• Uzivatel

    Protože mě teď vcelku chytlo ježdění na kole, rád bych pokračoval i v tomto období, ale vůbec mě není jasné co teď na sebe. Prosím o jakékoliv doporučení co na sebe, když beru předpoklad že bych rád jezdil do sněhu, jinak řečeno do cca 5°C.

    Teď jsem vybaven jen letně – dres a kra?asy.

    A doplňující dotaz, jak se finančně připravit ?

    0 0
    • Meesha  

      na ted treba staci navleky na kolena nebo cely nohy. Ale na snich a zimu sou nejlepsi capaky treba s nejakym chloupkem vevnitr – kolem 1500, samozrejme sezenes levnejsi i drazsi. Nahoru klasicky tri vrstvy – funkcni, teplou, vetruodolnou. Tam je vyber dost sirokej.

      0 0
      • Uzivatel  

        Snih už ne, to mě potom více berou lyže. Jinak když je řeč o návlecích, z čeho to vlastně je ? Je to něco podobného jako 3/4 kra?asy ? Nejzranitelnější mě přijdou kolena, takže by to možná šlo takhle řešit, možná.

        0 0
        • Andrzej  

          ja navleky na kolena pouzivam dost casto, ale uz tak pod 20stupnu…

          0 0
        • Meesha  

          druhu navleku je taky hafo. Je to stejny jak 3/4 kalhoty, ale rekl bych praktictejsi – muzes kdykoliv sundat/nandat a je to levnejsi. Kdyz si koupis takovy ktery sou stejne nahovno jako ty moje, tak ti v nich bude zima, budou se schrnovat atd. Ale zase staly asi 130Kč :-) Delaj se z ruznejch materialu – treba tady: http://www.kalas.cz/v2/main.php?… celkem oblibena znacka s dobrym pomerem cena/vykon. Stranky moc aktualni nemaj a eshop jim nefunguje…

          0 0
        • Mark1  

          V zásadě je to podobné, ale návleky jsou, aspoň co vím, i zateplené, třeba i zesílené ze přední části. Vše je o pohodě, já používám 3/4 kra?asy, ale když je chladněji mám pod tím 3/4 kalhoty CRAFT. Návleky jsou ale rozhodně cenově zajímavé, ceny začínají od 250,– Kč, které už můžou fungovat (neshrnovat se, fakt chránit proti chladu).

          Nahoře používám CRAFT triko/rolák, následuje dlouhý dres, případně mikina, když dres schne a čekám větší zimu a s mikinou taky větrovku proti profuku.

          Jak jsem psal, ale v jiném příspěvku funkční CRAFT mě ale moc nefunguje, asi se potím víc než je zdrávo i pro CRAFT. Po 2 – 3 hodinách na kole cítím chlad, a nemůžu se toho zbavit.

          Kolena jsou skutečně to nejdůležitější, prokřehlé a zmrzlé kolena je konec bikera, i to je důvod proč mám 3/4 kra?asy a využívám je i ve vyšších teplotách.

          0 0
    • Andrzej  

      neco jak pise misa, ale u kazdeho cloveka se tohle dost lisi, takze asi budes muset trochu zkouset a experimentovat

      0 0
      • Uzivatel  

        Takové odpovědi jsem se bál, ony ty experimenty nejsou nejlevnější.

        0 0
    • Mark1  

      Těžko radit, mám pocit že je to dost individuální, já třeba jezdím jak to jde ve 3/4 kra?asech a jak začíná být zima, což může být tak okolo těch 5°C, kolo zazimovávám. Vrch je ještě individuálnější a jde o doladění vrstev, můj největší problém je pot a následný chlad, funkční prádlo mě nějak nepomáhá, respektive ne zcela.

      0 0
    • Lister  

      Zkus pohledat. Je tady toho dost. Já už jsem svoje kombinace kopíroval už asi do 10 příspěvků, tak s tím nechci furt otravovat :o)

      0 0
    • Gatier  

      myslim ze do tych 8 stupnov postacia navleky na nohy. Dalej navleky na ruky, dlhy dres a nieco teplejsie pod to z funkcneho pradla. Siltovka al tenka ciapka pod prilbu. Tie navleky na nohy sa vyrabaju z hrubsieho materialu, popr z predu s neprefukavou membranou.

      0 0
    • JFB  

      no asi nejaky fcni triko (ja pouzivam moiru mono), na to bud dres s dlouhym nebo univerzalnejsi mikinu (mam moira plys), pri vetru vetrovka nebo vesticka… na nohy navleky na kolena (ne ty nejtensi, ale ty s chloupkem vevnitr, myslim ze se tem matros jmenuje Rubaix, nebo tak nejak). nebo i dlouhy kalhoty, zalezi jak moc jsi zimomrivej:-) a mozna i nejaky prstovy rukavice… na kolik to vyjde, netusim…

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.