• jjirka

    Vím, že to sem nepatří, ale tuším tu spoustu odborníků – chtěl bych doma nahradit vytáčené připojení k internetu připojením jiným zatím se mi nejpříznivější zdá od Telecomu internet expres impuls za 475 Kč měsíčně a je to 128/64 Kb/s bude nám doma stačit ta rychlost? Mám si objednat něco jiného? Pevnou linku zatím rušit nechci. Dík za rady Jirka a nezlobte se že to sem nepatří

    0 0
    • Marry  

      no mi mame doma pripojeni od Karnevalu za 420kc/mesic je to 250/50…je to pripojeni v pohode. Ale ne kazdy ma doma kabelovou televizi.

      0 0
    • Tomcat  

      ADSL od Telepogromu má nějaká schované mouchy a to třeba agregace a FUP .

      Standartní agragace je 50 až 70 připojení na jeden koncentrátor. Takže pokud lajna má max 2MB což je 2× 1024KB , nemůže to ve špičce jít nikomu na max. Takže je možný, že vám to ve špičce (ve všední den když přijdou lidi z práce pojede jako modem cca 64kou) Pokud je lidí na slam málo sou happy

      FUP je omezení sosačů. Tedy po určitém množství průchozích dat vám snížej rychlost. Do normálu se to vrátí až začátkem týdne nebo měsíce.

      Internet expres impuls za 475 Kč měsíčně a je to 128/64 Kb/s má FUP a limit 250MB. Pak to klesne na 64/64. V intervalu sedmi dnů. Jenže nikoliv 250MB dovnload ,ale součet všech(nikoliv jen užitečných) průchozích dat.

      Na brouzdání netem to ujde.

      • ale internetové radio, televizi, hraní her, stahování programů , stahování filmů to nestačí.
      0 0
      • jjirka  

        zatím nic z internetu nestahujeme maximálně aktualizuju AVG a děti by si asi chtěli stahovat písničky, nevím jestli by nám to na to stačilo, dále nabízejí rychlejší 512/128 ale zase platit 713 Kč za internet expres ideal mi přijde už docela dost třeba by se dalo když tak do budoucna přejít na ten rychlejší

        0 0
        • Tomcat  

          Ne na písničky by to nestačilo

          0 0
          • Lister  

            mě by to nestačilo ani na brouzdání a poštu, měsíčnaě takhle udělám kolem 700–800MB a to fakt nic nestahuju, kromě aktualizací různých obranářů v kompu.

            0 0
      • TheIF  

        No snad už víš, že co píšeš je pěkná blbost u ADSL je agregace ne tebou popisované sdílení to se používá u WIFI

        Agregace je stupeň sdílení datového toku na páteřní síti ČTc nebo TN s 4-mi, 20-ti, 30-ti nebo 50-ti dalšími uživateli ADSL. Není to sdílení přístupové linky ale datové linky u operátora. ČTc uvádí, že při standardním vytížení rychlost u koncového uživatele poklesne o cca 20–30%

        0 0
    • Glum  

      Řešil jsem ten samý problém. Nakonec máme od Telecomu Internet Express 1024/256, přes router to rozvádíme na 4 počítače (a o platbu cca 1100 se dělíme). Výhoda je, že tři z nás nemusejí mít vůbec pevnou linku (na co, že). Funguje to perfektně.

      0 0
    • fousac  

      zalezi na lokalite.. dneska uz clovek bezne narazi na nabidky 4Mb WI-FI linka pod 500,– bez FUP, staci investovat cca 2–3tKc do koncovyho zarizeni.. dalsi moznosti nabizi mobilni operatori (cdma/gprs/edge), ale to je opravdu spis pro lidi uprednostnujici mobilitu.. mam pocit ze ted eurotel nabizi cdma linku „nemobilni“ za docela smesny penize..

      ja osobne bych po „telefonnim drate“ pripojeni nechtel.. vsencho mi to prijde jako desny smecko na lidi s miliony skrytejch poplatku a omezeni…

      0 0
      • blue  

        provoz CDMA mozna za smesny penize je, ale se zavazkem na dva roky, pokud nechces za ten modem dat silenejch 10 tisic, coz mi zrovna u takovy technologie neprijde zas tak idealni

        krome toho me ET docela neprijemne ted prekvapil, kdyz i v ramci GPRS tarifu zpoplatnil wap, tim ubral tyhle sluzbe dost na atraktivite

