• Ruprecht

    Opustili mě mé věrné Sportfully, tak koukám po nových tretrách. Jezdím xc, občas nějáký ten maraton, takže potřebuju tretry s tuhou podrážkou, prodyšné a rychle vysychající (neznám nic horšího než mokré tretry). Navíc mám problém s velkou ale úzkou nohou, takže zapínání pouze na suchý zip není pro mě :-(. Proto sháním tretry se zapínáním na tkaničky + suchý zip nebo suchý zip + přezka. V užším výběru zůstaly tyhle: Northwave Rockcter, Lake MX 220, Specialized Comp MTB a Louis Garneau Montana. Můžete podle vašich zjušeností doporučit nebo vyloučit některé z nich? (Případně doporučit jinou značku?) Díky za všechny názory.

    0 0
    • orca  

      A co třeba GAERNE ?? jsou super tuhé přeska + sucháč co více říci..

      0 0
      • Ruprecht  

        co více? jen ta cena je o 1400 víc :-)

        0 0
        • orca  

          No to snad né… já je teda měl za 3000,– ale dali by se .. dováží je mimo jiné Kadlec ..

          0 0
          • Ruprecht  

            který typ máš? Leroi? Ty jsem našel za 3590,–. Víš o levnějších?

            0 0
            • orca  

              jo to ani nevím , ale jsou celé černé :-)) ale je pravdou že je mám pod cenou (teda obchodní) .. ale leroi to na 100% nejsou.. musel bych se podívat na krabici

              0 0
    • Lister  

      Zkus pohledat – o těch spešlech je tady toho fůra, asi nejdiskutovanější tretry tady na foru. Už jsem o nich psal asi 10× :o)

      0 0
      • TinkTink  

        Ja bych jenom dodal, ze zadnej problem s nima uz nemam…to jak to vypadalo, ze se to rozlepuje, zustalo jako miniaturni skvira, takze v dusledku pouze ne zcela super slicovane…jinak spokojenost…

        0 0
    • Siddha  

      vem ty levnejsi (sport? – nevim pod 2500Kc) Spesly a zbyde ti jeste na bublifuck…

      0 0
    • vlk  

      když se podíváš do historie, tak tam jasně najdeš co by ti všichni poradili.

      0 0
      • Ruprecht  

        že by SIDI DRAGON? :-)

        0 0
      • vlk  

        většinou byly všichni spokojeni se sidi bulet(půlkové čísla jsou stejně dlouhé, ale širší) nebo s těmi specializedy.Já vzal specialized a jsem spokojen.Mám specialized sport za 1900.

        0 0
        • Ruprecht  

          Jak je to s rychlostí schnutí u těch spešlů?

          0 0
          • Lance  

            rychle velmi rychle jsou dobre odvetrane a v predu je spis takova (pockej skocim se mrknout – Lance se opravdu zvedl od stolu a sel se podivat do vedlejsi mistnosti,ale vzapeti se vraci) sitka,takze schne to celkem rychle:)

            0 0
            • Ruprecht  

              Dík, to jsem chtěl slyšet…teda číst :-)

              0 0
              • mike!1  

                Taky se připojuji ke spešlům. Mám taky úzkou a velkou nohu a ty compy mi padnou skvěle.

                0 0
          • vlk  

            přesný čas ti nopovím, ale schnou dost rychle.

            0 0
            • Lister  

              Jo schnou fakt rychle, když je někde vymáchám, tak jsou vetšinou po delším sjezdíku zase suché :o)

              0 0
    • vojtechposmourny  

      Northwave Rockster jsou jen na sucháče. Sice tři, ale pořád jen na sucháče.

      0 0
    • Daf  

      Ty Spesly jsou fakt dobry, ale jsou spis na sirsi nohu. Asi to bude treba vyzkouset.

      0 0
    • civetta  

      Ber Spesly – cena myslim presne odpovida Tvymu pozadavku + navic bych rek, ze v teto relaci maj prezku maloktery boty. Jsou po pulce cisla, vypadaj super a jsou super. Dej si bacha akorat na obcasny dotahovani tech hrebu vpredu (pokud je pouzivas) – uz jsem jeden ztratil a to jsem to utah hodne.

