vymena Shimana za SRAM,co vymenit?

73 nepřečtených
  • crom

    Zdar_bike:-))prosim o radu chci prejit od shimana na sram.asi na sadu X.7,jen menic bych mozna chtel X.9,tedy pokud neni rozdil jen ve vaze a vzhledu a cene?co vsechno musim vymenit?jsem tak pochopil tak jsou to páčky a přehazka,musim menit i kazetu?na retezu zalezi?(HG-73).presmyk chci nechat XT-to by melo fachat?alespon doufam.Dikes

    :o) Jooo a kdyz uz jsme u toho nechce nekdo radici packy Deore,mam jak ty s brzdama tak ty samostatne,tak kdyby je nahodou nekdo chtel:-))

    0 0
    • Lister  

      stačí vyměnit řazení a přehazku. Zbytek je v pohodě.

      0 0
    • bajaja  

      A NUZU SE ZEPTAT PROC VLASTNE TO SHIMANO MENITE ? ZATIM SEM NESLYSEL NEJAKEJ PRIJATELNEJ (PRO ME ) DUVOD DIK :-))

      0 0
      • black.horse  

        tak první důvod sou dualy, maximální **********, ale díky bohu furt se dá sehnat alternativa páček… a druhej důvod je mnohem příjemnější ovládání díky páčkam jen na palec… no a ještě třetí důvod, takovej všelijakej, ale Shimano je designová sračka proti Sramu…:-D

        0 0
        • black.horse  

          jo a ještě něco, ten ukazazel převodu v objímce u Sramu je taky lepší, nejde tak snadno „zneškodnit“ jako Shitmano:-)

          0 0
        • Meesha  

          a nejakej normalni a padnej duvod?

          0 0
          • Lister  

            Bezpečné jednoduché ovládání palcem a současná monžnost v pohodě brzdit je podle mě pádný důvod, navíc tužší konstrukce, díky poměru 1:1 menší náchylnost na rozštělování, v případě otočné rukojeti proti páčkám váhová úspora a neporuchovost, přehazka nemlátí do vidlice, větší životnost (vlastní domácí zkušenost).

            0 0
            • visby  

              vyssia zivotnost? ako vtip dobre…

              0 0
              • fousac  

                jsem tehoz nazoru.. sram vykazuje oproti shimanu vyssi zivotnost a lepsi funkci…

                0 0
                • visby  

                  ja mam inu skusenost…

                  0 0
                  • JMT  

                    ale na tu se te nikdo neptal ! :-D

                    0 0
                    • visby  

                      aha, toto je anti shimano thread, sorac… mam problem trafit aj spravne dvere v poslednej dobe:-)

                      0 0
              • pened  

                no nevim jak shimano (nic proti nemu, 5 let jsem byl spokojeny uzivatel stareho Alivka …) mam 9.0 od r. 2001, zatim jsem krome lanek a bovdenu nic nemenil a zatim ani nemusim. Razeni funguje porad stejne spolehlive. Ac uz prehazka chytla par padu vcetne klacku, jede porad stejne rychle, presne (a to i v bahne). Ze mi nemlati do ramu jsem bral jako samozrejmost. A vakl zatim nemam.

                0 0
                • Lister  

                  Mi máme doma 7,0 z roku 2000 a taky jak nová. Ale poslední dobou se začínají množit zkušenosti, že řady, které začínají na X, nejsou až tak kvalitní jako tyhle starší. Pravdou je, že s těma novýma zkušenost nemám, ale ta 7 je prostě držák a v kombinaci s otočnou rukojetí 7,0 z téhož roku naprosto bezúdržbová záležitost.

                  0 0
                  • Thorn  

                    dtto. 7.0 z 2000, ani raz nestelovana, nemenil som ani lanka, ide ako hodinky.