        0 0
        • fousac  

          to vim, ze taky zkousej vselijaky finty… je potreba se dobre zorientovat..

          ty kuwy od T-mo uz taky navalili 2GB fup.. previti.. :///

          0 0
          • Manas  

            To jo, u nas ve firme pres to bezi vsechno kdyz jses nekde oncall … jsem zvedavej kdy to dosahnu. RDP pripojeni celkem zere … :-/

            0 0
    • Splinter  

      No skus se porozhlídnout po okolí a skusit bezdrát, podle mě je to nejvhodnější řešení pokud nemáš kabelovku. Mám 700/128 za 350,– Jde o to kde bydlíš..

      0 0
      • kajulka2  

        Bezdrát je fajn věc, ale nevím jak u vás, tady řeší router starým IBM compem s Linuxem, takže doma máš najednou o jeden počítač a žrout elektriky víc

        0 0
        • Tomcat  

          Nic Asus WL500G nebo nějakej D-link cena od 3000,–. Tyhle zařízení maj do 60W a sou bez aktivního chlazení

          0 0
          • kajulka2  

            Jenom abych to upřesnil, do toho starýho IBM je zapojená anténa a zprostředkovává připojení VPN do sídla poskytovatele. Z toho IBM vede sí?ovej kabel do počítače nebo routeru uživatele

            0 0
            • Tomcat  

              Ano z většina těch začízení má konektor na anténu a 4× RJ45 konektor. Takže při desetinové velikosti umí to samé, teda když vezmu strohý popis technologie, pokud tam není něco navíc. Jinak to není VPN ne LAN nebo MAN. to PC tvoří bezdrátový router. VPN je trochu o něčem jiném.

              0 0
              • kajulka2  

                Dík za info, jen opakuju co říkal ten technik co to montoval. Možná by nebylo od věci se ho zeptat, jestli by se nedalo tu starou bednu vyměnit za něco co navrhuješ ty.

                0 0
                • Tomcat  

                  Jasně chce prodat, znám takový blbečky to tvrděj že člověk musí mít i od nich sí?ovou kartu a jiný bludy.

                  Víš kolik by jako firma dali za zlikvidování starých PC? takhle to uděláte zaně ;-) Prostě se něčeho se zbavěj zadarmo a ještě za to jim zaplatíte. Osobně bych pokud by něco takovýho nabídnul tak bych ho poslal do ******. Protože pokud vím co to je splnit ISO, tak mě takovýhle chování neskutečně sere.

                  0 0
        • fousac  

          nejakej starej komp (@100MHz), bez periferii, monitoru a vystipanejma vetrakama, ktery nepotrebuje, sebere <40W a zvuky nedela zadny… takze mesicne sezere ani ne 80,– …

          0 0
          • Tomcat  

            Hele to je nošení dříví do lesa.

            Má to stejnak ventilátor strej=hlučnej Zdroj je AT ,minimálně 120W takže < 40w asi ne. Nehledě nato že staré desky neběželi bez klávesnice, nefungujou na nich PCI 2.1 a PCI2.2 sí?ovky atd…

            Nějakej malej Wifi routovací klient to řeší.

            0 0
            • fousac  

              z AT zdroje vyndas vetrak a zvuk nedela.. ;o) a sezere nepatrne vic, nez co po nem chces na vystupu.. klavesnici, mys a graf. kartu potrebujes jenom na nastartovani.. pak je klidne muzes vytrhnout.. 10Mb sitovky v tom taky pobezi..

              no ale jestli se misto toho delaj jiny chytry skatule, tak je to stejne dle gusta kazdeho soudruha..

              0 0
        • captain  

          d-link router vcetne dhcp serveru switche pro 4pc a firewallu 1OOOkc zadnej hluk, velikost cca 20×15×5

          0 0
      • jjirka  

        V Praze na sídlišti ve stodůlkách

        0 0
      • jjirka  

        a od koho to máš kde bych se mohl zeptat?

        0 0
        • orca  

          jsi z paneláku ? koukni na střechy a nebo na okna jestli tam mají bezdrát , asi nejlepší varianta ahlavně bez omezení !!! Koupíš anténu + AP a jsi vysmátej , a někdy tu anténu nemusíš dávat ani ven a stačí ji dát na skříň jako já doma :-)

          TELEKOM jsou vydřiduši !!!!

