• cubas

    Chystáme se teď na podzim do Rumunska – Banátu. Nemáte někdo zkušenosti jak to tam je kola? Se zatim dostupných informací to vypadá moc dobře. Jenommam trošku obavy z ovčáckejch psů, kterých jsou tam údajně mraky a jsou neurotický. Byl jste tam někdoM? Jak je to s tím značením co tam udělal KČT? díky za informace

    0 0
    • ada  

      V Banáte som bola na prelome augusta a septembra. Značenie KČT je dobré, pripadáš si ako v doma :-) Psov je tam dos?, naš?astie ja som s nimi žiaden vážny problém nemala. Keď už nejaký za mnou vybehli, tak som zastavila, pomaly pešo šla ďalej a niečo im bľabotala, že predsa taký pekni hafani musia pochopi?, že mne ako cyklistke sú ich ovečky a kravy ukradnuté. Vačšinou pochopili, alebo došiel pastier a skľudnil ich.

      Najviac sa mi páčila cesta z Eibentálu do Bigaru. Ale celkovo je to tam na bika krásne. Oproti Čechám je na tých stezkách viac klackov a popadaných kmeňov, prípadne je to zarastené ostružinami.

      0 0
      • cubas  

        fajn, uz se docela tesim. KDe ste bydleli? chystame se ze budeme v Rovensku a odtud vyrazet.

        0 0
        • ada  

          Bola som tam s cestovkou a urobili sme okruh cez celý Banát. Sú tam české dedinky a jazdili sme od jednej k druhej. Kempovali sme na taboriskách alebo u niekoho na zahrade.

          V Rovensku sme boli 2×, a zakaždým sme tam ai odtiaľ jeli inou cestou. Šotolinová cesta od severu so svojimi patníkmi je dobrý tréning na psychiku. :-) Rovensko je na peknom kopci, tak si vždy pri návrate máknete. :-))

          0 0
    • norman  

      Já tam byl sice před 10 lety a bez kol (Sv.Helena), ale pokud by vám to vyšlo stojí zato vidět údolí řeky Nera a jejího přítoku Beu, kde je i národní park.

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.