• bajaja

    libi se Vam vzhledove tahle rada od Amoeby ?

    0 0
    • mechanik  

      Rozhodně!!! Vypadá to líp než FSA a jiné „značkové“ komponenty:-))

      0 0
    • yakub  

      Libi mam od nich karbon rohy a jsou nádherný. Ale POZOR – s karbonem žádný ty díly nemají nic společnýho – je to hliník potaženej karbonovou imitací – samolepkou. Sám jsem si ty rohy kupoval v domění, že jsou z karbonu, ale později jsem zjistil pravdu, když jsem ze zvědavosti odloupl koncovej špunt…

      0 0
      • mechanik  

        No samolepka to zrovna není:- ale máš pravdu vnitřek je dural.

        0 0
        • yakub  

          S tou samolepkou jsem to přehnal, ale na první pohled to tak vypadá…

          0 0
      • Fidoo  

        No já mám sedlovku a když se mrkneš zespoda tak uvidíš, že toho hliníku je tam fakt pomálu. Z větší části je to karbon. V testu Vela měla průhyb velmi podobný ostatním karbonkám.

        0 0
        • MartinXC  

          Prdlajs, je to hliníková trubka s jakokarbonovým nátěrem. Zkus si ji říznout, uvidíš. To že měla průhyb jako ostatní karbonové je skvělý průkaz … díváš se někdy na Monty Pythony ?

          0 0
          • Luka  

            me dali v obchode vybrat mezi dvema sedlovkama scud… jedna byla pri pohledu dovnitr pravidelny krouzek s duralem uvnitr a pak druhou, mnohem drazsi, ktera ten dural mela jen kousek v nejnamahanejsim miste a tvar vnitrnicasti byl do hvezdice… snad jsem to vysvetlila srozumitelne, me to smysl nedava..... :)

            0 0
            • MartinXC  

              To je možné. Nicméně ta testovaná ve Velu je ta levnější (tak nějak kolem 1200) = hliníková. Tím zmátli řadu lidí. Ale přiznám jí dobrý zámek :-)

              0 0
              • Luka  

                Zamek ma super. Hokejka mi casto za jizdy posouvala sedlo (sklapela).

                No, muz ma AMoebu hlinikovou 400mm sedlovku a je naprosto spokojen. zamek stejny jako na Škudíkovi :)

                0 0
              • Fidoo  

                jezdils jí? jestli zní odpověď ne, tak mě ušetři zbytečný odpovědi. Tady je spousta lidí co umí básnit o výrobcích co viděli jenom přes pult v krámě. Já tu sedlovku mám – do rámu nezajíždí, sedlo v zámku drží jako přibitý a komfort jízdy je na podstatně lepší úrovni než u původní hliníkový, váha je na slušný úrovni. Co dalšího potřebuješ od sedlovky??

                0 0
                • tomek  

                  Amoeba vyrábí modely v čistém carbonu a hliník/carbon. Ten full carbon je ale dost drahý… Třeba rohy Amoeba SCUD full carbon váží 89g… a nemaj žádný zátky. Tvar mají podobný jako ERGOBAR od Authora…

                  0 0
                  • bajaja  

                    to je dobra vaha , porad lepsi nez Ergo Carbon rohy od Pellsu kde neustale vsude inzerujou vahu 88 g, a kdyz sem to hodil na vahu melo to 124 ! To uz mi zavani klamavou reklamou ale Pellsu je to evidentne jedno

                    0 0
                • Luka  

                  Tak ted moje zkusenost: mme do ramu zajizdela, dokud jsem to nevycpala uriznutym plechem od cocacoly. Sedlo se opravdu ani nehne. Komfort jizdy: absolutne super oproti hliniku!!!

                  0 0
                  • Fidoo  

                    No jo, voni mrchy rády zajížděj. Mojí přítelkyni zajížděla od samýho počátku a jak se to snažila pořád víc utáhnout tak jí rozmačkala – prostě praskla v tom místě kde vjíždí do rámu. Tak sme tu novou (vyreklamovanou:-) obrousili, natřeli lehce lepidlem a posypali jemným pískem ze šmirglpapíru. Po zaschnutí sme to vrátili na místo a už rok se ani nehla.

                    0 0
                • MartinXC  

                  … a víra tvá tě uzdravila, přeměňuješ vodu na víno a hliník na karbon. Amen :-)

                  0 0
          • Fidoo  

            A to sou mi noviny … asi si nechám „karbonově nalakovat“ třeba postel … uvidíme jakej bude průhyb. Tohleto natírání karbonem provádíš přímo ty, nebo je to neco ze zahraničí?

