• TinkTink

    Tak historii jsem prohledal, ale o tlumici Manitou Metel RP jsem nenasel prakticky nic. :)

    Zajimaj me: zkusenosti, postrehy, servis, vydrz – porovnani s klasickym pruzinovym tlumicem a s pruzinovym SPV tlumicem :)

    To by mi stacilo…jsem skromny user. Diky :)

    0 0
    • TinkTink  

      Nikdo? Ani jeden jedinej zivacek?

      0 0
    • fousac  

      nenapadne zneuziju tinkovu otazku, ponevadz mam uplne tu samou..

      0 0
      • TinkTink  

        Neboj…to ti nikdo nerekne :)

        0 0
      • Kol.ista  

        Nemam ho, takze asi rada k hovnu, ale kdyz sem se na nej ptal v jednom obchodu (samozrejme s bajkama), tak mi bylo receno, ze ten tlumic je spis pro toho, kdo nehleda moc funkce jako spis zivotnost. Je prej vydrznej, skoro zadnej servis nepotrebuje ale je to na ukor funkci jako treba SPV atd. JA sem o nem uvazoval, ale nakonec si radsi koupim Radium RL

        0 0
        • cabbage  

          takze tlumic presne pro fousace:o)

          0 0
        • fousac  

          to vypada dobre… ;o)

          radium ma jeden zasadni nedostatek.. je vzduchovej..

          0 0
          • cabbage  

            koukam, ze te gramarani zase preslo:o)

            0 0
          • TinkTink  

            Kde nic neni, nemuze nic pruzit, ze :o)))))

            0 0
            • fousac  

              tak nejak.. ;o)

              shodou okolnosti sme vcera byli u Franty Mrazka a bavil sem se s nim a povidal ze nejsem ani prvni ani posledni co ma takovejhle problem.. kdyz je zima, tesneni v tlumici ztvrdnou a netesni jak maj a sup, pozitivka se prefoukne do negativky..

              takze jdu do pruzinaku, holt budu muset ozelet par gramu navic..

              0 0
              • cabbage  

                zima s tim nema co delat, blbne i v teple.

                0 0
              • Vilém  

                Kamaradovy se toto stalo pri nasi lonske vanocni vyjizdce s tlumicem Manitou Q:(

                0 0
    • madcat  

      Kamoš má na kole Haro Extreme X2 tu verzi bez expanzky – Manitou Metel, a podle toho co sem se na tom projel a koukal na něho při jízdě se mi zdá že to tak nějak funguje nefunguje. Von teda při skákáni na dirtech hodně zavírá zpětnej útlum, protože mu prej vadí jak ho to vykopává, ale i tak se mi zdá že se ten tlumič moc neprojevuje a že to asi není jenom tím, že má jednočep. Já mám taky jednočep a dokonce stejně tvrdou pružinu na tlumiči a aktivní je to teda o 247 % víc. Připadne mi, že je tam moc natvrdo nastavený odtržení z klidu a jelikož to nejde vlastně nijak přenastavit, tak bych do toho nešel. Možná by to chtělo měkčí pružinu, na tlumiče s nějakým „chytrým“ mechanismem zabraňujícím houpání při šlapání se dávají měkčí péra a on tam má 650 lbs a to mi přijde dost, ale nevím. Mám doma jednu plonkovní 550, tak to někdy vyzkoušíme a uvidíme…

      0 0
      • Pavlos  

        ty procenta mas presne ?:D

        0 0
        • Kol.ista  

          Urcite je to dobre propocitany :) Takze Metel ne? Sem o nem slysel ze je hodne vydrznej. Jaky maj teda vzduchovy tlumice nevyhody oproti pruzinovym? A jaky vyhody?

          0 0
          • madcat  

            sice nevím co je to „výdržnej“, ale já bych metel nebral. možná po ozkoušení s nějakou měkčí pružinou. já po tlumiču chcu, aby žehlil a ne se hnul jenom v případě, že skočím z paneláku. proto taky plánuju se přes zimu nechat ze svýho foxe vanilly r vykuchat pro pedal, protože mám pocit, že je tam naprd a akorát ubírá citlivosti. ale záleží na každým co po tlumiču chce…

            0 0
          • kesu  

            vsichni dneska cpou na jakykoli bike vzduchace,ja mel vzduchovy dnm,pruzinovyD­NM,pruzinovy RST a ted mam vzduchovyho foxe a trvam na tom ze vzduchovej tlumic nikdy nedosahne citlivosti pruzinaku,co se tyka linearnosti funkce je na tom pruzinak taky lip,u spravne nastavenyho zdvihu se strasne moc ponori a poslednich par mm je taky nepouzitelnejch(pri jakymkoli tlaku).Nicmene zase vzduchace se lip nastavujou,je jich vetsi vyber a jsou lehci.Jo a jeste z pruzinaku nemuze utect tlak vzduchu

            0 0
            • blue  

              co to je spravne nastavenej zdvih?

              0 0
              • kesu  

                prominte pri spravne nastavenym tlaku vzduchu se tlumic pod vahou jezdce ponori,asi sem to napsal spatne,ne ze by se ponoril moc ale spis se ponori a pak aby se zase pod nakym tlakerm pohhnul tak to musi bejt vyrazne vetsi prekazka nez u pruzinky

                0 0
    • Misfit  

      Tink a preco menis tlmic si so swingeron nespokojny?

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.