• sportovni_biker

    Chci si pořídit novou vidlici (levnější asi kolem 4000 Kč). zatím jsem si vybral Manitou Axel Elite (80/100 mm). Myslíte si, že to je dobrá volba za tu cenu, nebo mi můžete doporučit něco jiného? Představuji si to asi takhle: potřebuju něco do lesa, šotolinu, občas rychlý sjezd z lesa-tak chci aby se to se mnou pěkně houpalo-myslím že tomu říkáte „žehlička“, ale to nevím. Vážím 75 kg jen tak pro dodatek

    0 0
    • khooca  

      Mám jí, žehlí celkem dobře. Chceš jí na véčka, nebo na kotouče? Jestli na kotouče, tak na ní zapoměň – kroutí se jak prase.

      0 0
    • Smazaný účet  

      Mám ji (100 mm LockOut ) i s kotoučem a je to v pohodě. Při tvé hmotnosti bych se toho určitě nebál. Nevím o jiné vidli na trhu pod 4000,– Kč, která by se jí mohla funkcí rovnat.

      0 0
    • fousac  

      nevim jak elite, ale axel comp je naprosta nefunkcni zoufalost.. (zlaty suntourky) koukni se napr. na splice, to aspon chodi, zehli a tlumi…

      0 0
      • pegal  

        ja bych to hodil se SR do uplne stejneho pytle ..

        0 0
      • dafe  

        Tak ostry bych nebyl, trochu to funguje. Ale Splice od partnerky je opravdu o dost lepsi.

        0 0
    • sportovni_biker  

      ještě bych se chtěl zeptat, jestli se dá sehnat nějaká vzduchová vidlice pod 4000Kč (např. RST)?

      0 0
    • sportovni_biker  

      já na tom kole zase moc nenajezdím za ten rok (1000 km), takže prostě potřebuju vidlici, která ma Lock-out, na které se budu cítit pohodlně (bude se pěkně houpat na narovnostech při mojich 75 kg) a hlavně aby byla kompatibilní s kotoučovýma brzdama. Nevím co si mám vybrat. Kdyžtak jestli mi můžete napsat co byste si vybrali vy a proč (do těch 4500 Kč)? Díky

      0 0
      • cabbage  

        psal si ze nas kotoucovky, jaky mas uchyt? protoze kdyz koupis vidli s jinym uchytem tak se ti prodrazi nakup jeste o adapter nebo dokonce o novy(vetsi) kotouc.....

        0 0
        • cabbage  

          uchyt = navarky nevim jak sem to moh napsat…

          0 0
          • sportovni_biker  

            Tak úchyt, nevím přesne co myslíš, ale brzdu mám přichycenou dvěma imbusákama na moji staré vidlici (zoom endura 386). Kdyžtak se podívej do FOTO-moje kolo je v druhé sekci pod názvem Blackhawk Ultimate, tak se prosimtě mrkni jestli ti to nějak pomůže. A potom napiš

            0 0
            • cabbage  

              ne ze bych nasel tvy kolo, ale sel bych do judy(aspon podle nazvu tvy predchozi vidle)…

              0 0
              • sportovni_biker  

                JO, takže do Judy. Fajne díky. Jěště poslední otázka chtěl bych si koupit nové sedlo. Teď mám takové hrozně veliké a vybral jsem si na téhle stránce www.bbbparts.com/…saddles.html takovou designovou placičku, myslíš, že se to hodí na MTB? Viděl jsem ho v jednom internetovém obchodě za 1050 Kč, takže bych si ho i koupil. Ale jestli se to pro horáka vůbec hodí?

                0 0
                • gobike  

                  Takze Judy, myslis tu co sem ti radil?? Tu J4? Jestli ju koupis tak mi potom napis jaka je! To sedlo se hodi, proc ne…

                  0 0
                • Pá-dlista1  

                  Ne ze by sedlo nebyla dulezita vec, ale proc myslis, ze je vidlice mene dulezita? Mi pripada 1050Kc za sedlo jako docela dost. Oproti tomu 4000 za vidlici jako, ze jsi lakomec.

                  0 0
                  • Manas  

                    Dej si delsi svih – cca. 30 – 40km a pochopis proc radsi dat litr za sedlo :-) Ja si jdu taky v tydnu koupit Fyzi:k :-)

                    0 0
                    • Pá-dlista1  

                      Ja mam na XC taky sedlo za litr, ale vidlici za dvanact, protoze si nemyslim, ze by byla mene dulezita.

                      0 0
                      • Manas  

                        No tak treba nechce dat moc penez za vidli, pac treba nejezdi takovy desny veci. Dyk ja mam na XCcku taky prd vidli a jezdi se na tom fajn. Pravda ze tomu pomaha i ten zadek :-) Nicmene sedlo mam desny. :-) Ty svy, nechapu proc tam delaj svy …

                        0 0
                        • TinkTink  

                          Litr za sedlo na XC je mnohdy i minimum :)…proste to musi sedet :)

                          Vidle za 4K odvede 90% cyklistu naprosto kvalitni a dostatecnou praci.