            0 0
            • MartinXC  

              Tuhle povrchovou úpravu dělá výrobce který se prezentuje výrobky Amoeba. Zkušenost s jakokarbonovou sedlovkou Amoeba mám tuto:

              • objednám karbonovou sedlovku u obchodníka
              • něco přijde, rozbalím to a na první sáhnutí je to natřený hliník
              • zajdu k jinému obchodníkovi, koupím true karbonovou Woodman (za stejné peníze)
              • Amoebu vracím prvnímu obchodníkovi (ještě že to uznal)

              Jinou zkušenost nepotřebuju podstupovat, tahle mi stačí.

              0 0
          • CZiko  

            „s jakokarbonovým nátěrem“ to je zajímavé, že když jsem zlomil řídítka Scud tak mi ty vlákna čouhaly všude možně

            0 0
            • RapMan  

              hmmm, a stalo se ti neco kdyz jsi je zlomil? ja mel u nich cedulku, ze kdyz se mi ty riditka zlomej a neco se mi stane, tak mi Amoeba zaplati nejaky leceni nebo odskodny :)

              0 0
            • wroum  

              holt vopravdu kvalitni nater :-)

              0 0
    • Meesha  

      nelibi

      0 0
    • Bobo  

      Na pohled hezký, funkčnost už tak skvělá není (mám sedlovku).

      0 0
    • RapMan  

      Libi, mam je na svym kubikovi. na ferovku priznam ze me zlakala dobra cena…

      0 0
    • Pá-dlista1  

      Ani za mak, ale nastesti u me znacka uz davno predtim pozbyla duvery :)

      0 0
    • Hnoj  

      Líbí, Většina těch věcí navíc velmi qalitních… Uznávám, že karbon bych si od nich nekoupil nikdy ale mám od noch titanová řídítka a jsem obsolutně spokojenej… 3koda že nedělaj tu titanovou sedlovku v mým průměru :-(

      0 0
    • Luka  

      libi a mam :)

      0 0
    • Volf  

      Líbí a mám řidítka i představec.

      0 0
      • Luka  

        Ja mam ted predstavec AMoeba DH :))) byl nejkratsi. Pravda, neni z nejlehcich, ale libi se mi :)))

        0 0
    • Bobo  

      Tak ještě přidávám nejčerstvější zkušenosti v reakci na debatu, jestli SCUD karbon je opravdu jen karbon: pořídil jsem silniční řídítka, v popisu měly full carbon a opravdu – jen karbon, dural žádný. K tomu představec carbon – duralová objímka sloupku vidle, zbytek jen karbon. Zvenku je to na tom představci i vidět, duralová objímka je matná černá a zbytek má strukturu karbonu. Prohlídl jsem to pořádně, hlavně zevnitř (dle možností). Nicméně pravdou zůstává, že ta sedlovka co mám, má vevnitř duralovou vložku, by? poměrně tenkou, ale přecejenom je taky označená jako karbon a dural by člověk čekal tak maximálně na zámku sedlovky, ale ne uvnitř. K vidění na fotkách, viz moje Morbida…

      0 0
    • Karaya  

      Třeba já mám „karbonové“ XC rodla Scud a ta trubka i krásně zvoní jako hliník :-) Vrstvu karbonu odhaduju tak max na 0.1mm podle zkoušky u špuntu. Ovšem za ty prachy, co by člověk nechtěl..(stály skoro stejně jako jiné hliníkové)

      0 0
      • Bobo  

        On si na to musí člověk dávat bacha i u jiných výrobců. Nedávno jsem měl v XCR v ruce nějaký rodla od Eastonu? – už si přesně nepamatuju, dost drahý, cena by skoro odpovídala fullkarbonu, měly psáno karbon, ale zvonily jak dural. Tak jsem nenápadně zaš?oural vevnitř klíčema a bylo jasno. U Amoeby mě štve, že to nenapíšou jasně a spousta lidí jim na to skočí. Taky proto jsem se u Koloshopu před objednávkou nejdřív mailem nechal ujistit o skutečném stavu věci, kdybych náhodou zase naletěl. Ale tentokrát je to gut :-).

        0 0
        • Karaya  

          treba hlinikovy EC50 jsou urcite drazsi nez tyhle scudy..

          0 0
        • Meesha  

          Tak to nebyly Eastony – ty sou fakt fullcarbon. Nejspis to byly asi Eleven a ty sou karbon/hlinik

          0 0
        • tomek  

          u Amoeby to je jasně napsáno na těch řídítkách!! Je tam třeba „AL6061 + carbon“ nebo „AL7075 + carbon“

          0 0
          • Bobo  

            Kdyby to měl každej obchodník viditelně a po pravdě u těch komponent napsaný, asi by se o tom lidi tak nehádali (viz výše). A na netu jsou informace taky dost rozporuplný. Třeba na stránkách Amoeby je u té nejvíc diskutované sedlovky sice psáno, že je to karbon/dural, ale ty z toho poznáš, jestli je duralovej jen zámek, nebo kolik toho hliníku vlastně uvnitř je? Já teda ne.

            0 0
    • RUMcajs  

      Vsak se koukni do profilu, jak se mi libi :-)

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.