          0 0
    • Pebe  

      Já mám doma od Telecomu Internet Express 1024/256 za 174Kč :-) FUP 2GB týdně.

      0 0
      • Glum  

        To by nebylo špatný, ale asi ti v tý ceně vypadla uprostřed nula…

        0 0
      • orca  

        tak se přiznej kolik vás je že se na to složíte ??

        0 0
        • Pebe  

          Jsem na to sám :-) Vlastně ještě manželka. Finta je v tom, že v ČT pracuju a máme slevu na ADSL a na pevnou.

          0 0
          • Lance  

            nevite nekdo jak zrusit ve wordu pred vsema radkama textu znak krizku?ten co je na mobilu vpravo dole?dik

            0 0
    • Martyss  

      Asi takhle. Pokud to bereš jako náhradu modemu a občas si stáneš nějaký mail a pročteš nějakou stránku, tak ano. V případě vyšších požadavků na to zapoměň a imho operátor, který masíruje zákazníky naprosto závadějící reklamnou není aspoň pro mne firma, které bych chtěl dávat peníze.

      0 0
      • Tomcat  

        Pod to se podepíšu

        0 0
        • jjirka  

          Děkuju Vám za Vaše názory, ale nevím jestli si dokážu vybrat, jak tomu člověk nerozumí tak to má těžký

          0 0
          • Martyss  

            Ono celkem záleží, kde bydlíš. Pokud na venkově, tak máš výber měnší. Pokud ve městě, tak je šance na normální připojení dobrá. Rozhodně si ale dobře přečti jednotlivé nabídky připojení. Někdy dokonce ani u detailní specifikace chybí, jak se omezení(FUP) počítají. Proto nejede na reklamy…neome­zené,kdykoliv apod., které jsem hlavně viděl od telecomu a teď v posledním vydá si podobnou kravinu vyvěsil na stránky T-Mobile.

            0 0
      • orca  

        Fšak tu drahou reklamu musí někdo zaplatit né ? a kdo jinej než zákazník …

        0 0
    • mikin  

      mam bezdrat 512 bez omezeni dat za petikilo

      0 0
    • jjirka  

      a od jaké to máš společnosti dík

      0 0
      • orca  

        Společností je mraky , spíše se optej sousedů a hned budeš vědět co je v nabídce tvého okolí a hlavně pro tebe technicky dostupné… Co je jinde nemusí být u tebe …

        0 0
    • Brouček  

      16 hodin mi to jede 256kbit a zbilych 8h pul mega za sekundu ( v prumeru ) :-) .. platim 500kc a mam WiFi

      0 0
    • grafik  

      doma bezdrat neomezeno: 80/60 Kb/s Caluju vzdy po 3 mesicich nejakych 1200,– (vyjde to o nejakou kacku levnejc nez mesicne). Je to sice pomala lajna, ale na doma staci. Olomouc: www.aironet.cz /prosim nechapat jako reklamu/

      0 0
      • Tomcat  

        80/60 Kb/s na doma vám to stačí?

        Není problém v přepočtu ? Tohle je rychlí jak vytáčený připojení na kvalitní lince. Ale wifi by mělo být rychlejší.

        Už je mi divná ta rychlost není to žádný obvyklí násobek. A ta cena je docela drahá 400/64Kb/s za měsíc je dost. Zvláš? pokud vezmu to že WiFi je docela globálně nespolehlivá záležitost.

        0 0
        • grafik  
          • vime,mozna to neni nejidealnejsi reseni, ale v dobe kdy jsem potreboval domu net tak to bylo asi nejlepsi reseni, kabel nemame, tel.linka je zavedena, ale telecomu nedam ani korunu … takze jsem to vyresil takhle. Navic bydlime ‚ve meste‘ v r.d. (oproti treba vesnicim v podstate velka nevyhoda ;) Doma potrebuju net predevsim kvuli praci a na obcasne shlednuti bike-fora. Bral bych rychlejsi pripojeni, ale zatim ho nepotrebuji, nejsem typ co stahuje mega mp3ojek a podobnych picovin … pokud neco velkeho fakt potrebuju sosnout neni problem zajit do prace, ze …

          Prepocet jsem opsal z www stranky kterou uvadim v mem prispevku nahore, muzes se podivat; sekce Home ;)

          Takze asi tak a pokud bys nasel v Olmiku vyhodnejsi pripjeni dej tip ;)

          0 0
      • Splinter  

        Tohle je podle mě zlodějina jak pr.. Jestli v Olomoucu není nic jinýho tak to vás tam lituju..