                    0 0
            • Smazaný účet  

              Mam problem s tim, ze prehazka mlati do vidlice, da se to odstranit a je to jen tim ze vubec nerozumim udrzbe? :) Nebo s SRAM se zbavim problemu? To je ta konstrukce jina? Diky za radu jsem totalni cosmopako :) P.S. mam XT 2004

              0 0
            • Marry  

              Vetsi zivotnost ????…tak to ani nahodou…ja mam prehezku XT uz asi 3 roky…coz je cca 30000km a porad je v pohode akorad kolecka se obcas musi vymenit. Vuli sice uz taky malou ma, ale co jsem videl jak vypadal SRAM po dvou zavodech…

              0 0
              • Toams  

                Hmmm, ja mam na starom Giante Sram 5.0, ma cca 4 roky, fachci bez problemov a vakel nema ani nahodou … a to udrzbu zanedbavam uplne maximalne:-)

                0 0
              • Pekáček  

                Já jezdím pořád (teď už na zimáku) šaltr Sram 5.0 z roku 2003 a pohoda, vydržel fakt všecko. Ten s hliníkovým zadním dílem, stříbrný. Deore mi tlouklo na Durateku do zadní stavby a nepřehazovalo na sněhu. Sram v pohodě.

                0 0
              • lubos  

                No jestli jsi videl rozsypanej SRAM po dvou zavodech, mam obavu, ze ta XT by nevydrzela mozna ani ty dva :) Srovnavej co jezdis, ne to co jezdis ty a nekdo jinej.

                0 0
            • MaPa  
              • lepší vedení zadního bowdenu.
              0 0
            • enjoy  

              soucasne brzdeni a razeni… ja na RF radim jen palcem,cili neni zadny problem.nevim jestli te napadne jak to delam..:-) sram.v pripade otocne rukojeti nemoznost radit atd…:-)) ps:ty si nekdy videl prehazku mlatici do vidlice?jako to video XTR/X.0 jsem videl taky,ale to je snad az trosku moc ne?:-)

              0 0
              • wroum  

                spis sem este nevidel shitmano co by nemlatilo do zadni stavby, ale to je fuk, ja to nevnimam pokud nechci.

                a sem strasne rad ze se nasel nekdo, kdo na RF radi taky jenom palcem. uz sem si myslel ze sem nejakej exot :-)

                0 0
                • enjoy  

                  kdyz jedu nejaky schody nebo hodne clenitej teren,tak se bud smirim s kravalem anebo proste zaradim takovej prevod aby nic nemlatilo,zase bych v tom nevidel takovou potiz.. ale kdyz si budu moct nekde vyzkuset alespon X.9 s packama,tak mozna taky o nich budu uvazovat.

                  0 0
                • zirecek  

                  Taky řadím jen palcem, už jsme tři kucíí… .

                  0 0
                • fousac  

                  tak to vam doporucim jednu vec kluci. prestante si ty palce po nocich cucat.. k tomu sou dudliky.. btw: sem slysel, ze se to da lecit… ;o)

                  0 0
              • Lister  

                napadne, protože já na RF řadím taky jenom palcem – proto chci příště páčky od Sramu, kde by to mělo jít ještě snadněji. Přehazku mlátíci do vidlice vídím při každé vyjíždcě na svojem kole o videu XTR/X.0 jsem nemluvil.

                0 0
          • BorisFR  

            No, nevím, jestli tě to přesvědčí, ale minimálně by ti to mohlo ukázat rozdíl… http://www.whatthefcuk.info/…ride_sm1.mov Ale pozor, má to 30MB, tak doporučuju pouze pro soudruhy s lepším připojením k netu ;-)

            0 0
            • crom  

              video pekne,ale to vypada na Sram X.0,nemam 5000,–na prehazku.doufam ze stejnej rozdil bude i mezi nizsi tridou:-))

              0 0
              • BorisFR  

                No, je to X.0 vs. XTR, ale jde hlavně o demonstrování systému, kdy Sram tam má jakousi zarážku, a Shimano ne. Sám vidíš jak sebou to Shimano mlátí ;-)

