Jo babí léto, to je paráda. Nejkrásnější část roku, když se vydaří. V minulým týdnu jsem dal Kokořínsko na silničce, v sobotu okruh kolem Sázavy (město), Jevan a Kostelce, v neděli trošku skálolezení v Sedmihorkách a dneska dám ještě Český Ráj na silničce. V.

      0 0
    • prvniodkonce  

      Dneska nádhera – promrzlé ruce a prsty u nohou, bláto až za ušima… ale aspoň už nikde nikdo a klid…

      0 0
      • Lister  

        ať žije Morava – sluníčko, teploučko, déšť kolem 18:30..... :oP

        0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.