      0 0
    • stream  

      Spešly můžu z osobní zkušenosti jen doporučit! Pevné ale pohodlné, výborně větrají a rychle během jízdy vysychají.

      0 0
      • Kóča Popovič  

        I já můžu doporučit ty Spešly, akorát jsou na trochu baculatější nohu (aby za tebou nevlály přezky :o)).

        0 0
    • Dijck  

      Odporucam LAKE…vibram podrazka, tuhe, sietka vpredu, podla mna krajsi design ako spesly. Nieje co riesit:) PS: mam tiez lake, ale MX 101 – maximalna spokojnost,vydrzia dost. D.

      0 0
      • vlk  

        lake jsou ale poněkud težší, a nepadnou každému.Jsou dost úzké.

        0 0
        • Smepet  

          Tak jsem dal na radu bike fora a koupil jsem si Specialized MTB Comp s prezkou. Sehnal jsem snad jiz posledni velikost 47 v Republice. Co mne prekvapilo je ale, ze jsem si temi botami totalne rozhodil posez. Musel jsem si dat sedlo o dost vyse. Pred tim jsem mel turisticky tretry s tkanickami Adidas. A docela jeste bojuji s nastavenim tech kufru, nejak ne a ne se trefit do idelani polohy jako u starych bot. Mozna je to ale tim, ze ta bota je uplne jina a podstatne tvrdsi.

          0 0
          • Lance  

            reknu Ti,ze az si zvyknes na tu tvrdou podrazku (coz ja hned) tak uz s gumovou chtit nebudes je to rozdil jako blazen

            0 0
            • Smepet  

              To jo, je to znat ze zaber je fakt lepsi. Chtel jsem se zeptat zda nekdo resil podobny problem s razantnim rozhozenim posezu pri pouhe vymene treter.

              0 0
              • pos3k  

                rozhozeni bylo, stacilo nastavit sedlo (nahoru a dopredu u me :-)

                0 0
              • Lister  

                Tak u mě šlo sedlo nahoru asi o 2cm, ale já jsem měnil z ohrádek na nášlapy. Taky jsem chvíli bojoval s nastavením kufrů. Nedokrvovala se mi pravá noha a obviňoval jsem z toho ty kufry, nakonec jsem přišel na to, že to bylo tou profilovanou vložkou. Dal jsem obyčejnou a je po problému. Na tuhou podrážku si zvykneš, mě už teď nevadí ani při chůzi a to občas tlačím i 20 minut.

                0 0
        • cabbage  

          co jsem zkousel tak sirsi nez specialized…

          0 0
          • vlk  

            možná jak který model.ten co jsem zkoušel já byl uzší než specialized sport

            0 0
    • mechanik  

      Přijď si k nám vyzkoušet DMTčka sehnal bych ti je levněji. Za týden už bude R za vodou:-))

      0 0
    • black.horse  

      tak hoši a všichni jedééém… Specialized, Specialized, Specialized, Specialized, Specialized, Specialized, Specialized:-)

      0 0
      • vlk  

        no takhle nějak to vypadalo na Drtiči.Tam snad všichni měli specializedy

        0 0
    • emkaa  

      Velka uzka noha je presne muj problem. Zkousel jsem Northwave, Sidi, ruzny modely ale vsechno to bylo jako backora. Nakonec jsem skoncil u Specialized Comp MTB a jsem moc spokojenej. Ta prezka je super a noha v tom perfektne sedi. Na silnicku ted pujdou taky Spesly.

      0 0
    • Ruprecht  

      Děkuji všem za rady. Dle příspěvků vyhrály na celé čáře spešly, ale mám možnost vzít za cenu spešlů tretry DMT ULTIMA RSX. Prakticky ve všem jsou stejně dobré jako spešly, ale přijdou mi vzdušnější a navíc jsou podstatně lehčí. Je ale pravda, že oficiální prodejní cena je prakticky o tisícovku větší než COMP MTB, takže porovnání Ultima RSX x COMP MTB není zrovna košer. Nebýt možnosti výhodné koupě dmteček šel bych do spešlů.

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.