                0 0
              • JSt  

                tady nejde jen o x0 vs. xtr. tady jde o princip „fungovani“ sramu a shimana. stejne se chovaji i nizsi sady (aspon myslim, urcite x9 a x7)

                0 0
      • crom  

        Zkusit se ma vsechno.az SRAM budu mit a pojezdim tak posoudim a odpovim.zatim bych jen spekuloval.doufam ze lepsi chod nez stavajici packy deore a menic LX:-)

        0 0
        • vipermann  

          No treba ja mam na kole sram X.9 a manzelka XT dual a zozdil moc velky neni.Jen treba v tom jak,ale funkce je u obou na 100 procentech.Ja shimano mel do ted a maximalni spokojenost,ale je treba jit dal. :-)

          0 0
      • peky  

        Asi je nad tím lepší nepřemýšlet. Tyhle debaty mě připomínají silně hádku která barva je hezčí ČERNÁ NEBO ŽLUTÁ?

        0 0
        • cabbage  

          no ČERNÁ ty voe, co sem kanarek abych vozil žlutou??:o)

          0 0
          • peky  

            Neeee přece žlutá je hezčí. Jedu snad z pohřbu?

            0 0
            • Schumi  

              Nejhezčí je žlutočerná, tj. jako vepředu Shimano a vzadu Sram

              0 0
              • peky  

                Jo to je vono. Stejně jako žlutá a černá nejdou k sobě a vypadaj šíleně. Tak shimano ve předu na řazení a sram v zadu nejdou dohromady. Až na některé výjimky. Stejně jako u černo žlutý na jamajský vlajce. :)

                0 0
    • vlk  

      no nevím, když vidím to dnešní zpracování x.7, tak bych od XT nepřešel ani zanic.A to mlácení do stavby, na funkčnost přehazování to nemá smysl.Máčky sram mi taky nějak nepasujou.Ale smyk doporučuji sram.

      0 0
    • lubos  

      K tomu SRAM-u. Nema podle mne valnej smysl kupovat treba X-9, nebo X-7 prehazku, protoze na rozdil od X-5 (X-5 2006 se uz dela i ze strednim voditkem a v cernej barve) je jenom zanedbatelne lehci, funkcne to bude stejny za to ale o moc drazsi. Zatim preferuju kombo X5 prehazka, X7 packy. Pokud ma nekdo zkusenosti s odlisnosti ve funkci X5 a X7,9 tak sem s tim.

      0 0
      • hrušák  

        Taky mi X7 a X9 připadá úplně stejná – jediný rozdíl jem objevil jiné uložení kladek přehazky a to se za ten litr fakt vyplatí :))))

        0 0
        • Pekáček  

          Viděl jsem X9 se spodním dílem pantografu z hliníku (jako XT). Ty starší byly z ocelového plechu.

          0 0
      • Pekáček  

        Nevím tedy jaká je X-5 2006, ale od modelu 2004 dál mě nepřesvědčila. Nejlepší byla 2OO3, ještě v klasickém designu 7.0 a 9.0 (9.OSL).

        0 0
        • vlk  

          otec měl 5 2002 stála za houby -odrovnal ji bezproblému do 2 let a to jezdí jen občas výletním tempem.Takovej vakl jsem ještě neviděl.To neměla ani moje stx po 8 letech provozu-a to i závodního.

          0 0
        • lubos  

          Ja mam tusim X5 2003 nebo 2004. Ale ted jsem kupoval znamymu X5 model 2006 , tak se uvidi. Zatim je super.