        0 0
        • vlk  

          ale jo wi-fi-asi za 400kč/ měsíc-okolo těch 256kb ale nevím přesně.No a nebo wi-fi zadara-když si odchytíš adresy a hesla :o)

          0 0
          • grafik  

            jestli muzes, tak zjisti kdo tech 256kb za 400, to by me hodne zajimalo …

            0 0
            • vlk  

              já to řešil tak že jsem si v googlu vyhledal wi-fi na olomoucku a všem jsem jim napsal, zda mají v mé lokalitě dosah a jaká je cenová nabídka. Zkus se mrknou třeba tady a napsat jim.http://www­.internetprov­sechny.cz/wifi­.php

              0 0
              • grafik  

                tam jsem se dival, v olmiku maji zastupce aironet, takze jsme tam kde jsme zacali :)

                My o vlku a vlk za dvermi (neni to narazka ;), ale prave k nam do firmy prisla nabidka na ‚raketovy internet‘ od 299,– mesicne www.kri.cz

                0 0
    • corse1  

      má někdo přehled jaká je situace v Teplicích?Kabel u mě nedostupnej.

      0 0
      • jjirka  

        našel jsem volný ADSL 256 za 399 + DPH a je to 256/64 je to po telefonní lince co Vy na to. Nemůžu sehnat bezdrát v okolí bydliště Praha 5 Stodůlky sídliště a když jsem jednu firmu sehnal tak mi to přijde dražší než od telecomu, Už Vás tím nechci otravovat, ale jsem bezradný tak Dík a nezlobte se, že to sem tahám

        0 0
        • Marasek  

          Ja pujdu do Bluetone ADSL Premium, je to 512/128 bez FUP, datoveho limitu a agregace 1:20. A chci to ve verzi bez telecomu-takze nemusim platit zadny dalsi pausal a to za 799 bez DPH

          0 0
          • enjoy  

            verze bez telecomu:-),myslis telenor.no to je docela dobry.

            0 0
    • Lister  

      obnovuju tenhle thread.

      Konečně se snad budem stěhovat a budem řešit připojení k netu. Bohužel v místě bydliště nejsou dostupně takové věci jako připojení přes kabelovku, místní rychlý bezdrát a podobně, takže jsem omezený na „celostátní nabídky“. Moje představa je průměrně rychlý download aby to byla na sledování tv a radia ve slušné kvalitě apod, neomezená data – opravdu neomezená (věci jako snížení rychlosti po stáhnutí určitých dat nechci). Co jsem tak prošel, tak mě zaujalo tohle: www.radiokomunikace.cz/…s-sluzby.ep/ napadá vás něco lepšího??

      0 0
      • grafik  

        ja bych si radsi koupil tv a radio a net maximalne do 128 mbps (neomezene) nez platit 6 kilo mesicne … se to prodrazi za ty prachy co zaplatis za rok mas slusnou 55-ku tv :o)

        0 0
      • TheIF  

        Netuším kam se budeš stěhovat, ale Radiokomunikace mají mizerné pokrytí jen ve velkých městech a jen některé ulice !! Pokud máš smůlu tak asi nej je jít přímo do kyslíku 2mbit extrem vyjde na 1300kč s DPH + za 1200kč si mužeš zaplatit aktivaci a nemusíš se jim upisovat to je problém alternativních operátoru (přeprodejcu O2) tam i za blbou změnu tarifu nafasuješ závazek na další rok grrrr

        0 0
    • petebike  

      pres souseda, wi-fi, 512, zdarma…

      0 0
    • Karaya  

      V Brně máme Netbox – 4/1.5Mb za 499,– bez dph měsíčně, závazek na 2 roky, bez jakéhokoli limitu…+ 10Mb vnitřní síť s ostatními uživateli Netboxu. V Praglu snad nic takoveho není?

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.