                          0 0
                          • Pá-dlista1  

                            Udrzi predni kolo, aby se netoulalo po garazi?

                            0 0
                            • Manas  

                              Od toho mam v garazi dalsi vidlici, kdyby nahodou chtelo kolo ven tak ho rychle pricvaknu.

                              0 0
                            • TinkTink  

                              Myslim ze tato poznamka je mimo… :)

                              0 0
                              • Pá-dlista1  

                                Taky bych rekl, ze se to neda cekat :))) Bud soudnej. Ja vim na jakych pleckach jezdis, ale koupil by sis vidlici do 4000Kc MOC? Jakou?

                                0 0
                                • TinkTink  

                                  Ano…Axel Elite…jako kdybych nemel ani o korunu vic, byl by toto horky kandidat a temer i jediny :)…chodit chodi, fungovat funguje…kde je problem? S tou vahou jakou ma to kolo neupadne ani kdyby mohlo :)…

                                  BTW – klidne bych si tuto vidlici dal na zimaka…ale proc do toho rvat tolik penez..ze :)

                                  0 0
                        • Pá-dlista1  

                          Sedlo mas desny to zase jo, ale stejne nemas vidlici do 4000,–. K takovy vidlici se pak hodi sedlo za 50Kc ze supermarketu.

                          0 0
                          • Manas  

                            To neni o tom co se k cemu hodi. Ruce leccos vydrzej, ale zadek opravdu ne.

                            0 0
                            • Pá-dlista1  

                              Asi mam jine zkusenosti. Bolava prdel se mi vzdycky zahojila. Chronicke potize se zapestim.. loktama.. spatne drzici, brzdici predni kolo urcite zvladne i nejake trvale nasledky ;) Navic i levne sedlo muze prekvapit a bude sedet, kdezto u vidlice se to jeste nestalo.

                              0 0
                              • Manas  

                                Ano, ale bavime se o XC :-) Tam ty pozadavky jsou opravdu trosicku jine. Proc jinak by lidi stale jeste jezdili na pevne vidlici … (Osobne to nechapu, ale to nevadi)

                                0 0
                                • Pá-dlista1  

                                  Pevna alespon nekope :)

                                  0 0
                                  • Manas  

                                    To jo, ta te prasti pres pracky hned ze zacatku a pak se s tebou nebavi :-)

                                    0 0
                                    • Komi  

                                      To je ale velká hádka … :-) Všechno se dá zajet na všem .. jen to chce odhodlání, trénink a nebýt rozmlsanej …

                                      0 0
                • Nikdo  

                  Zkousel jsem Judy TT 2004 a je to tezka nechodici vidle. Nevim jak moc se zlepsily, ale radsi bych si ji pred koupi proveril.

                  0 0
    • Baracuda  

      Pro ty, co ji teda jezdi(li) Vubec ji nedoporucujete? Planuju koupit bajk na kterym je axel platinum 05– chci zacit jezdit MTBO a protoze sem do ted jezdil jen na silnicce, tak si rikam, ze nema cenu kupovat nic az tak drahyho… Opravdu je tak spatna?

      0 0
      • gobike  

        No tak pokud jezdis rekreacne a mas vecka, tak ti urcite stacit bude, ale pukud chces poradnou vidlu, co aji dobre tlumi(coz o Axelovi rict nemuzu) a neco ma vydrzet, tak si urcite priplat.

        0 0
    • Martinkaa  

      Manitou Axel Elite uz mam pres 2 roky a mam na ni nalitano pres 15 tisic.Je to jeste model bez lock outu. Plus:

      • nema zadny vakl
      • za tu dobu byla rozdelana 2× a nikdy nebyla uvnitr spinava a to zazila slusne bahenni koupele
      • zbytecne moc se nehoupe :-)

      Minus:

      • neni zrovna lehka
      • prijde mi, ze bere az fakt velke nerovnosti
      • netlumi, i kdyz „jde“ tlumeni stelovat, takze kdyz jedu v nejakem kamenitem sjezdu, rachoti to jak kostlivec na plechove strese… (A to uz jsem tam zkousela i ruzne hustoty oleje)
      • pri jizde ve stoje se krouti a skrtaji spaliky o rafek

      Kdyz to shrnu, tak musim rict, ze bych ji znovu nechtela :-). Protoze to ale moc neresim a bajkuju na tom, co je, jeste to s ni asi nejakou dobu vydrzim :-)

      0 0
      • JSt  

        kdyz jedes ve stoje, tak bych spis rekl, ze se ti krouti rafek nez vidlice – alespon ja to tak na zimaku mam :)

        0 0
        • Martinkaa  

          No kdyz jsem jezdila pevnou, takovy problem jsem nemela. Toz nevim :-)

          0 0
        • Pekáček  

          Kroutí a to tak až Martinkaa zlomila osičku předního náboje (ono se to stalo i bráchovi na Axonu, ale brácha je o nějakých 30 kilo težší :o)) PS: když mám na MX Comp ETA sníženo, kroutí se při jízdě ze sedla taky.

          0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.