          0 0
    • kovar  

      dotaz neznalce: a nevadí u Sram přehazovaček ona hrozivá vůle, která se udělá po pár hodinách užívání? (Vodítko díky zvětšování vůlí se čím dál tím více naklání ke špicím a není svisle)

      0 0
      • lubos  

        No ta vule tam byla velka od zacatku, ale nicemu mne to zatim nevadi. Najel jsem s ni uz pres 1000km urcite. Mozna ze i vic .. snad 2000km

        0 0
      • Pekáček  

        Myslíš novou X-7 co měl TT? Moje rok stará je v pohodě, tak nevím. Prej šli s kvalitou dolů, to abych sháněl starší modely do zásoby. Hm?

        0 0
        • kovar  

          nejen Tinkovy Sramy ale i další. Prostě u Sram přehazovaček náhodných okolojedoucích jezdců mě vždy na první pohled zaujme ona nakloněnost vodítka (ze zadního pohledu), jako by byla ohnutá patka (ale není).

          0 0
          • Pekáček  

            To je divný, já to nemám. Ale ta 5.0 má po těch letech trošku mezírku mezi tělem a vodítkem, byl to problém šaltrů 9.0SL, hliníkový čep se opotřeboval a vodítko vyjíždělo až vyskočila napínací pružina. Pokud to má X9 taky alu, nebral bych jí.

            0 0
    • gobike  

      Ja bych taky aji chtel presedlat na Sram, mate nekdo zkusenosti s gripshiftama X.0 shorty? sou OK?

      0 0
    • náčelník  

      Když jsme u toho SRAMu, na nejmenovaném shopu mají přehazku + otočné řazení X0 za 7 tisíc. Je ta cena zajímavá?

      0 0
      • lubos  

        takova normalni maloobchodni cena. Ale kdybys za tuhle cenu videl SRAM X.0 2006 (sram trigger, packy karbon, taky zcasti prehazka), tak to ber hned :)

        0 0
        • náčelník  

          Normální maloobchodní ??? V ostatních maloobchodech se cena pohybuje asi o 2 tisíce výše. Tedy v ČR.

          0 0
          • lubos  

            No tady u nas je bezna cena neco nad 9000,– sk. Max. puvodni MOC byla tusim 10k.

            0 0
    • Toams  

      Este taka jedna zaujimavost, dnes rano som rozobral radenie Deore na presmyk, lebo mal nejaky vakel a bol nakrivo (mala nehoda), no peklo najvacsie, kym som ho dal dokopy, pred dvomi rokmi som rozobral Sram 5.0 GS, len tak zo zvedavosti a boli tam cca 2–3 suciastky, zalezitost 5 min. … a ten Sram fici dodnes a to Deorko pojde cochvila do"niekam" …

      0 0
      • visby  

        to je tym ze to rozoberas…

        0 0
        • Toams  

          nebolo inej volby:-) medzerou medzi krytkou a telom bolo vidno az do Japonska … ale rozmyslam, ze brachovi zoberiem svoj stary drzak Sram 5.0 2000/2001:-)

          0 0
    • Pekáček  

      Dokáže Shimano sloužit i po namotání do drátů? Bráchovo 7.0 jo :oD http://www.bike-forum.cz/…06160002.jpg Pak vozil 9.0SL kříženou s 5.O, při zasukování řetězu a jeho namotání na trojtác se stalo toto: http://www.bike-forum.cz/…23201532.jpg No a když se to dalo dohromady, bylo z toho stoprocentně funkční toto: http://www.bike-forum.cz/…24205331.jpg Dokáže toto vaše Shimano? :o)

      0 0
      • vlk  

        no moje stx to taky dokázalo a nic jsem na něm nemusel měnit.XT se ještě přímo do drátů nedostalo, ale taky bylo vypáčeno dozadu.Si myslím, že co se týká výdrže při namotání do drátů, tak je to individuální záležitost.Záleželo na rychloosti apod.Bych spíše porovnával přesnost řazení a životnost, což jsou při normálním ježdění těžko měřitelné veličiny.-je to dost subjektivní

        0 0
      • pened  

        ano, ale jenom pokud bylo „SDELANO V CCCP“ :-)))

        0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.